Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhabalar. TEB hesabımı açtım ve Amerikaya gitmeden bir sorun olmayacağına emin olmak için denemeler yapıyorum. CepteTEB uygulamasından para transferine girdiğim zaman IBAN no her zaman TR ile başlıyor. Yurtdışı IBAN'ına nasıl transfer yapabilirim? Mobil uygulamayı kullanıyorum.

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker uygulamadan transfer yapamazsınız mobil siteye giriş yapıp SWIFT işlemini seçmeniz gerekli

• @Emre-Kurtulmuş teşekkürler.

• Arkadaşlar tekrardan merhabalar. TEB internet bankacılığı ile KeyBank hesabıma para göndermek istiyorum. Sorum şu, TEB'in sayfasında yazan alıcı hesap no amerikadaki hesabın account numberı mı yoksa routing numberı mı oluyor. Ve ayrıca eğer ki hesaptaki adres değiştiyse bir problem olur mu? Alıcı adresi ne kadar önemli? Teşekkürler.

• amerikadan turkiyeye para gonderecekseniz, sube numarasi ve hesap numarasi istenir.

• @sir-altan hayır türkiyeden amerikaya göndermek istiyorum

• @Hope-Breaker Şubenize gidip SWIFT için kullanılacak kodu ve adresi de öğrenmenizde fayda var. Eğer TEB ile işlemi ingilizce dilinde yapıp fotoğrafını çekerseniz şubedekiler size tam olarak hangi numaraları yazmanız gerektiğini söylerler, garanti olur. Şimdi ben tam olarak hangi numarayı yazdığımı hatırlayamadığım için bir şey diyemedim, yanlış yönlendirmeyeyim.

• @EasternStar Anladım. Çok teşekkürler cevabınız için.

• @Sabri-Hacioglu satın alma aşamasında işlemi bitirecek olan title firmasının hesabına, swift not kısmına mülk ile ilgili notları (adres vb) yazarak para transferini yapın. Avukat IRS’e herhangi bir bildirim yapmamız gerektiğini söylememişti, mutlaka bir avukat ve sertifikası olan authorized bir emlak danışmanı ile ilerlemenizi şiddetle tavsiye ederim daha sonra bir hayal kırıklığı yaşamamanız için

• Geçen hafta TEB kendi hesabımdan Bank of America kendi hesabıma 7.000 USD gönderdim. 1 iş gününde 6.985 USD olarak hesabıma geçti.

TEB bu işlem için 176 TL kesti. Sonrasında Bank of Amerika 15 USD daha wire transfer fee kesti.

Şubeye gidip iptalini rica ettim, TEB’in masraf alıp almadığını sordular, 6 USD kadar aldı dedim. Bunun üzerine 15 USD olan wire fee’yi iptal etmiş oldular.

• Arkadaşlar bir sorun olacak. Arkadaşım western union ile para yollamak istiyor. 7000$ yollayacakmış ama ssn gerekiyor dedi. Benden yollamak istiyor. Bir problem veya benim için negatif bir durum gözükür mü? Vergi beyanı vs.

• @batosemo “We'll need to verify your identity. Enter a U.S. Social Security Number. To send more than $2,999, you must enter your Social Security Number. If you don't have one, you can still send up to $2,999.”

Western Union’in sayfasinda bu aciklama var.

Sizin icin bir eksisi olur mu? Tecrubem yok ama biraz arastirirsaniz, cok onerilmedigini goreceksiniz.

• @misty, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Geçen hafta TEB kendi hesabımdan Bank of America kendi hesabıma 7.000 USD gönderdim. 1 iş gününde 6.985 USD olarak hesabıma geçti.

TEB bu işlem için 176 TL kesti. Sonrasında Bank of Amerika 15 USD daha wire transfer fee kesti.

Şubeye gidip iptalini rica ettim, TEB’in masraf alıp almadığını sordular, 6 USD kadar aldı dedim. Bunun üzerine 15 USD olan wire fee’yi iptal etmiş oldular.

Kesinti çok iyi cidden. Peki atıyorum bu kesinti yüzdesel olarak mı hesaplanıyor yoksa işlem başı mı? 7.000usd ile 30.000 usd gönderiminde nasıl bir fark oluyor.

• merhaba turkiyeye para gondermek istiyorum. en ucuz wire fee hangi bankada? wells fargo 25 dolar kesiyor. akbanka atmak istiyorum ama akbankin ne kadar keseceginden emin olamiyorum.

• @Batuhan-Catalkaya Hesabin varsa kripto borsalarını kullanarak kolayca usdt tether transferi yapabilirsin.Nerde olduğunun bir önemi olmadan yaşayacağın kesinti sadece 1 dolar olacaktır.Ama yanlış işlem yapmamaya da dikkat et paranı yanlış yere gönderirsen gider.

• ⭐⭐⭐

@Batuhan-Catalkaya ben remitly kullanıyorum türkiyeye yaptığım transferlerde hızlı transferde 4.99$ dolar ödüyorum ve aynı gün içinde geçmiş oluyor türkiyedeki hesabıma. Tek sorun TL olarak yansıyor TL hesabına eğer isterseniz referans linkimi aşağı bırakıyorum bu sayede ilk transferiniz ücretsiz ve 10$ indirimli olacaktır

Sign up for Remitly using my referral link to get $10 off on your first money transfer of $100 or more.

• @Birgariphayat hocam Türkiyede binancetr'den direk hesabımıza yollayabiliyoruzda Abd'de nasıl oluyor. Bizde gönderim ücreti felan sıfır sıkıntı ama orda nasıl

• @Batuhan-Catalkaya wise, western union ya da remilty hepsi çalışır. Tabii bunların bir üst limiti var. Ben wise kullanıyorum Onun üst limiti 3.000 dolar olması lazım Onların üstüne büyük ihtimalle bankadan yollamanız lazım. Türkiye'de siyasi bir karışıklık Yoksa aynı günde gidiyor bir sıkıntı varsa 3-4 günü buluyor . Seçimd3n önce 5 saatte gitti, seçimden İki gün sonra 4 günde 🤣

• @celal Önce binanceye bakiye yükleyip usdt tether (doların kendi kriptosu) satın alıp binance tr'ye transfer edebilirsiniz.Kriptonun amacı bankalara olan ihtiyaci ortadan kaldirmak ve merkeziyetsiz bir dünya kurmak(sizin için yazmadim) olduğu için insanlarin artık bunlari öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum.Umarim yardimci olabilmisimdir🙂

• @ATS16 Çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

41.1k
Users

4.4k
Topics

426.9k

| | | |