DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahmetyorulmaz umarım yarın güzel bir haber alırsınız 🙏

• @hulyarslan inş hep birlikte bir an önce alırız

• Bende de güncelleme oldu 21 gün aradan sonra inşallah sıradan bir güncelleme ile kalmaz

• Bende de oldu. O güncellemeler olduğu zaman, bütün dosyalarda aynı anda tarih güncelleniyor. Yani o tarih her güncellendiği zaman dosyalarımıza bakıldığı anlamına gelmiyor. Bakılıp da değişiklik olanların tablosundaki durum yazıları değişiyor.

• @ahmetyorulmaz neden APye kaldınız söylediler mi bir suç kaydınız vs var mıydı?

• @begumm 12 yaşındaki oğlum ap kaldı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fırat-ERKAL merhaba, bu bilgiyi tam olarak nereden aldınız merak ettim?

O güncellemeler olduğu zaman, bütün dosyalarda aynı anda tarih güncelleniyor. Yani o tarih her güncellendiği zaman dosyalarımıza bakıldığı anlamına gelmiyor.

göçmen ve göçmen olmayan konsolosluk dosyalarının şu an kaç adet olduğunu biliyor musunuz istanbul ve ankara'da?
    güncellemeler, bütün AP dosyaları için olmaz, bu mümkün değil.
    o sizin yazdığınıza göre yıllardır güncelleme almayan dosyalar neden var?

• @gucarslan 89 gündür güncellemem olmadı benim mesela..

• @gucarslan Sayın @gucarslan,
    Gönderimde hangi sitedeki güncellemelerden (CEAC mı, Konsolosluk sayfası mı) bahsettiğimi belirtmediğim için kusura bakmayın.
    Ben https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ Konsolosluğun “IV Status Check” sayfasındaki saçmalıktan bahsetmek istemiştim.
    CEAC sayfasında https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV zaten çok nadir güncelleme oluyor ve dosyanın güncellemeleri dosyaya özel oluyor, haliyle tarihler farklı oluyor.

sitesindeki verilerin doğru ve eksiksiz olduğu varsayımıyla; Ankara Konsolosluğu, en son mayıs ayı verilerine göre toplam 727 dosyaya mülakat vermiş olduğu görülüyor. Bu siteden elde ettiğim Ankara DV listesindeki bu 727 dosyanın en az yarısını Konsolosluğun sayfasından üşenmeyip manuel olarak tek tek kontrol etmişliğim var. (Bu AP durumunda beklerken boş boş oturup vakit geçirmek için).
    Ve hepsinin güncelleme tarihi aynı oluyor (Burada dosyaların hepsine aynı anda bakıldığını düşünmüyorum, sanırım sadece tarih değiştiriliyor.) Hatta sürecin başında vizelerini almış, “Issued” olmuş, belki de Amerika’ya gitmiş kişilerin durumunda bile güncelleme tarihi diğer herkesle aynı oluyor, Konsolosluğun kontrol sayfasında. CEAC da her dosyaya göre ayrı güncelleme tarihleri var.

Diğer vize türlerinin herhangi bir listesine erişemediğim için onlardan kontrol edebildiklerim yok. Onlardan da forum paylaşımları sırasında gördüğüm kadarı ile DV dosyaları gibi aynı güncellemeler olduğunu gördüm, Konsolosluk sayfası üzerinden kontrollerde.

Yani, aslında demem o ki, belki de tam ifade edemedim, Konsolosluk sayfasındaki güncellemeler öyle takip edilecek veri değil kanımca. CEAC üzerinden yapılan kontrollerin daha çok dikkate alınması gerekiyor. Bunu da sizin defalarca söylemişliğiniz var. Ancak CEAC da güncellemeler arası çok uzuyor, insanın morali bozuluyor.

Konsolosluğun sayfasına göre dosyamın güncelleme tarihi 20 kere değişti, ancak CEAC üzerinde sadece 3 kere güncelleme oldu. Dosyamın CEAC deki son güncellemesinin üzerinden 54 gün geçti. Daha da hiçbir hareket olmadı, yapacak bir şey yok herhalde, bekliyoruz. Sorunca da biz size haber vereceğiz diyorlar.

Neyse fazla uzattım, umarım herkesin bu süreci güzel sonuçlanır.

• @hulyarslan Benim de CEAC’de 4 Mart’tan beri güncelleme olmadı. Embassy sitesinde ara ara güncelleme oluyor, 24 Haziran’da örneğin güncelleme görünüyor o sitede.

• @Fırat-ERKAL Ben konsolosluk sitesinden (usembassy.gov iv status check) bahsettiğinizi tahmin ettim. Aynı şekilde o sayfada bulunan güncellemelerin bir anlama geldiğini düşünmüyorum. Bugün AP'ye girişimin tam 3. ayını doldurdum. Son güncelleme 6 ve 7 Haziran'da oldu. Umarım herkesin dosyası bir an önce sonuçlanır. AP sürecindeki herkese sabır ve iyi şans diliyorum.

• @ahmetyorulmaz insallah yakin zamanda onay alir.

• @smyrna16 resmi olarak benim davam geçen hafta perşembe açıldı bakalım ne zaman iyi ya da kötü dönüş yapacaklar 😞

• Herkese tekrardan merhaba, en son 24 haziranda iv status check'te güncelleme olmuş, bugün de pasaportumu yollamam için mail attılar. benden eksik evrak istememişlerdi sadece pasaportumu yollamamı istiyorlar. ptt kurye seçimini nasıl yapacağım bilen biri yardımcı olabilir mi? en son randevuya gitmeden önce kurye seçimi yapmıştım hala o şekilde gözüküyor, yeni talimat nasıl verebilirim?

• @beyza890 bu konu başlığının ilk iletisinde yer alan “Eksik Evrak Sebebiyle AP'ye Kalmak” başlığının altındaki bölümde nasıl gönderim yapılacağı hususunda bilgilendirme mevcut. Hayırlı olsun 🍀

• @ATS16 Ama benim eksik evrağım yok, sadece pasaportu yollayacağım. Yine de o adımları mı takip etmem gerekiyor?

• @beyza890 “Pasaportunuzu ya da eksik evraklarınızı konsolosluğa nasıl göndereceğinizi görmek için lütfen aşağıdaki kısmı inceleyin” cümlesinin altındaki spoiler’i tıkladığınızda detayları mevcut.

Eğer ki konsolosluk size gönderdiği e-mail'de pasaportunuz haricinde evrak istemediyse, anlatılan yöntem ile sadece pasaportunuzu göndereceksiniz. Vizenizin basılabilmesi için pasaportunuz gerekli konsolosluğa ve pasaportunuz onlar için eksik evrak.

• @ATS16 Çok teşekkür ederim🙏🏼Peki bunun için DS260 formumun güncellenmesini beklemem gerekir mi? Hala refused gözüküyor

• @beyza890 pasaportunuzu gönderin dedilerse neyi bekleyeceksiniz onu anlamadım

• Herkese merhaba , Benim dosyam bazı eksik evraklar nedeniyle refused oldu. Evrakları gönderdim 24 haziranda pasaportumla birlikte konsolosluğa ulaştı. Bugün case update edildi. Şuanda case statum Administrative Processing. Ne anlama geldiğini bileniniz var mı ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |