Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba , 2020 zedelerden biri olarak hala vize bekliyor olmak artık bıktırdı. bu sene de başvurduğumuz greencard çekilişi mayıs ayında olumsuz sonuçlanırsa . turist vizesi alarak abd ye gitmeyi düşünüyorum. Kalma süremi uzatmak için f1 e geçiş yapacağım. e2 vizesi için 100k dolardan bahsediliyor. tr şartlarında 20k dolar bir bütçe ayırabilirim ve bu yeterli değil.
    F1 le çalışmak yasak biliyorum . Amerikada f1 statüsüyle bulunurken Türkiyedeki şirketim üzerinden amerikada çeşitli platformlarda e ticaret yapsam.yani tr hesabından satış yapıp ürünü amerikadan alıp amerikada oturduğum ev adresimden göndersem . parayıda türk banka hesabımdan veya payoneer hesabımdan daha sonra kendi abd banka hesabıma çeksem statü ihlali gibi bir durum yaşanır mı? Teorik olarak statü ihlali ancak kağıt üstünden tr şirketimden satış yapılmış olacak ileride greencard a ulaşma durumunda engel bir durum olsun istemiyorum. bu işin başka bir çıkış yolu varmıdır? Amazon fba olayı zorladı , çok rekabet var başarılı olamıyorum. diğer platformlarda dropshipping yaparken atıyorum amazondan satın alıp direk müşteriye kargoladığımda paketleme ve logo nedeniyle müşteri durumu anlıyor ve suspend durumu yaşanıyor .bunu yaşamamak için ürünü kendiniz yollamanız gerekiyor. türkiyedeyim ve birkaç denemem oldu suspend olayı yaşadım o nedenle bu şekilde bir yol denemeyi düşünüyorum .Sizin düşünceleriniz neler . Biraz uzun bir yazı oldu .Çok teşekkürler şimdiden

• Muslu Law Firm

@ata_ksk, içinde söyledi: f1 vizesi ile e ticaret

merhaba , 2020 zedelerden biri olarak hala vize bekliyor olmak artık bıktırdı. bu sene de başvurduğumuz greencard çekilişi mayıs ayında olumsuz sonuçlanırsa . turist vizesi alarak abd ye gitmeyi düşünüyorum. Kalma süremi uzatmak için f1 e geçiş yapacağım. e2 vizesi için 100k dolardan bahsediliyor. tr şartlarında 20k dolar bir bütçe ayırabilirim ve bu yeterli değil.
    F1 le çalışmak yasak biliyorum . Amerikada f1 statüsüyle bulunurken Türkiyedeki şirketim üzerinden amerikada çeşitli platformlarda e ticaret yapsam.yani tr hesabından satış yapıp ürünü amerikadan alıp amerikada oturduğum ev adresimden göndersem . parayıda türk banka hesabımdan veya payoneer hesabımdan daha sonra kendi abd banka hesabıma çeksem statü ihlali gibi bir durum yaşanır mı? Teorik olarak statü ihlali ancak kağıt üstünden tr şirketimden satış yapılmış olacak ileride greencard a ulaşma durumunda engel bir durum olsun istemiyorum. bu işin başka bir çıkış yolu varmıdır? Amazon fba olayı zorladı , çok rekabet var başarılı olamıyorum. diğer platformlarda dropshipping yaparken atıyorum amazondan satın alıp direk müşteriye kargoladığımda paketleme ve logo nedeniyle müşteri durumu anlıyor ve suspend durumu yaşanıyor .bunu yaşamamak için ürünü kendiniz yollamanız gerekiyor. türkiyedeyim ve birkaç denemem oldu suspend olayı yaşadım o nedenle bu şekilde bir yol denemeyi düşünüyorum .Sizin düşünceleriniz neler . Biraz uzun bir yazı oldu .Çok teşekkürler şimdiden

Sayin @ata_ksk, ABDde F-1 vizesi ile olaganustu durumlarda (ornegin TCde deprem oldu ve zora dustunuz, ozel izin ile) veya kampuste ilk donemden sonra calisma durumunuz olabilir. Ne okudugunuza bagli olarak ogrencilikten sonra calisma hakkiniz olur. Ancak ABD yeni is ve girisimleri cok destekleyici bir yerdir. O yuzden bununla ilgili bir cok merkez bulunmaktadir ve bu hizmetlerin bir kismi ucrete tabi degildir( business incubator). Sizin ogrencilikte ne yapip ne yapamayacagini ince bir cizgidir. Bunlari dikkatli degerlendirmeniz gerekecektir, cunku statu ihlali yasarsaniz ileride ABDde statu degisikligi ile yesil kart alma sansini riske atmis olursunuz. Eger ABDde odeme almazsaniz ve sadece ABDde siparis alirsaniz belki bunu yurutme imkaniniz olabilir. Neler yapip neler yapmayacaginizin detayli listesine bakip degerlendirme yapmak gerekecktir. Bol sanslar dilerim.

• @Claudia-J-Muslu Çok teşekkür ederim , iyi çalışmalar

Benzer Başlıklar

• 4
  • 3
  • 4
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |