DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MomisCan hocam kolombiya ucagina niye kabul edilmediniz?
    Cok gittigim ulkedir Ve sikinti cikarmazlar.

• @qwe19 ıngılızce ve tercüman kabul ediyor hong Kong

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera "böyle saçma bir iddia cevapsız kalmasın, ...bu saçmalığa cevap vereceğim..." diyorsunuz. Ne kadar ayıp. Karşı fikriniz, kanaatiniz varsa söylersiniz, eleştiriniz varsa dile getirirsiniz, bilgilendirmekse amaç, bilgilendirirsiniz. Lakin bütün bunların hepsi saygı içerisinde olmalı ve burada yazılan hiç bir yazı had bildirme amacını taşımamalı...

Ben size haddinizi bildireceğim demedim ki. Daha önce size birkaç kez anlatılmasına rağmen “asılsız” bir iddiayı sürdürmeye büyük harflerle yazarak devam ettiniz. Eğer bu iddiaya yazdığımı okuyup anladıysanız siz de ne kadar asılsız ve saçma olduğunu anlamışsınızdır.

Mesajı yazarken saygısızlık ya da had bildirme amacı gütmedim, tek derdim sayıların gücünü kullanarak somut bir şekilde bilgilendirmekti ve öyle yaptığımı düşünüyorum. Saygısızlık yaptığımı ya da haddinizi bildirdiğimi düşündüğünüz yer neresiyse söyleyin, düzelteyim.

• Selamlar...
    6 Ağustos tarihine mülakat mailimi aldım.
    Mülakat geçtikten sonra deneyim bölümünde süreci detaylı olarak paylaşacağım fakat şuan süreç çok heyecanlı ve özelden sorulan sorular çok benzer olduğu için bir kerede buradan cevaplamak istedim.
    1- 7 Haziranda ''Fiziksel olarak burada olursanız dosyanızı taşıyabiliriz'' mailini aldıktan sonra evrak hazırlıklarını yapıp 2 iş günü sonra 12 Haziranda Hong Kong'a giriş yaptım. İstanbul'da check-in sırasında dönüş biletimi de sordular onu da gösterdim.
    2- Girişte herhangi bir problem yaşamadım. Polis bir kaç klasik soru sordu (Geliş sebebi, kalacağın gün vs vs.) sonrasında giriş yaptım. İlk fırsatta Pasaportun ilk sayfası, bilet, ve girişte verdikleri pul u fotoğraflayıp ''Fiziksel olarak buradayım, transfer işlemi için olumlu dönüşlerinizi bekliyorum'' benzeri bir mail gönderdim.
    3- Maili attıktan sonra kalmak zorunluluğunuz yok, konsolosluk ''Hala burada mısınız?'' gibi bir soru sormadı. Maili atıp dönüş yapabilirsiniz.
    4- Maliyet konusu tamamen kişinin kendi planlamasına bağlı gününüz 1000'e de gelebilir 300 bin'e de bu konuda yorum yapamıyorum.
    5- Kota doldu mu maalesef bir fikrim yok. Bu durumda herkes kendi risk haritasını oluşturup ona göre hareket etmeli.
    6- Bu hafta içi gelen arkadaşların bazıları hala taşıma veya mülakat maili alamadılar. Bugün Hong Kong'da bayram olduğu için resmi tatil, hissiyatım yarın alacakları yönünde.
    Dileğim herkesin emeğinin karşılığını alması yönünde fakat bir gerçek var ki taşıma kotası çok sınırlı ve aşırı talep var. Umarım her şey gönlümüzce olur. Bunlar haricinde aklınıza takılan bir şey olursa hiç çekinmeden sorabilirsiniz.

İyi niyetleri, bilgileri ve destekleriyle süreci kolaylaştıran, binlerce teşekkürü hak eden kişiler var bu forumda. Hepinize uzuun uzun minnetlerimi sunacağım deneyim sayfasında. Şimdilik hoşçakalın. 🙂

• @Hanhun Hayırlı olsun hocam darısı hepimizin başına, güzel mülakat deneyimlerinizi bekliyoruz.

• @mustafa_27 Konsoloslukla gorusup fiziksel olarak hk de olursaniz eger gorusme saglayabiliriz gibi birseymi oldu .maillesmeleri net paylasma durumunuz varmi sevgiler saygilar

• @charon Son 2-3 aydır sıkıntı yaşanıyormuş o kıtadaki ülkelere gidişte. Aslında evliyim, 3 tane de çocuğum var ama son 5 yılda yurtdışı seyahatim olmadığı için ve biletimi uçuştan 2 gün önce çok pahalıya almış olduğum için özel güvenlik pek makul bulmadı seyahatimi. Geçerli bir randevum olmadığı için konsolosluğa gidiyorum da diyemedim. Gerekli gereksiz bir sürü soru soruldu ve sonuç olarak uçuşa kabul edilmedim.

• @Hanhun Çoookk güzel bir mülakat deneyimi olacak 🥳

• @MomisCan Sizle, kişisel bir şey asla değil hocam. Güney Amerika ülkeleri son aylarda neredeyse hiç bir Türk'ü, Afrikalı vb.'ni ülkeye kabul etmiyor. Profilling uyguluyorlar. Havayolları eğer uçurdukları yolcuları yerel görevliler (ya da Gözen gibi İstanbul'daki o işle ilgilenenler) kabul etmeyince servis biletle geri çıkış noktasına taşımakla mükellef. Ayrıca INAD dedikleri bu kabul edilmeyen yolcular yerel hükümet tarafından havayolu firmalarına büyük sıkıntı da yaratıyor deniliyor. Oralara gidişinizi özel olarak ispat etme, vize gösterme imkanınız yoksa sadece PNR bilginize OK The Board ibaresi işlenmesi lazım. Diğer türlü maalesef Amerika'ya kaçak girişler yüzünden bu durum her bir insanı etkiliyor... Bu arada Denied Boarding olsanız da uçuşa profilling nedeniyle kabul edilmediğiniz için Telex'e ya da kendi kurallarına göre kesintisiz iade alabilirsiniz. O yüzden "feedback" kanalıyla eğer iade almadıysanız şikayetinizi oluşturun derim.

• @Demayfo Açıkçası başta durumu üzerime alınıp çok üzülmüştüm ama sonra araştırdım ve evet genel bir sorunmuş.
    Biletimi kesintisiz olarak iade ettiler o konuda sorun yaşamadım.
    Çok teşekkür ederim bilgileriniz için ☺💐

• @MomisCan Kesinlikle. 🙂 Şimdiye kadarki kısmı torunlara bayram sabahı anlatılacak bir macera gibiydi zaten.

• @maliek42 Konsoloslukla gorusp onay aldiktan sonrami gidiyorsunuz sureci biraz paylasirmisiniz ?

• iyi akşamlar. yarın 03:10 da uçuşumuz var. ucsis göçmenlik ücretini nereden ödüyoruz? bununla ilgili bir başlık bulamadım. vize paketinde yazıyor ama bahsedilen siteyi yazdığımda ulaşılabilir bir sayfa çıkmıyor. bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim, teşekkür ederim.

• @olafque
    Merhabalar, bu linkten ödeme yapabilirsiniz, uscis
    Bu işlemi tamamlamak için size verilen vize paketinizin (sarı zarf) üzerinde yazılı, A ile başlayan bir numara olması gerekiyor, ilgili kısma o bilgileri girmelisiniz. Daha sonra da bu portalı kullanacağınız için kendinize bir profil oluşturmanız daha iyi olacaktır. Bol şanslar, İyi yolculuklar.

• @olafque VPN kullanarak erişim sağlayabilirsiniz, ekran görüntüleri ile aşağıdaki post’da tüm detaylar mevcut.

USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) https://yesilkartforum.com/forum/post/162

• Arkadaşlar merhaba. Kafama takılan bir soru var da sizinle paylaşmak istiyorum. Ben 2 yıl önce 1 doz tetanoz ve 4 doz kuduz aşısı vuruldum. Bu bilgiler de e-Nabız'da aşı bilgilerimde görünüyor. Kuduz aşısı vurulmuş olmamın sağlık muayenesinde herhangi bir soruna yol açıp açmayacağı hakkında bilgilerinizi bekliyorum. Bunun sormamın sebebi ise sağlık muayenesinde bunun toplum sağlığına yönelik bir sorun olarak kategorize edilip edilmediği. Son olarak da küçükken sarılık hastalığı geçirdim ve bunun da geçerli bir sağlık raporu almamda bir sorun teşkil edip etmediğini size sormak istiyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. Herkese iyi forumlar.

• @ATS16 çok teşekkür ederim.

• @ugursway tamam, çok teşekkür ederiz.

• Yurt dışına taşımada AIS kaydı gerekiyor mu yinede ?

• @MomisCan meksika Ve orta Amerika ulkeleri yapiyordu bunu bayadir. Abdye kacak gecisleri onlemek icin.
    Saka gibi Latin amerikaya giremiyor tc vatandasi abd vizesi olmadan.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.8k

| | | |