Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emrah-Borazan Kafası karışanların ilk gidecekleri yer zORLANDO 🙂

• @Emrah-Borazan @Simge-Kutlu Credit score disinda maasiniza da bakiyorlar. Yillik kira miktarinin en az 3 kati kadar yillik brut maasiniz olmali. Bunu kontrol etmeyen yerlerde var tabiki.

• Vay be arkadaşlar 2.5 ay kaldı.Çekilişe ilk haftadan katılanlar olarak bayadır bekliyoruz 🙂

• ⭐⭐

@cemyaman vallahi yaşlandık :))

• @waterman inanırım ya ben de yıldız haritama baktırmıştım o kadar doğru tespitler yapmıştı ve hiç ummadığım beklemediğim birmolay yaşayacaksın demişti ve dediği tarihlerde dediğimgibi bir olay yaşamıştım😬 o zaman şimdiden sizin vizeniz hayırlı olsun diyelim 🎉🎉🎉

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu kredi notu olmadığından ev sahipleri güvenmiyormuş evi vermiyorlarmış. Bu tip sorun yaşamamak için en azından ilk 1 sene biz bile Houston a gitmeyebiliriz. Tanidiklarin yanına gidip kredi notu vb. Oluşturup sonra Houston a gidebiliriz. Kafamız acayip karışık durumda 🙂 neyse bi çıksın da sonra dert ederiz :))

İşte bu ev bulamama işi Houston’da diğer yerlere göre çok çok daha az yaşanıyor, apartman olarak çok rahat bulunabiliyor diye biliyorum ben o yüzden ilk gidişte Houston mantıklı geliyor bana da.

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly allah onları kahretsin... demem demem ama dedim valla... hepsini de sınır dışı etsin inşallah 🙂 inşallah inşallah yarabbim... onların çaresiz olduğuna inanmıyorum çünkü, onlar kaypak, yalancı,köylü kurnazı, kolaycı, dolandırıcı tipli insanlar hak hukuk tanımayan insanlar beter olsunlar... yapacak bir şeyin yoksa vasfın yoksa, naapmaya çalışıyorsun sen... gerçi bu yıllardır var olan bir şey ama böyle masumların hakları ihlal olunca bana geliyor sağdan soldan işte böyle... dilerim allahtan sınır dışı etmeye başlarlar derhal bunları...

inşallahh 🤲🏻 🤲🏻 🤲🏻

@Selly sonunu en son okudum evet çoğu Suriyeli ve afgan türk kimliği bu at hırsızı soylara verilmesine inanamıyorum zaten ya... sınırı geçene al evladım türk kimliği dedi adam resmen yıllarca... ülkede kim var kim yok belli değil...

işte bu soysuzlar yüzünden asıl Türkler yani bizler lekeleniyoruz. her şeyimizin içine ettikleri gibi Kimliklerimizin (Türkiye Vatandaşı Nüfüs Cüzdanları taşıdıkları için) de içine ettiler. Sonuçta kimse bu şu zamanda Türk Vatandaşı olmuş demiyor. Direk soyu sopu aslen Türk müş muamelesi yapıyorlar.

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Amerika’ya iltica amacıyla gelen Türk vatandaşlarının sayısı bu kadar artmışken birçok kişi için bırak göçmenliği turist vizesi bile hayal olacak herhalde.

maalesef öyle gözüküyor durum. belki de o yüzden şuan DV2023 talihlilerine randevu verilmesi çok çok yavaş. işin kötü tarafı bence bir ihtimal bu kaçakların içinde Türk kimliği almış suriyeli ve afganlarda olabilir.

Çoğu Afgan veya Suriyeli zaten, bizim inşaatta çalışan ailecek gittiğini bildiğim en az 3 kişi oldu. Tüm Türkiye'den kimler gitmiştir. Önce vatandaşlık aldılar, sonra gittiler. Vatandaşlık almaları da hiç öyle soylunun anlattığı gibi istisnai vatandaşlık yoluyla kanunlara göre filan olmadı, sürekli gidip geldikleri bilgilendirildikleri dernekleri var hepsinin. Orada dönem dönem toplu isim listeleri hazırlanıyor, sonra hep beraber heyecanla beklemeye başlıyorlar, ara ara da haber geliyordu, isimler şimdi emniyetteymiş, şimdi valilikteymiş, imzadan çıkmış, şimdi nüfustaymış filan diye. Sonra bir bakıyoruz ellerine kimliklerini almış gelmişler Türk vatandaşı olduk diye. Ondan sonrası kolay zaten. Ülkelerinden ellerinde bir poşetle çıkıp, dağ bayır binlerce km yol yürüyüp gelen insanlardan bahsediyoruz, burdan Amerika çocuk oyuncağı onlar için...
    Tabi bizim ahalinin kural tanımayanları için de öyle. Ama sonuç olarak, sınırdan kafasını uzatana vatandaşlık verdikleri için, yedi düvel birleşip iltica da etse adı bilmem şu kadar Türk Amerika'ya kaçak girdi oluyor ne yazık ki.

aynen öyle maalesef 😞 😞

• Siteye yaklaşık 2-3 aydır girmiyordum birçok 2023 mülakat deneyimi birikmiş bir çırpıda göz gezdirdim çoğuna cidden beni bi heyecan bastı insülin,kortizol hepsi zıpladı hissedebiliyorum yani 🙂 tanımadığım kişilerin mülakatlarını okurken bir yandan vay be çok iyi derken bir yandan da nerdeyse şubat bitti hâlâ CN sıralaması çok az ilerlemiş olduğunu görmek endişelendirdi.En kötüsü de mülakat deneyimini anlatan bir arkadaşın konsolosluktayken yanında GC mülakatı olmayan kişilerin hiçbirinin vize alamayışını görünce vah ki ne vah dedim biz cidden kırmızı listeye düşmüşüz de haberimiz mi yok.Ne diyelim umarım her şey güzel olacak her şey bu forumdakilerin gönlünce olur.

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Aslında günler düştükçe heyecan stres bilinmezlik stresi artıyor. Son yaşanan büyük depremden sonra gelecek kaygısı cok arttı. Benim gibi olurda tek gidicek olanlarda eminim su korku kesin vardır ya çıkarda giderim aileme burda bişey olursa korkusu..

Arkadaşımın tanıdığı ünlü bi falcı vardı cok inanmam böyle şeylere bugun onun yanına gittik normalde sadece ünlülere ve fenomenlere bakıyormuş üniversiteden arkadaşı olduğu icin bizede baktı. Fala inanma falsızda kalma derler ya bende inanmam asla böyle şeylere ama söyledikleri beni cok mutlu etti gerçekleşmeyecek olsa bile insanı motive etti 😂 konuşmalardan en can alıcı ve ABD ile alakalı kısımları şuraya ekliyorum biraz kafamız dağılsın dalga geçmek serbesttt😂

F: Senin yurtdışına göçmek gibi bi niyetin var ve bu olucak kasım-Aralık ayı gibi seni Ankara’da cok büyük bi binada görüyorum.

B: böyle bi planım var ama kimsenin haberi yok ailem dışında konsolosluk evet Ankara’da ama pek ümidim yok şansım düşük.

F: sen zaten bu işe yıllar önce başlamışsın ama doğru zaman sana denk gelmemiş ama bu yıl senin için çok doğru bi zaman çünkü hayatında hep kalbinin sesini dinleyerek karar verdiğin için bu işin olmamış simdi tamamen mantığın ile hareket ettiğinden dolayı bu yıl sana çok şans getiricek ve istediğin o ülkeye yerleşme fırsatın olucak (hala ABD olduğunu bu arada söylemedim 😂)

Biraz özel hayatımda tahminlerde bulunduktan sonra birkaç dakika sonra 3-5 kart çektirdiler ve sonrasında çıkan kartlara bende cok şaşırdım😂

F: senin gideceğin %100 artık kartlarda yazanlar “işçi,yurtdışı,maddiyat” bunlar senin hayatının bu yıldan sonra kesinlikle Türkiye dışında olacağının garantisi ve gittiğin ülke dünyanın en büyük ekonomisine sahip bu ülke bana ABD gibi geliyor hatta eyalet vermem gerekiyorsa da boston civarında bi hayat kurucaksın falan dedi 😂😂

tabi fal bittikten sonra ben acaba nasıl tahmin etti, nasıl bunları salladıda tuttu demekten kendimi alıkoyamazken en azından beni motive etti ne para kaybettim ne baska bişey diyerek kendimi telkin ettim 😂
    Tabi ki ben Allahtan dilerim herşeyi elhamdulillah müslümanım tek duamız Allah’a hakkımızda hayırlısı olucaksa yiyeceğimiz ekmeğimiz Amerika’da olucaksa ne ala gideriz 🙃

süperrr 😃

@Selly süper bir sistem aslında belli

evet ama fiyatı da kendisi gibi güzel. 😁 gerçi dolardan kaynaklı bir durum sonuçta eğitmenler dolar üzerinden ücret alıyor

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu okul puanları çok iyi, üniversite olarak da mit, Harvard orada ben de çok beğeniyorum orayı ama @çakıl lar ev bulmakta çok zorluk çektiler o yüzden ilk gidiş için iyi olmayabilir.

Şöyle bir güncelleme yapayım soguk hiç etkilemiyor zaten evlerde tişörtle geziyorsunuz arabaya biniyorsunuz her yer arabayla gidiliyo adanadan geldik ama -17 beni hiç etkilemedi mesala ama araba buz tutuyor bu biraz can sıkıcı ev konusunda biz çok yanlış zamanda gelmişiz okul zamanı ev çok az yazın gelseydik büyük ihtimal ev bulabilirdik zamanlamamız kötü oldu okul için bu eyaleti çok istiyorduk ama belki bir iki yıl sonra işimizi bulur kredi notumuzu yükseltir öyle geliriz ayrıca MA eyaleti düşünenler için evler aşırı eski 1800 lü yıllardan kalma güzel bi ev hayaliniz varsa burda pek mümkün degil evler çok pahalı ve çok eski, şuan yoldayız teksasa dogru ,yollar karlı ve buzlu bize şans dileyin üç günde ulaşırız sanırım umarım 2024 hepinizin yüzünü güldür elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım aklınıza birşey takılırsa sorabilirsiniz herkese bol şans…

• ⭐⭐

@çakıl texasta nereyi düşünüyorsunuz?

• @Emrah-Borazan houston

• ⭐⭐

@çakıl hayırlı olsun inşallah hayallerinize kavuşursunuz 🙂

• @çakıl imzanız çok hoş durmuş beğendim 🙂

Adana ➡️ Massachusetts 😃😂

• @yenihayaletadam yakında yanına houston eklenecek kısmet olursa

• Valla ben şimdiden sağlık raporu, mülakat falan düşünüyorum :))) Baya kaptırdım gidiyorum hadi hayırlısı :)))

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu kredi notu olmadığından ev sahipleri güvenmiyormuş evi vermiyorlarmış. Bu tip sorun yaşamamak için en azından ilk 1 sene biz bile Houston a gitmeyebiliriz. Tanidiklarin yanına gidip kredi notu vb. Oluşturup sonra Houston a gidebiliriz. Kafamız acayip karışık durumda 🙂 neyse bi çıksın da sonra dert ederiz :))

@Emrah-Borazan anladım hem mantıklı hem mantıksız bı durum bu ya. Nereyi düşünüyosun peki ilk etapta

Benzer Başlıklar

• 13246
  • 682
  • 22189
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |