DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Demayfo tebrik ederim hocam. Emeklerinizin boşa çıkmaması ne güzel ne mutlu bir haber...

• @mustafa_27 ben de hong kong’a bugün itibariyle dosyasını taşıyanlardanım. Geçtiğimiz hafta pazartesi günü hong kong’a gittim. Cumartesi günü tekrar türkiyeye döndüm. Ne olur ne olmaz hk’ye dönüş biletiniz ile gidip(girişte sorma ihtimalleri var deniyor), hk’ye girdiğinizde verilen landing slip ile mail atmanız yeterli olacaktır. Dosyayı taşıma işlemi tamamlanmadan ülkeye döndüm ama tekrar bir belge talebi de olmadı açıkçası. Diğer dosyasını taşıyan arkadaşlardan da bildiğim kadarıyla ekstra bir belge isteği yok şimdilik.

• @maliek42 Hocam merhabalar.Açıkçası bizim de hiç aklımıza gelmedi dönüş bileti almak.Biz sadece gidiş bileti almıştık.Bu şekilde sadece giriş bileti alıp sıkıntı yaşamayan var mı?Ne kadar süre kalmamız gerektiğini bilmediğimizden dönüş bileti almamıştık açıkçası.Çok teşekkürler bu bilgilendirmeniz için de.

• ⭐⭐

@Demayfo @Hanhun ve @maliek42 tebrik ederim.

Çok sevindim. Mülakat günü aldığınız haberlerini sabırsızlıkla beliyorum.

• @Serapp İnşallah Serap Hanım, çok sağolun ^^

• @mustafa_27 dönüş bileti hong kong’a giriş için gerekebilir. hk türk konsolosluğunun sitesine bakarsanız orda da belirtiyorlar. Bana giriş yaparken herhangi bir soru sorulmadı. Qatar airways ile gittim, havayolları görevlileri dönüş biletimi kontrol etmek istedi sadece. Nedenini sorduğumda hk girişindeki memurlar isteyebilir ne olur ne olmaz diye kontrol edelim dediler. Kendim iki hafta ileri tarihli esnek bilet alıp daha sonra hkdeyken döneceğim tarihe revize ettim. Çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama tedbirli olmakta fayda var diye düşünüyorum, yok yere stres yaşamayın. Şansa bırakmayın derim…

• ⭐⭐

@maliek42 Biz geçen yıl direk THY ile, dönüş biletini alarak gittik ama sormadılar.

• @ahmettaslan21 Ben konuştum Kuala Lumpur’daki ABD Elçiliği ile danışmanların taşıdığı dosyalara bakmıyorlarmış artık.

• ⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmettaslan21 Ben konuştum Kuala Lumpur’daki ABD Elçiliği ile danışmanların taşıdığı dosyalara bakmıyorlarmış artık.

Danışmanlar elçilikle konuşmadan nasıl taşıyorlarmış ki elçilik danışmanların taşıdığı dosyalara bakmıyorlarmış?
    KCC aracılığı ile taşıma olduğunda elçilik taşıyanın danışman mı talihli mi olduğunu bilemez.

• Vizemi aldım umarım burada kazanan diğer adaylarda vizelerini alır. Herkese iyi bayramlar.

• Merhabalar Bende önümüzdeki hafta Hong kong’a gitmeyi düşünüyorum. Önümüzdeki hafta gitsem eğer dosya taşıyabilirsem mülakat alma temmuz ayına kalır diye düşünüyorum. Önceki 2 senede hong kong temmuz ayında mülakat dağıtımı yapmamış gözüküyor. Bu durum kafamı karıştırdı.Forumdadaki arkadaşlardan bilgi almak istedim.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• @Esra-Siren hayır daha cevap alamadım ama bir kaç gün içinde cevap gelir diye tahmin ediyorum

• @maliek42 Merhaba, sürecinizin olumlu sonuçlanmasına çok sevindim, tebrik ederim. Hong-Kong'a giderken Çin aktarmalı mı gittiniz? Çin transit vize istemediğini biliyorum ama sadece tecrübe etmiş birinden teyit etmek istiyorum. Teşekkürler.

• @maliek42 çok teşekkür ederim yardımınız için

• @yakupdmrr mülakat geçen sene Haziran ve Temmuz ayında olacak şekilde oldu.

İyi planlama yaparak gitmeli ülke içinde olmanız mülakat verecek anlamına gelmiyor sayılı kontenjan var.

Geçen sene mayıs ta mail geldi haziran ayında mülakat verebiliriz diye sonra planlamayı yanlış yapmışlar bir kaç gün sonra veremicez diye geri dönüş yaptılar tabi stres oldum sonra mail attım bu durum beni üzdü diye temmuz ayındaki planlamada beni dahil ettiler.

Gitmek ülkede olmak tercih meselesi çünkü ucu açık ne zaman mülakat verecekler belli değil bu sene anladığım.

Bir ihtimal bile olsa ben giderdim ama olmama ihtimali göze alarak. Attığınız maillere gelen cevapları iyi okumalı analiz etmeli.

• @bahasever
    Hayırlı olsun, çok güzel haber.
    Excel'de göremedim, profilinizde de göremedim, nerden nasıl aldınız, deneyiminizi paylaşırsanız bizlere de faydası olur belki. Şimdiden teşekkürler.

• @Fatih-Kaymak maalesef çin aktarmalı değildi. Doha aktarmalı gittim transit vize istemiyordu. Dönerken de thy ile geldim direkt

• @Fatih-Kaymak Merhaba ben çin aktarmalı olarak geldim Hong Kong'a Çin'de herhangi bir sorun yaşamadım sadece sıkı bir arama oldu o kadar

• @fahriakc merhaba 2022 yılında ds-260 formunu ilk dolduralara ABD ankara büyükelçiliği erken randevu vermiş aynı senaryo bu senede olabilir mi?

• ⭐⭐

Tebrikler @Demayfo @Hanhun @maliek42 Umarim en kisa surede once mulakat mailinizi sonrasinda vizenizi alirsiniz. Gectigimiz sene cok guzel deneyimler vardi Hong Kong icin bu surecte yavas yavas mulakat hazirliklarina baslamaniz faydaniza olacaktir bazen kisa surelere verilebiliyor mulakatlar.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 49
  • 1
  • 1497
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |