DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @datanist, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan @Simge-Kutlu Credit score disinda maasiniza da bakiyorlar. Yillik kira miktarinin en az 3 kati kadar yillik brut maasiniz olmali. Bunu kontrol etmeyen yerlerde var tabiki.

@datanist yani evet aslında mantıklı bı durum ama peşin parayı kabul etmemeleride de bana mantıksız gelen kısım

• Yaklaşık 1 senedir buna bakıyorum ve ara ara hayallere daldığım da olmuyor değil 🤭

https://www.hizliresim.com/reht0cg

• @çakıl, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu okul puanları çok iyi, üniversite olarak da mit, Harvard orada ben de çok beğeniyorum orayı ama @çakıl lar ev bulmakta çok zorluk çektiler o yüzden ilk gidiş için iyi olmayabilir.

Şöyle bir güncelleme yapayım soguk hiç etkilemiyor zaten evlerde tişörtle geziyorsunuz arabaya biniyorsunuz her yer arabayla gidiliyo adanadan geldik ama -17 beni hiç etkilemedi mesala ama araba buz tutuyor bu biraz can sıkıcı ev konusunda biz çok yanlış zamanda gelmişiz okul zamanı ev çok az yazın gelseydik büyük ihtimal ev bulabilirdik zamanlamamız kötü oldu okul için bu eyaleti çok istiyorduk ama belki bir iki yıl sonra işimizi bulur kredi notumuzu yükseltir öyle geliriz ayrıca MA eyaleti düşünenler için evler aşırı eski 1800 lü yıllardan kalma güzel bi ev hayaliniz varsa burda pek mümkün degil evler çok pahalı ve çok eski, şuan yoldayız teksasa dogru ,yollar karlı ve buzlu bize şans dileyin üç günde ulaşırız sanırım umarım 2024 hepinizin yüzünü güldür elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım aklınıza birşey takılırsa sorabilirsiniz herkese bol şans…

@çakıl yaa hayali bile güzel valla su an. zorlukları bı an önce aşıp işlerinizin yoluna girmesini diliyorum. Bol şans 🕊

• @ErdalK artık bizde hayallere dalacağiz(keşke hayal olmasa🥲)

• Kura ne zaman çekiliyor ? Buna dair bilgi var mı

• @Hopes1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Kura ne zaman çekiliyor ? Buna dair bilgi var mı

Kura'nin ne zaman çekildiğini kimse bilmez belki de başvuruyu yaptığımız an bile çekmiş olabilirler 🙃

• Ve Kimse kazandığının farkında değil ama ben farkındayım😂

• @Sabri-FT Ben eminim ya :)))

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu ohio da eşimin kuzeni ve amcası yaşıyor orası olabilir gibi. Houston da bir arkadaşım var. Eğer çıkarsa kura sonrasındaki arkadaşımla konusmalarimiz da yön verecek gibi. Bakacağız kısacası 🙂

• ⭐⭐

@Hopes1 6 Mayıs'ta açıklanacak. Ne zaman çekiliyor tabiki bilmiyoruz.

• Ben daha hangi eyalete kalacağımı bile seçmedim çıkarsa GC rasgele bir eyalet seçimi yapacağım artık kaderimiz de ne yazarsa 🙃

• Sizde bizdensiniz @Hopes1 çaktirmayalim kimseye😉😂
    Hangi eyaleti düşünüyorsunuz?

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu ohio da eşimin kuzeni ve amcası yaşıyor orası olabilir gibi. Houston da bir arkadaşım var. Eğer çıkarsa kura sonrasındaki arkadaşımla konusmalarimiz da yön verecek gibi. Bakacağız kısacası 🙂

@Emrah-Borazan gönlünüze göre olur umarım 🙏

• @Sabri-FT Başlangıçta Houston ya da Austin ama sonra Chicago'ya geçicem çünkü araba kullanmayı çok sevmiyorum 😃 Ayrıca büyük şehirlerde yaşama alışkınım. Düşüncelerimi hep Chicago üzerine kurdum açıkçası 🙂 Massachusetts de çok güzel ama oraya anca ilerleyen yıllarda geçerim. Başlangıç için çok zor oralar 😃 Sizin planlar ne ?

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Hopes1 6 Mayıs'ta açıklanacak. Ne zaman çekiliyor tabiki bilmiyoruz.

Biliyorum 6 Mayıs'ta açıklanıyor da kuranın çekiliş tarihini merak ettim 😃

• @Hopes1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Sabri-FT Başlangıçta Houston ya da Austin ama sonra Chicago'ya geçicem çünkü araba kullanmayı çok sevmiyorum 😃 Ayrıca büyük şehirlerde yaşama alışkınım. Düşüncelerimi hep Chicago üzerine kurdum açıkçası 🙂 Massachusetts de çok güzel ama oraya anca ilerleyen yıllarda geçerim. Başlangıç için çok zor oralar 😃 Sizin planlar ne ?

Bende bir Urfalı olarak Chicago bana çok ters geliyor 5 derece de bile donuyorum bide -20 görsem ölürüm herhalde😬 tabi hayat bu ne olacağı beli olmaz

Bende tam tersi araba kullanmayı çok seviyorum elimde olsa arabada yatarım ama babam bırakmıyor işte!😂

Eyalet seçimini ben rasgele yapmayı düşün hata konsolosluğu gidip GC onayını aldıktan sonra ABD haritasını çıkartıp dart sistemiyle eyalet seçeceğim:)kaderimiz de ne varsa artık çünkü ucuz eyalete gelse pahalı eyalete gelse fark etmiyor her yerin kendisine göre artısi eksisi var pahalı eyaletlerde fırsatlar daha çok onu gördüm ama maliyet fazla ucuzdada tam tersi maliyet az ama fırsat az. Yani hangi eyalette olursak olalım hayat bir şekilde devam ediyor sonuçta.

Bende böyle 1-2 yılımı şehirde kalıp sonra bir düzen ve sermaye biriktirdikten sonra ABD köye falan geçerim diye düşünüyorum kendi tavuk çiftliği mi kurmak istiyordum bizim ailede yapanlar var nerdeyse her gün yanlarına giderim işi de öğrendik nerdeyse🙂 ABD olmasa Türkiye'dede yaparım bu işi ABD sadece istek olmadı işimi burda kurup ABD ye e2 alırım en kötü böyle düşünüyorum

Sizin ne gibi planlarınızvar, nasıl bir hayat isterdiniz ABD'de ?

• @Sabri-FT, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Hopes1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Sabri-FT Başlangıçta Houston ya da Austin ama sonra Chicago'ya geçicem çünkü araba kullanmayı çok sevmiyorum 😃 Ayrıca büyük şehirlerde yaşama alışkınım. Düşüncelerimi hep Chicago üzerine kurdum açıkçası 🙂 Massachusetts de çok güzel ama oraya anca ilerleyen yıllarda geçerim. Başlangıç için çok zor oralar 😃 Sizin planlar ne ?

Bende bir Urfalı olarak Chicago bana çok ters geliyor 5 derece de bile donuyorum bide -20 görsem ölürüm herhalde😬 tabi hayat bu ne olacağı beli olmaz

Bende tam tersi araba kullanmayı çok seviyorum elimde olsa arabada yatarım ama babam bırakmıyor işte!😂

Eyalet seçimini ben rasgele yapmayı düşün hata konsolosluğu gidip GC onayını aldıktan sonra ABD haritasını çıkartıp dart sistemiyle eyalet seçeceğim:)kaderimiz de ne varsa artık çünkü ucuz eyalete gelse pahalı eyalete gelse fark etmiyor her yerin kendisine göre artısi eksisi var pahalı eyaletlerde fırsatlar daha çok onu gördüm ama maliyet fazla ucuzdada tam tersi maliyet az ama fırsat az. Yani hangi eyalette olursak olalım hayat bir şekilde devam ediyor sonuçta.

Bende böyle 1-2 yılımı şehirde kalıp sonra bir düzen ve sermaye biriktirdikten sonra ABD köye falan geçerim diye düşünüyorum kendi tavuk çiftliği mi kurmak istiyordum bizim ailede yapanlar var nerdeyse her gün yanlarına giderim işi de öğrendik nerdeyse🙂 ABD olmasa Türkiye'dede yaparım bu işi ABD sadece istek olmadı işimi burda kurup ABD ye e2 alırım en kötü böyle düşünüyorum

Sizin ne gibi planlarınızvar, nasıl bir hayat isterdiniz ABD'de ?

Açıkçası ilk etapta bana çok uzak olan mutfağa girmeyi düşünüyorum 😃 Bana uzak deme sebebim bilmemem ama yapmak istiyorum 😃 O yüzden zevk alacağımı düşünüyorum. Daha sonra ise kendi dükkanımı ya da kioskumu kurmak istiyorum. Asya mutfaklarına ilgiliyim.

• @Sabri-FT, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK artık bizde hayallere dalacağiz(keşke hayal olmasa🥲)

Hayal kurmak iyidir ama sürekli değil, inşallah bu sene forumda bulunan herkese çıkar da hep beraber mangal partileri yaparız 🤭😎

• @Hopes1 aklımdan geçmedi değil gastronomi okuyup Türkiye'de bir kaç yil deneyim kazanıp ABD gitmek sırf bu yüzden gastronomi eğitimi alıcağim

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium valla şuan en büyük korkum bunlar yüzünden red yemek

İnşallah red almazsınız iyi şanslar dilerim ama her geçen gün şansın düştüğü bir gerçek...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |