Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar . Amerikaya 2. gidişimde maalesef deport edildim. 5 Kasımda gittim. 1 gün sonra döndüm. Deport nedenim ilk gittiğim yıl çalışmım olmam. Telefon kontrolü sonrası resimleri gördüler. 5 yıl yasağım var. Bu gidişimde yanımda 2 bin dolar nakit kartımda da 10 bin dolar vardı. Alışverip yapıp dönecektim fakat böyle bir durum yaşadım. Birşeyler yapabilme durumum var mı ? Waiver e yazıp deport kaldırma telebinde bulunuabılıyormusuz gibi şeyler okudum ama net birşeyler bulamadım. Bilgi verirseniz sevinirim . İyi günler.

• @ierdem61
    Telefonda ne tip resimler görüp deport ettiler öğrenebilir miyiz?

• @ierdem61 Telefonunuzu inceleme hakkına ne hakla sahipler anlayamadım?

• CBP gorevlileri telefon, computer gibi elektronik cihazlari gozden gecirme ve arama haklarina sahipler.

• @misha90 ABD'de mahkeme kararına ihtiyaç duymadan bu cihazları inceleme yetkisi yalnızca onlarda var. Bunu ABD'ye giren herkese, vatandaş olsun ya da olmasın yapabilirler.

• Muslu Law Firm

@ierdem61, içinde söyledi: Deport edildikten sonra itiraz hakkım var mı?

Herkese selamlar . Amerikaya 2. gidişimde maalesef deport edildim. 5 Kasımda gittim. 1 gün sonra döndüm. Deport nedenim ilk gittiğim yıl çalışmım olmam. Telefon kontrolü sonrası resimleri gördüler. 5 yıl yasağım var. Bu gidişimde yanımda 2 bin dolar nakit kartımda da 10 bin dolar vardı. Alışverip yapıp dönecektim fakat böyle bir durum yaşadım. Birşeyler yapabilme durumum var mı ? Waiver e yazıp deport kaldırma telebinde bulunuabılıyormusuz gibi şeyler okudum ama net birşeyler bulamadım. Bilgi verirseniz sevinirim . İyi günler.

Sayin@ierdem61, oncelikle karari tekrar acma ve iptal (motion to reopoen/reconsider and rescind) yapma hakkiniz vardir. Bu cok cabuk (karardan BIR AY icinde) yapilmasi gereken bir davadir. Eke bakiniz https://www.uscis.gov/forms/all-forms/questions-and-answers-appeals-and-motions. Bu konuda basarili olabilmeniz icin bunu bir avukatla yapmaniz gerekir. Bundan sonra waiver durumu ile ilgilenebilirsiniz. Sizin durumunuzda waiveri konsolosluktan yapmaniz gerekecektir. Motion to reopen and reconsider and rescinde de basarili oldugumuz vakalar olmustur. Genelde bu davalarin cogu red ile sonuclanir, cunku karari veren merciye basvuru yapilmakta olup mutlaka kuvvetli delillerle itiraz etmeniz gerekir. Degerlendirmemizi yaptigmizda size basari sansini iletiyoruz. Ona gore davayi acip acmamaya karar veriyorsunuz.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 11
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |