DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hanhun Kesinlikle katılıyorum.
    3 kez yola çıktım. Biri Güney Amerika ülkesiydi ve uçuşa kabul edilmedim. 2 ülkede fiziki olarak bulundum ama maalesef dosya taşıma taleplerim kabul edilmedi.
    Yarın tekrar yola çıkıyorum ve 1 hafta içerisinde 3 ayrı ülkede fiziki olarak bulunmak üzere seyahat planladım.
    Maddi manevi aşırı yıprandım, yine de pes etmiyorum ve her an forumda bir gelişme var mı diye takip ediyorum.
    Bu şartlar altında gereksiz postlar görmek can sıkıntısından başka bir şey katmıyor.

• @Fatih-Kaymak @EzgiLera Teşekkürler yanıtınız için. Peki benim şu an turist vizesiyle Amerika'ya gitme olanağım var. Bu tarihten sonra oraya gidip, oradan mülakat randevusu alma şansım olabilir mi?

• ⭐⭐

@mrt-gkce, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhablar bir sorum olucaktı. son bülten bu ay gelicek bülten geldikten sonra başka dağıtım olma ihtimali varmıdır. son dağıtım kesin bültenden sonra yayınlan mı olur?

2024'ler için son bülten Temmuz'da yayınlanacak ve Eylül ayı için son mülakat dağıtımı yapılacak.

2024'ler için süreç burada bitmiş olacak.

2025'lerin mali yılı 1 Ekim'de başlıyor. Ağustos ayında 2025'ler için ilk bülten yayınlanacak ve Ekim ayına ilk mülakatlar dağıtılacak.

• ⭐⭐

@Esra-Siren, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba arkadaşlar, bu gece malezyadan dosya taşıma talebimize olumlu dönüş geldi.
    dosyamızı kcc den talep ettiklerini söylediler. umarım mülakat tarihi de alırız. maile herhangi bir dönüş yapmam gerekir mi?
    kll.png

Çok sevindim, hayırlı olsun.
    Cevabi mail yazarak teşekkür edebilirsiniz, şart değil.
    Siz hazırlıklara başlayın. Sağlık randevusu için hangi kuruluş adresi neresi, istenen evraklar, mülakat için evraklar, bunları konsolosluk sitesinden okuyun, kalacak yer bakın vs.

• @Serapp çok teşekkür ederim başladık hazırlıklara 🙂

• ⭐⭐⭐

@yavuzarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yck06
    Formu doldurduğunuz tarihin önemi sanki yok gibi, ben de eylül ayında doldurdum. Forumda ve youtube videolarında ilk doldurmanız önemli diye sürekli yorum geliyordu. Eylül 2023'de formu doldurmama rağmen ilk mülakat Mart 2024 ve ikinci mülakat Nisan 2024 oldu.

Tarihin önemi dv22de oldu. Daha önce hiç olmamıştı. Herkes geniş geniş form doldurmuş, çatır çatır açtırıp resubmit yapmıştı. Sonrası pişmanlık…

Bunun tekrar etmeyeceğinin garantisi yok. Bu sene nasıl gidecek bilmiyoruz. O yüzden erken submit, eşeğinizi sağlam kazığa bağlamak oluyor.

• @Esra-Siren Malezya’ya gidip olumsuz yanıt alan oldu mu gerçekten?

• @Kubra-me evet oldu

• @Serapp merhaba 2025 talihlileri kcc aracılığıyla taşımak isterse Ağustos ' tan önce mi tasimali

• @MomisCan nasıl yani, yakın geçmişte Malezya'ya gidip kabul edilmeyen biri mi oldu? Siz mi gittiniz? Ben neredeyse tüm postları okudumi sıkı takip ediyorum ve böyle bir paylaşım göremedim?

• @Fatih-Kaymak Ben gitmedim. İletişimde olduğum 2 arkadaş geçen hafta ülkeye giriş yapıp mail attı. Birine red maili geldi diğerinden ek belge istendi.

• @MomisCan Anlıyorum, teşekkürler.

• @MomisCan ek belge olarak ne istenmiş olabilir? Pasaport mühründen farklı bir şey mi?

• @Fatih-Kaymak Fiziksel olarak bulunup red yediğim ülkeler tam liste: Moğolistan, Hongkong, Malezya, Singapur, Filipinler (Dönüş olmadı red sayıyorum)

• @Dağlı-A Adınıza çok üzüldüm, gerçekten stres dolu bir süreç oldu. Hepimize sabır diliyorum. Hong-Kong'a yola çıkmadan önce de böyle olumsuz cevap alan arkadaşlardan haber almıştım ve çok üzülmüştüm. Şimdi de Malezya'ya gitmek üzereyim ve oradan olumsuz cevap alan arkadaşlar olduğunu öğrenmek beni fazlasıyla üzdü ve yıprattı.

• @Kubra-me Arkadaşım otomatik geçiş yapmış o yüzden pasaportunda damga yoktu ve mailine gelen vizeyi onlara mail attı. Onlar da pasaport damgası görmek istedi ve sırf bu yüzden ülkeye bir kez daha gir-çık yaptı.

• @MomisCan Kabus gibi ya

• “MALEZYA”
    Dosya taşımak steyen arkadaşlar izlerse Malezya özelinde ilk giriş çıkış olduktan sonra tekrar ülkeye girmek için 6 ay geçmesi lazım geçen sene deneyimlerden Tuğba ve Ender arkadaşların deneyimi bu şekilde bilgi var ama yine de araştırmadan gitmeyin derim veya dönmeyin Burda farklı bir bilgi var teyit etmekte fayda var emekleriniz boşa gitmesin https://kualalumpur-be.mfa.gov.tr/Mission/ShowAnnouncement/346678

• @Fatih-Kaymak Hocam bu tamamen o anda mailinizi okuyan görevliye bağlı bence. Ümidinizi kesmeyin bakarsınız taşırlar hiç belli olmaz.

• @mehmetizmirli o bilgi yanlış. Arkadaşım 3 gün içerisinde 2 kez ülkeye girip çıktı. Video sahibiyle de konuyu paylaştım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |