DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mdogann77 Aracı kurum olarak kiminle çalıştınız? Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

• @tuba0607 bence eklemeden atın, sistemde eski soyadınız var çünkü. Mülakat aldığınızda eşinizi dosyanıza eklerken soyadınızı değiştirirsiniz. Daha iyi bilen arkadaşlar da yönlendirir

• Yasaklı

• yakın tarihlerdeki 2023-2024 verilerini incelediğimde talihsiz bir dönem olduğunu rakamlarda söylüyor.
    EU dosyalarını EU ülkeleri dışında başka ülkelere taşıyanların verileri:
    'FY2023-ceac-2023-05-27.csv' datasında toplam 213
    'FY2024-ceac-2024-05-25.csv' datasında toplam 82

(Düzenleme REGION_SA eklenmiş son hali)

• @abdbyzt Çok teşekkür ederim yardımınız için.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim yanıtınız için.
    Evet eşimi add applicant ile eklediğimizden ceac kısmından baktığımızda spouse olarak çıkıyor. Onun dışında mülakat dokümanında "beneficiaries" kısmında "none" yazdığı için kaygılanmıştım. KCC bu işlemi hangi noktada yansıtmış acaba? Benim kontrol etmemi önerdiğiniz bir kısım var mı?

Yeniden teşekkür ederim desteğiniz için.

• ⭐⭐⭐

@HüseyinBurcu Artik bir sey yapmaniza gerek yoktur. Esinizin formunu doldurdugunuz icin sistem guncelliyor kisileri, olmasi gereken de bu zaten. Konsosloluklar nadiren formu actiriyor boyle durumlarda zaten.

• Arkadaşlar herkese merhabalar. Sanırım güzel bir gelişme var. BritSimon'ın yeni videosunda bir yönetmelik değişikliğinden bahsediyor. Bu değişikliğe göre eğer vatandaşı olmadan ya da oturumunuz bulunmaksızın, bir ülkede belli bir süre kalacağınızı ispat ederseniz veya o ülkede hali hazırda bulunduğunuzu konsolosluğa bildirirseniz dosyanızı taşıyabilirler. Hatta BritSimon'ın gösterdiğine göre dosyanızı taşımak zorundalar. Ancak oturumu bulunanların bile dosyasını taşımayan konsolosluklar gördüğümüz için bu yeni yönetmeliğe ne derecede uyarlar ve ne sürede uyarlar burası meçhul. Ancak yine de denemekte fayda var.

Yönetmelik geçeli henüz 3 hafta olduğu için konsoloslukların bundan haberi olup olmadığı meçhul ve dv2024 mali yılının da bitmesine oldukça az kaldı. Bence yine de şansınızı deneyin ve bu YENİ yönetmelikten bahsedin. Umarım dosyanızı taşırlar ve vizenizi alırsınız. DV24 talihlilerinin benim için yeri ayrı haliyle 🙂

Herkese bol şanslar diliyorum. Umarım şans bir defa daha yüzünüze güler. Sağlıcakla...

• @mdogann77, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar öncelikle merhaba, stresli bir süreç geçirdim ve sonunda kuala lumpurdan olumlu dönüşü aldım. süreç hakkında tekrardan özet geçmek isterim.
    Dv2024 dosyalı 23xxx sıralamaya sahibim
    Evliyim. Çocuğumuz yok. 30 yaşındayım

Malezya’ya dosya transferi için işlemlere başlattım.
    Oturum aldım ( okula kayıt oldum - 6 aylık öğrenci oturumu sahibiyim )
    3 arkadaş geldik
    Diğer 2 arkadaş bekar biri 22 diğeri 25 yaşında
    22 yaşındaki arkadaşım 15xxx sıralama
    25 yaşındaki arkadaşım 24.5xx sıralama

Dosya transferi için 3 müz de evrakları ek koyup mail attık.

2 arkadaşı kabul ettiler
    Bana ( verilen bilgilere dayanarak dosya transferinizi kabul edemiyoruz ) dediler.
    Onlardan tek farkım evli olmam. Biri benden önce zaten sırası diğeri benden sonra.

Mantıklı bir cevap bulamadım. ve sorunu anlayamadım.

İlk mailde eşimi belirtmemiştim. Ve tekrar mail attım.
    Evli olduğumu ve görüşmeye eşiminde katılacağını ve case evraklarını pasaportunu ek koyup tekrar yolladım.
    Mailden tam 1 hafta sonra olumlu dönüş geldi.
    Artık randevu tarihi için mail bekliyorum.
    Bilgi vb. Sorularınız olursa özel yerine buradan yazmanızı rica ederim. Çünkü herkese faydası dokunsun isterim.

Sanıyorum danışmanla çalışmışsınız şirket mi şahıs mı nasıl ulaşabiliriz bilgi verirseniz memnun oluruz.

• @Hope-Breaker Sanırım bu durum turist vizesiyle de olsa Kcc’ nin dosya taşımasını da açıklıyor.

• @Hope-Breaker merhaba, bilgilendirme icin kendi adima tesekkur ediyorum. Rica etsem varsa bu guncellemenin oldugu resmi yaziyi bulabilecegimiz yeri paylasabilir misiniz ?

• @Biks ana doküman bu linkten erişebilirsiniz.

Eğer ki yanlış anlamıyorsam 9 FAM 504.4-8 (U) PLACE OF APPLICATION başlığında güncelleme var, iyi okunması ve mevzuata hakim göçmen vize hususunda deneyimli (forumdan edindiği bilgiler ile iş yapan değil) avukat/deneyimli forum yöneticilerinin yorumlaması doğru olacaktır. Umarım dosya taşımayı bekleyenlerin yararına bir gelişme olur

• @serkanylmz 2.5 ay çok uzun bir süreç 8.5 k son aylarda bile sıra gelse basıl yetişecek ki ?

• Merhabalar, bugüne kadar bütün gönderileri okudum, sıra numaram 70xx, şu an sıra gelmeyecek ya da ucundan bir şans olabilecek gibi, benim birkaç sorum olacaktı. Ben mayısta çekiliş sonucundan sonra kanser olduğumu öğrendim, tedavimi aldım, sağlık kontrolünde bu durum problem olur mu diye forumda sağlık kısmına sormuştum, olmaz diye bir kişi yanıt verdi sağolsun, bu durum sıkıntı olmaz değil mi gene teyit etmek isterim. Aşı olmam gerekirse bunu onkolog izin vermeden olamam sadece bu sıkıntı çıkabilir. Dosya taşıma şansım olmadı tedavilere bağlı olarak. Birde kızım amerikan varandaşı, boşanmış bir anneyim, ds 260 ta kızımdan bahsetmedim kcc ye sordum gerek yok dediler, ben temmuz sıra numarası açıklandıktan sonra eğer sıra gelmez ise amerikaya gidip kızımı bir okula yazdırıp oradan işlemlerime devam etmek istesem olumlu karşılanır mı? Bunu nasıl yapmam doğru olur bilgisi olan var ise yardımcı olursa sevinirim. Forumda pek bulamadım, atlamışsam da kusura bakmayın. Açıkcası her şey üst üste gelince bu şansı kaybetmekte istemiyorum, eğer şans ise ☺️, şimdiden teşekkür ediyorum.

• İç açıcı bir gelişme. Umarım pozitif sonuçları olur. Ama görünen o ki yine değerlendirmeyi konsolosluklara bırakıyorlar. Bir zorunluluk belirtmiyor. İhtimalleri artırıyor diye düşünüyorum.

• (U) Application of Nonresident Applicant Physically Present in District: Department regulations provide that, unless otherwise directed by the Department, a consular section must accept an application from an IV or DV applicant physically present in the consular district even though not a resident in that district, provided the applicant can establish to the satisfaction of the consular officer, that they will be able to remain in the consular district for the time it normally takes to process an application.

Yanlış anlamadıysam, eğer ki fiziksel olarak o ülkede bulunuyorsak ve de sürecimiz boyunca orada kalacağımızı kanıtlayabilirsek, ikamet etmiyor olsak bile, konsolosluğun kabul etmek zorunda olduğu yazıyor. Umarım doğru anlamışımdır ve umarım, bizim gibi isteyen herkes bu vesileyle vizesine en kısa sürede kavuşur. Ayrıca bu gelişmeden haberdar ettiği için @Hope-Breaker a teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalınız.

• @ATS16 @Hope-Breaker Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederiz.

Umarım sürece etkisi olacak bir adımdır. İlgili madde sanıyorsam bu;

c. (U) IV and Diversity Visa Cases: For IV and diversity visa (DV) cases, you may accept jurisdiction for processing a DV case if the applicant meets the residency requirements or is physically present in your district and likely to remain in country for the time it normally takes to complete processing of the DV. Post has discretion to accept or refuse requests of persons neither resident nor present in the consular district in accordance with the hardship factors at 9 FAM 504.4-8 (D).

Yine de konsolosların reddetme hakkını saklı tutuyor gibi görünüyor.

• @Demayfo En önemli haberlerden biri de Ankara da artık sadece İran vatandaşlarının mulakata girebilecek olması.

• @ATS16 evet sabah telegramda paylasilan guncelleme. Henuz okuma firsati bulmamistim. Tesekkurler

• @ATS16
    Cok guzel bir gelisme olarak degerlendiriyorum. Bana kalirsa kacirilmamasi gereken diger bir bolum "Determining Hardship" altinda yeni eklenen;

"(5) (U) The lack of a visa-issuing post in the beneficiary’s home country would generally mean the applicant has entailed hardship, in cases where no alternative processing post has been designated by the Department." Maddesi..

Burada deneyimli yöneticilerin/hukukcular daha net bilgi paylasir ancak "lack of" ifadesi "yetersiz" anlaminda kullanilmis diye anliyorum.

Yani Ankara'nin su anki durumu. Cunku "var" ya da "yok" icin metin icerisinde "absence" + "presence" ifadeleri yer alirken "lack of" genelde eksik/yetersiz olarak kullanilmis.

Umarim DV2024 ve bundan sonraki sureclerde yer alanlar icin olumlu bir gelisme olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |