Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hasnotben 30 yaşın nesi var ^^
    25 yaş uygun gibi düşünüyordum ancak şuanki süreç maddi manevi olarak artık 30 yaşın daha uygun olduğu kanısındayım.

• @salih-atilla abi inşallah mülakat olayını da aşarsın da iyi haberlerini alırız. Hem bize de yol gösterirsin. Bundan sonra ben de vazgeçmeyeceğim.

• @hasnotben ...O sırada 20 yıldır şansını deneyen ben :)))

6a53d278-3625-4405-b7c6-263121875012-image.png görsel url)

• @Riethian Hocam saygılar 😃 Biz buralarda çok yeniyiz hevesliyiz 😃

• Amerika'da ev kiraları, eğitim ve iş olanakları olan küçük güzel yerlerin bilgilerini paylaştım.
    Umarım beğenirsiniz 🙂

1. Carmel, Indiana
    Carmel.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 101,068
    Ortalama Asgari Ücret: Saatlik $7.25 (federal minimum, Indiana için geçerli)
    Ortalama Ev Kirası: Aylık yaklaşık $1,200
    Yaşam Maliyeti: Ulusal ortalamadan yüksek
    Okullar: Carmel Clay Schools, yüksek dereceli
    İş İmkanları: Sağlık, finans, eğitim sektörleri öne çıkar

2. Ann Arbor, Michigan
    Ann Arbor.jpeg
    Nüfus: Yaklaşık 123,851
    Ortalama Asgari Ücret: Saatlik $10.10
    Ortalama Ev Kirası: Aylık yaklaşık $1,500
    Yaşam Maliyeti: Ulusal ortalamaya yakın
    Okullar: Ann Arbor Public Schools, ulusal çapta tanınmış
    İş İmkanları: Eğitim ve sağlık sektörleri lider

3. Naperville, Illinois
    Naperville.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 149,540
    Ortalama Asgari Ücret: Saatlik $12.00
    Ortalama Ev Kirası: Aylık yaklaşık $1,650
    Yaşam Maliyeti: Ulusal ortalamadan biraz yüksek
    Okullar: Naperville Community School District 203, sürekli yüksek başarı
    İş İmkanları: Teknoloji, finans, eğitim sektörleri

4. Round Rock, Texas
    Round Rock.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 124,434
    Ortalama Asgari Ücret: Saatlik $7.25 (federal minimum, Texas için geçerli)
    Ortalama Ev Kirası: Aylık yaklaşık $1,300
    Yaşam Maliyeti: Teksas'ın genelinden düşük
    Okullar: Round Rock ISD, yüksek standartlar
    İş İmkanları: Büyük teknoloji firmalarına ev sahipliği yapar

5. Columbia, Maryland
    Columbia, Maryland.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 104,681
    Ortalama Asgari Ücret: Saatlik $12.50
    Ortalama Ev Kirası: Aylık yaklaşık $1,800
    Yaşam Maliyeti: Maryland ortalamasına göre yüksek
    Okullar: Howard County Public School System, yüksek sıralamalar
    İş İmkanları: Sağlık, profesyonel hizmetler

6. Boulder, Colorado
    Boulder, Colorado.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 108,250
    Ortalama Asgari Ücret: Saatlik $12.56
    Ortalama Ev Kirası: Aylık yaklaşık $2,100
    Yaşam Maliyeti: Oldukça yüksek
    Okullar: Boulder Valley School District, Colorado'nun en iyilerinden
    İş İmkanları: Teknoloji ve bilimsel araştırma

7. Bellevue, Washington
    Bellevue, Washington.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 151,854
    Ortalama Asgari Ücret: Saatlik $16.69
    Ortalama Ev Kirası: Aylık yaklaşık $2,300
    Yaşam Maliyeti: Seattle yakınlarında yüksek
    Okullar: Bellevue School District, mükemmel öğretim kalitesi
    İş İmkanları: Yakınında bulunan Microsoft, Amazon gibi teknoloji şirketleri

8. Irvine, California
    Irvine, California.jpeg
    Nüfus: Yaklaşık 287,401
    Ortalama Asgari Ücret: Saatlik $15.00
    Ortalama Ev Kirası: Aylık yaklaşık $2,500
    Yaşam Maliyeti: California'nın genelinde yüksek
    Okullar: Irvine Unified School District, sürekli en yüksek akademik performans
    İş İmkanları: Biyoteknoloji, yazılım, eğitim alanlarında

Bu şehirler, aileler için mükemmel eğitim olanakları, sağlam iş piyasaları ve çeşitli yaşam maliyeti seçenekleri sunarlar. Şehir seçiminizi yaparken bu bilgileri dikkate alarak kişisel ihtiyaç ve tercihlerinize en uygun olanı belirlemeniz faydalı olacaktır. Bu şehirler genel olarak yüksek yaşam kalitesi sunmakla birlikte, yaşam maliyeti ve kira ücretleri yerel ekonomik koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, taşınmayı düşündüğünüz şehir hakkında daha fazla araştırma yapmanız önemlidir.

• Irvine'a yerleşen Türk ailenin videolarını izlemiştim bi süre. Küçük bir tatil kasabası gibi diyorlardı. Çok güzel fakat pahalı bi yer olduğunu söylüyorlardı. Emlak piyasasına baktığımda geçen yıl ortalama 2500 Dolar kira bedeli istiyorlardı fakat evler gerçekten harikaydı. Çok isterdim orada yaşamayı.

• ⭐⭐

@ayvalik10 Ben artık abone olmuyorum sanırım , Eskiden Okan’ı Ver Elini Amerika , Amerika’da Yaşam Emrah gibi kanalları izliyordum şimdi hiç birini seyretmiyorum , Yeni bir arkadaş keşfettim ismini unuttum Los Angeles da yaşıyor , gideli 6 ay olmuştur daha , Süreci güzel anlatıyor , diksiyon , efendilik vs güzel

• @AstamRua %100 katılıyorum. Ne kadar erken o kadar iyi evet ama 30 yaşlar civarı hem bilinç olarak hemde maddi anlamda sorumlulukları tam anlamı ile kavrama yaşının başlangıcı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hdemircanusa bu kişi mi

• @hdemircanusa Ben de takip etmiyorum artık. Bir süre sonra kendilerini fenomen gibi görüp konu başka şeylere evriliyor ve maksadını aşıyor, haliyle bırakıyorum ben de. Bu bahsettiğin kişi kim peki?

• @Witch-Lilith katılmanıza sevindim. Şahsen ben dilerimki fırsatı olanlar genç yaşta gitsin ancak mevcut ülke durumunda maddi açıdan büyük zorluk. Şuanda 20'li yaşlarda olup süreci ilerletebilecek bir maddi birikimi yapamazdım açıkcası. İnşallah talihli olursam aracımı satıp maddi konuları indirgeme gibi bir şansım oluyor

• @AstamRua Kesinlikle katılıyorum.

• Sağlık sektöründe çalışanlar için Şehir, eyalet tanıtımı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık sektöründe çalışmak için en iyi şehirleri belirlerken dikkate alınması gereken faktörler arasında iş imkanları, ortalama maaşlar, kariyer gelişim fırsatları, yaşam maliyeti ve çalışma koşulları yer almaktadır. Aşağıda sağlık sektöründe kariyer yapmak için öne çıkan Amerikan şehirleri ve bu şehirlerin sağlık sektörüyle ilgili bazı önemli özellikleri bulunmaktadır:

1. Boston, Massachusetts

• Özellikler: Boston, sayısız hastane ve sağlık merkeziyle tanınır. Harvard Medical School ve Massachusetts General Hospital gibi dünya çapında ünlü sağlık kurumlarına ev sahipliği yapar.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $71,000 (RN - Registered Nurse)
    • Yaşam Maliyeti: Yüksek; ancak maaşlar da ulusal ortalamadan daha yüksek.

2. Baltimore, Maryland

• Özellikler: Johns Hopkins Hospital ve University of Maryland Medical Center gibi prestijli sağlık kurumları bulunur.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $76,000 (RN)
    • Yaşam Maliyeti: Ulusal ortalamaya göre düşük ila orta seviye.

3. New York City, New York

• Özellikler: NYC, çeşitli ve büyük bir sağlık altyapısına sahiptir. Columbia University Medical Center ve NYU Langone Health gibi önemli sağlık merkezleri buradadır.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $85,000 (RN)
    • Yaşam Maliyeti: Çok yüksek.

4. San Francisco, California

• Özellikler: UCSF Health ve Stanford Health Care gibi yüksek teknolojiye sahip sağlık merkezleriyle ünlüdür.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $113,000 (RN)
    • Yaşam Maliyeti: Çok yüksek; maaşlar bu maliyeti karşılamak için uygun düzeydedir.

5. Houston, Texas

• Özellikler: Texas Medical Center, dünyanın en büyük sağlık kompleksidir ve şehir, uygun yaşam maliyeti ile dikkat çeker.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $78,000 (RN)
    • Yaşam Maliyeti: Orta seviye.

6. Philadelphia, Pennsylvania

• Özellikler: University of Pennsylvania Health System ve Children's Hospital of Philadelphia gibi kurumlar öne çıkar.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $72,000 (RN)

7. Seattle, Washington

• Özellikler: Seattle'da University of Washington Medical Center ve Swedish Medical Center gibi önemli sağlık merkezleri bulunmaktadır.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $85,000 (RN)
    • Yaşam Maliyeti: Yüksek; ancak sağlık sektöründe sunulan maaşlar yaşam maliyetini karşılayacak düzeydedir.

8. Los Angeles, California

• Özellikler: UCLA Health ve Cedars-Sinai Medical Center, şehrin önde gelen sağlık kurumlarındandır.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $95,000 (RN)
    • Yaşam Maliyeti: Yüksek.

9. Chicago, Illinois

• Özellikler: Northwestern Medicine ve University of Chicago Medical Center, Chicago'nun sağlık alanında öne çıkan isimleridir.
    • Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $73,000 (RN)
    • Yaşam Maliyeti: Orta ila yüksek seviye.

10. Minneapolis, Minnesota

• Özellikler: Mayo

Clinic'e yakınlığı ile bilinir ve sağlık sektörü için çok sayıda iş imkanı sunar.

• Ortalama Maaş: Yıllık ortalama $77,000 (RN)

Bu şehirler, sağlık sektöründe kariyer yapmayı düşünenler için geniş imkanlar sunmaktadır. Maaşlar, yaşam maliyeti ve kişisel kariyer hedefleri dikkate alındığında bu şehirler arasında seçim yapmak daha doğru olacaktır. Ayrıca, bu şehirlerdeki sağlık kurumlarının uluslararası itibarı ve araştırma olanakları da profesyonel gelişim için büyük fırsatlar sunar.

• @salih-atilla, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Thracian asla vazgeçme ben green kart ilk çıktığında biliyordum gidemeyeceğim için hiç başvurmadım artık zamanı geldi dedim ilk başvuru ve çıktı kesinlikle çok istemeye bakıyor henüz mülakat maili almadım ama oda olur inşallah yıllarca yaptığım planlar hazır yeterki mülakat gelsin yaş sadece sayı yeni birşeyler yapma zamanım geldi

Abi maşallah biz 31 yaşindayiz ama sanki bazi şeyler geçmiş gibi hissediyoruz. Sen bu yaşta vazgeçmiyorsun helal olsun

• Yasaklı

Üniversitedeyken başvurmaya başladım ara ara tekrar başvurdum ama hiç çıkmadı,en son baktım olacak gibi değil.. bu seferde çıkmazsa yatırımcı vizesine başvurmayı düşünüyorum.Sizin başka planlarınız neler

• @alejandro Yatırımcı vizesi için şartlar da oldukça iddialı değil mi? 500K gibi bir rakam duymuştum.. Ne şartlar var başka bilmiyorum. Benim tek şansım GC çıkması gibi..

• @Yıldıray81 e2 statü değişikliği yaparsanız 30 bin dolara bile onay alan var.

• @serel Bunun için önce turist vizesi gerek ama sanırım..

• ⭐⭐

@Yıldıray81 Türkiye'den de başvurabilirsiniz güzel bir yatırım planıyla ama işletmeyi önden gidip görmek ve ona göre almak daha doğru olanı bana göre.Birde ABD içerisinden daha kolay onay alınıyor.Farkı ABD de 2 senelik statü oluyor, konsolosluktan alırsanız 5 senelik statü oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |