Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar @Claudia-J-Muslu

Eşim 7 ay önce Amerikaya geldi. Ve buraya gelmeden 4 ay kadar önce resmi olarak boşandık, resmi süreçlerimizle alakalı olarak düşündüğümüz konular olduğu için. 1 ay önce de ben ve kızım Amerikaya giriş yaptık. Eşimle merak ettiğimiz şöyle bir konu var. Ben Temmuz ayında EB3 süreci başlattım. Eşim ilticaya başvuru yaptıktan sonra evlenirsek ve ben onun iltica dosyasına, O da benim eb3 dosyama ekli olmazsa bu süreci paralel devam ettirip,
    I-485 formu benim için doldurulmadan hemen önce ilticasını geri çekse ve onunla birlikte başvuru yapsak olabilir mi? Evli olduğum kişinin eb3 sürecine dahil olmaması gibi bir seçenek söz konusu mu? Benim de onun iltica dosyasına. EB3'teki dosyamızı siz takip ediyor olacaksınız muhtemelen, bağlı çalıştığınız şirket üzerinden başvuru yaptık, teşekkür ederim.

• Muslu Law Firm

@Diego, içinde söyledi: İltica Ve EB3 Süreçleri Hakkında

Merhabalar @Claudia-J-Muslu

Eşim 7 ay önce Amerikaya geldi. Ve buraya gelmeden 4 ay kadar önce resmi olarak boşandık, resmi süreçlerimizle alakalı olarak düşündüğümüz konular olduğu için. 1 ay önce de ben ve kızım Amerikaya giriş yaptık. Eşimle merak ettiğimiz şöyle bir konu var. Ben Temmuz ayında EB3 süreci başlattım. Eşim ilticaya başvuru yaptıktan sonra evlenirsek ve ben onun iltica dosyasına, O da benim eb3 dosyama ekli olmazsa bu süreci paralel devam ettirip,
    I-485 formu benim için doldurulmadan hemen önce ilticasını geri çekse ve onunla birlikte başvuru yapsak olabilir mi? Evli olduğum kişinin eb3 sürecine dahil olmaması gibi bir seçenek söz konusu mu? Benim de onun iltica dosyasına. EB3'teki dosyamızı siz takip ediyor olacaksınız muhtemelen, bağlı çalıştığınız şirket üzerinden başvuru yaptık, teşekkür ederim.

Sayin @Diego, bosanmis oldugunuz icin oncelikle birbirinizin sureclerine dahil degilsiniz. Bosanip tekrar ayni kisi ile evlenmeniz durumunda vize sureclerine kisiyi dahil ettiginizde bu durumu cok iyi aciklayabilmeniz gerekecektir. Eski esinizin iltica dosyasini cekmesi ilticanin hangi asamada olduguna ve mahkemede veya USCISde olmasina da baglidir. Evleneceginiz kisi normalde EB3 surecine dahil olabilir. Evli olunca herkes esinin durumundan yararlanabilir.

• @Claudia-J-Muslu Eşim Turist vizesiyle giriş yaptı, iltica ofisi üzerinden dosyası ilerleyecek. SSN aldıktan sonra iltica ilk mülakatı olmadan muhtemelen geri çekmiş olacağız iltica talebini çünkü mülakat tarihleri çok ileri tarihe veriliyor, o sırada bizim eb3 ile alakalı sürecimiz ilerlemiş olacaktır. Bu durumda eb3 sürecine etkisi nasıl olur sizce?

Bir de şunu düşünüyoruz; önce evlilik yapıp sonra F1'a ben geçiş yapacağım eşim de F2 olacak ve iltica talebini birlikte yapacağız, eb3 süreci greencarda ilerlediğinde ilticayı geri çekeceğiz. Eb3 başvurusu benim üzerime yapıldı benim çalışma iznim gelme aşamasında mı geri çekmem daha doğru olur acaba yoksa greencard başvurusundan önce mi?

Önce evlilik yapıp sonra F1 ve iltica etmek mi, yoksa önce eşim iltica edip ben F1 başvurusunu yapıp sonra mı evlenmek daha mantıklı eb3 greencard sürecinde?

Şimdiden teşekkürler cevabınız için

• Merhaba , benim sorum olacak bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaslar cevaplayabilirse çok memnun olurum. Öncelikle şu bilgiyi vermek istiyorum ,ABD turist vizesini eşimle birlikte aldık , görüşmeyi birlikte gerçekleştirdik .1. Sorum farzedelim ki ben ABD ye turist vizesiyle girdim ve 3 aydır ABD deyim turist statüm devam ediyor . Vizeyi birlikte aldığım eşim benden 3-4 ay sonra turist olarak ABD ye girmek istediğinde sorun yaşar mı ? 2. Sorum Ben ABD ye eşimden önce girip iltica başvurusunda bulunduğumda eşim turist vizesiyle ABD ye girmek istediğinde senin eşin iltica etmiş diyerek havaalanında sorguya alma , TR ye geri gönderilme gibi kapıda sıkıntı yaşaması mümkün mü ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |