Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar Cbp one uygulaması ile randevu alarak Meksika’dan Amerika’ya giriş yapmış ve i94 belgesini almış (aynı zamanda iltica için basvuru yapmıs ve tanısma mahkemesi için tarih verilmiş) birisi green card çekilişini kazanırsa, green card ını alabilir mi? eğer alabilirse nasıl bir yol izlemesi gerekir? Bu sorunun bir türlü cevabına ulaşamadım. Cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ediyorum

• Muslu Law Firm

@oguz-ccex, içinde söyledi: İltica sırasında GC Kazanmak

Merhabalar Cbp one uygulaması ile randevu alarak Meksika’dan Amerika’ya giriş yapmış ve i94 belgesini almış (aynı zamanda iltica için basvuru yapmıs ve tanısma mahkemesi için tarih verilmiş) birisi green card çekilişini kazanırsa, green card ını alabilir mi? eğer alabilirse nasıl bir yol izlemesi gerekir? Bu sorunun bir türlü cevabına ulaşamadım. Cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ediyorum

Sayin@oguz-ccex, bu sorunun cevabi ABD icinde iken hukuki statunuz olup olmadiginia baglidir. Iltica ile ilgili birden fazla durum sozkonusudur. Geldiginiz tarihe bagli olarak farkli durumlar yaratilmistir. Hukuki statunuz var ise adjustment of status yani statu degisikligi ile baska statuye ve yesil karta gecebilirsiniz. Ancak iltica durumundaki cogu kisi buna uygun olmayacaktir. Ikinci konu DV lotaryasi cikarsa baska bir ulkeden yesil karti konsolosluk islemi yolu ile almaktir. Bu mumkundur ancak iltica talep ettiginiz ulkeden bunu yapamazsiniz. 3. bir ulke olmasi gerekecektir ki bunu basarmak kolay degildir ve aksaklik olursa ABDye girisiniz de seyahat izniniz yok ise cok riskli olacaktir. Seyahat izniniz onaylanmadan 3. ulke konsolosluklarinda yesil karta gecisi denememeniz gerekir.

• Anladım. Teşekkür ediyorum sorumu cevapladığınız için.

• @Claudia-J-Muslu, içinde söyledi: İltica sırasında GC Kazanmak

Merhabalar Cbp one uygulaması ile randevu alarak Meksika’dan Amerika’ya giriş yapmış ve i94 belgesini almış (aynı zamanda iltica için basvuru yapmıs ve tanısma mahkemesi için tarih verilmiş) birisi green card çekilişini kazanırsa, green card ını alabilir mi? eğer alabilirse nasıl bir yol izlemesi gerekir? Bu sorunun bir türlü cevabına ulaşamadım. Cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ediyorum

Sayin@oguz-ccex, bu sorunun cevabi ABD icinde iken hukuki statunuz olup olmadiginia baglidir. Iltica ile ilgili birden fazla durum sozkonusudur. Geldiginiz tarihe bagli olarak farkli durumlar yaratilmistir. Hukuki statunuz var ise adjustment of status yani statu degisikligi ile baska statuye ve yesil karta gecebilirsiniz. Ancak iltica durumundaki cogu kisi buna uygun olmayacaktir. Ikinci konu DV lotaryasi cikarsa baska bir ulkeden yesil karti konsolosluk islemi yolu ile almaktir. Bu mumkundur ancak iltica talep ettiginiz ulkeden bunu yapamazsiniz. 3. bir ulke olmasi gerekecektir ki bunu basarmak kolay degildir ve aksaklik olursa ABDye girisiniz de seyahat izniniz yok ise cok riskli olacaktir. Seyahat izniniz onaylanmadan 3. ulke konsolosluklarinda yesil karta gecisi denememeniz gerekir.

Merhabalar ekstradan konu acmamak icin burdan sormak istedim : Eger amerikaya vize ile giris yapmis ve 1.5 yil sonra iltica etmissek yinede green card cekilisinden yararlanabilir miyiz? Tesekkur ediyorum

• Muslu Law Firm

@benjaminblacks, içinde söyledi: İltica sırasında GC Kazanmak

@Claudia-J-Muslu, içinde söyledi: İltica sırasında GC Kazanmak

Merhabalar ekstradan konu acmamak icin burdan sormak istedim : Eger amerikaya vize ile giris yapmis ve 1.5 yil sonra iltica etmissek yinede green card cekilisinden yararlanabilir miyiz? Tesekkur ediyorum

Sayin @benjaminblacks, vize ile girip sonradan zamanli iltica basvurusunda bulundu iseniz ve statu ihlaliniz olmadi ise yesil kart cekilisinden yararlanip adjustemnt of stauts ( statu degisikligi) islemini ABDde tamamlayabilmeniz gerekir.

• @Claudia-J-Muslu Cok tesekkur ediyorum cevabiniz icin

Benzer Başlıklar

• 6
  • 5
  • 4
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |