DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Excel tablosundaki kullanıcı adlarına otomatik olarak yesilkartforum profil sayfası linkini verecek kodu yazdım. 30 dakika daha geçmiş oldu EB3 bekleme süremden 🙂 böyle böyle bitireceğiz bu zamanları.

• ⭐⭐

@tufank :)))

• @tufank Güzel taktikmiş denenir 🙂

• @rasskaz merhaba siz amerika'dan mı başvurdunuz yoksa türkiye'de misiniz ?

• ⭐⭐

@tufank ahahah. Bugün farkettim elinize sağlık.

• Bu ileti silindi!

• @tufank ahahaha 🙂 sabah sabah sesli güldüm hocam.. eline emeğine sağlık.

• ⭐⭐⭐

Kasım 2023 bülteni açıklandı. Bizim kategoride A ve B tablosunda bir değişiklik yok, Ekim 2023 ile aynı.

A. FINAL ACTION DATES FOR EMPLOYMENT-BASED PREFERENCE CASES

Screenshot 2023-10-06 at 23.12.29.png

B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF NOVEMBER

Screenshot 2023-10-06 at 23.12.38.png

• @tufank hic degisiklik olmamasi ve nispeten erken aciklanmasi sebebiyle cok yuksek ihtimalle AOS yapacaklar icin yine Dates for Filing tablosu baz alinacak gibi gozukuyor. birazdan aciklanir o da.

• ⭐⭐⭐

@btek14 evet ben de öyle düşünüyorum, AOS filing için yine B tablosu baz alınacak büyük ihtimalle.

• @tufank evet ayni sekilde oldu tahminimiz gibi.

d84908b9-e9ff-4321-b926-3d7a83c1535c-image.png

• Ben bunu tam anlamadım arkadaşlar, aşı yapacaklar b tablosunu kullanacak diye bi güncelleme gibi mi geldi bu bülten? Kafam karıştı 🤔
    Nasıl yorumlamalıyız?

• @mercü aos olacaktı aşı diye yazmış klavye

• ⭐⭐⭐

@mercü AOS filing için hangi tablo kullanılacağı her ayın bülten açıklamasında belirtiliyor. Şu iletiyi okuyabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/389489

Ayrıca bu konunun ilk iletisinde de bülten ile ilgili açıklama mevcut, onu da inceleyebilirsiniz.

• @mercü asi da olabilir sonucta saglik muayenesine gireceksiniz pd aktif ise :-))

• Selam arkadaşlar,

Bu başlıktaki vize kategorisine benzer bir kategoride sorum var. Forumda arattım ama bilgi bulamadığım için burada sormak istiyorum.

Göçmen vizesi olan "Employment Fourth Preference (E4): Certain Special Immigrants" kategorisinin alt kategorisi olan "Certain Employees or Former Employees of the U.S. Government Abroad" vizesi hakkında bilgisi & deneyimi olan var mı?

Eskiden Türkiye'de bir ABD üssünde çalışan bir akrabam için soruyorum. Dışişleri bakanlığı sitesinden biraz araştırma yaptım ve Ds-1884 formunu doldurmamız gerekiyor herhalde ama süreç biraz karışık geldi. Süreç nasıl başlar, ne yapmamız gerekiyor tam anlamadım.

Eğer bu vizeye dair bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

• @tufank aynen öyle ilk seçtiğim yerdi kafamda çok sıkıntı değil biraz daha küçük sadece yoksa hepsi aynı zaten aynı bölgede burdaki excele orayı yazmıştım

• ⭐⭐⭐

@skycoud3 bahsettiğiniz vize türü EB-4 ise aşağıdaki sayfadan detaylarına bakabilirsiniz:

Bu vize türünün EB-3 other workers kategorisi ile pek bağı yok, gereklilikleri de çok farklı. Dilerseniz aşağıdaki kategori altında bir başlık açarak sorunuzu sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/127/i̇ş-dayanaklı-göçmen-vizeler

• Arkadaşlar merhaba.Bende EB3'e başvuru yapacağım yarın ve parayı göndereceğim.Size bir sorum olacak.Hangi bankadan göndermemizi tavsiye edersiniz?Bende İş bankası ve Garanti bankası var.Ayrıca gönderirken masraf kesiyor mu?Kesiyorsa ne kadar kesiyor?Ekstra söylemek istediğini bir şey varsa dinlemek şsterim.Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@kngslyr06 komisyonlarla ilgili bankaya danışmanız daha sağlıklı olur. BDV solutions için soruyorsanız swift veya kredi kartı ile ödeme seçeneğini kabul ediyor. Ben kredi kartıma (hesap kesim para biriminde USD mevcut, yoksa kur farkı oluşur) ekstra para yatırarak gönderim sağlamıştım $11k 'lik ilk ödeme için yaklaşık $340 dolar komisyon almıştı BDV'nin kendi sistemi. %3'lük bir komisyon alıyor. Swift ile daha uyguna gönderen bankalar vardır mutlaka, gönderme ekranında da gösterecektir zaten işlemi başlatmadan önce.

İşleminizi başlatınca bu başlığın ilk iletisindeki excel tablosuna kayıt olabilirsiniz dilerseniz. süreciniz hayırlı olsun şimdiden.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 2237
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |