Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Yasaklı

Kacak abd de yaşicama bir tahtacı dag köyünde 16.yy stayla derviş gibi yaşar ölümü beklerim. Kacak olmaz

• @Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Amerika’ya iltica amacıyla gelen Türk vatandaşlarının sayısı bu kadar artmışken birçok kişi için bırak göçmenliği turist vizesi bile hayal olacak herhalde.

maalesef öyle gözüküyor durum. belki de o yüzden şuan DV2023 talihlilerine randevu verilmesi çok çok yavaş. işin kötü tarafı bence bir ihtimal bu kaçakların içinde Türk kimliği almış suriyeli ve afganlarda olabilir.

• ⭐⭐

@dytmelek süpermiş sonradan okudum zaten geçmiş yazılanları... konuşmak isteyen beni arasın zoomdan bende konuşurum sizinle bedava... ingilizcem anadilim gibi benimde... boşuna para vermeyin 🙂

• ⭐⭐

@Selly allah onları kahretsin... demem demem ama dedim valla... hepsini de sınır dışı etsin inşallah 🙂 inşallah inşallah yarabbim... onların çaresiz olduğuna inanmıyorum çünkü, onlar kaypak, yalancı,köylü kurnazı, kolaycı, dolandırıcı tipli insanlar hak hukuk tanımayan insanlar beter olsunlar... yapacak bir şeyin yoksa vasfın yoksa, naapmaya çalışıyorsun sen... gerçi bu yıllardır var olan bir şey ama böyle masumların hakları ihlal olunca bana geliyor sağdan soldan işte böyle... dilerim allahtan sınır dışı etmeye başlarlar derhal bunları...

• ⭐⭐

@Selly sonunu en son okudum evet çoğu Suriyeli ve afgan türk kimliği bu at hırsızı soylara verilmesine inanamıyorum zaten ya... sınırı geçene al evladım türk kimliği dedi adam resmen yıllarca... ülkede kim var kim yok belli değil...

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly sonunu en son okudum evet çoğu Suriyeli ve afgan türk kimliği bu at hırsızı soylara verilmesine inanamıyorum zaten ya... sınırı geçene al evladım türk kimliği dedi adam resmen yıllarca... ülkede kim var kim yok belli değil...

Sanırım Türkiye'yi de Amerika gibi göçmen ülkesi yapma yolundayız

• @dytmelek sizin için hayırlısı olsun cok buyuk bir adim attiniz inşallah hersey sorunsuz ilerler ve gönlünüzce olur mayis ayında bizede green card çıkarda bizde oralara geliriz insallah cypress bölgesine de bakın derim çünkü oralarda okul puanı yuksek

• @Selly bakayım bir ben teşekkür ederim

• Merhabalar, greed card başvuru sorgulama ekranında deneme amaçlı giriş yapmak istedim. Daha açıklanmadı biliyorum ama sorgulamak istediğimde gmailimin yanlış olduğunu söylüyor. Doğru Gmail adresimi girdiğimden eminim.6 mayıs dan itibaren açılacağı içinmi sistem yanlış kabul ediyor yoksa mailim gerçekten yanlışmı

• @debbieLA77 yaa bu büyük avantaj, Amerika’da okula gitmiştiniz siz değil mi 🤩 bence dili çok iyi bilmek sizi 2 3 puan önde başlatır oradaki hayata 🙏🏻🙏🏻

• @wolf_of_dragon çok teşekkür ederim amin🙏🏻 o bölgeye hiç bakmamıştım listemize ekliyorum 👍🏻🙏🏻

• Günaydın herkese🙋🏻♀️ Şafak 70 Karaman az kaldı parti yapmamıza 🎉🙏🏻

• ⭐⭐

@Calibraturbo agzindan bal damlasin abi aynen oyle!

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Amerika’ya iltica amacıyla gelen Türk vatandaşlarının sayısı bu kadar artmışken birçok kişi için bırak göçmenliği turist vizesi bile hayal olacak herhalde.

maalesef öyle gözüküyor durum. belki de o yüzden şuan DV2023 talihlilerine randevu verilmesi çok çok yavaş. işin kötü tarafı bence bir ihtimal bu kaçakların içinde Türk kimliği almış suriyeli ve afganlarda olabilir.

Çoğu Afgan veya Suriyeli zaten, bizim inşaatta çalışan ailecek gittiğini bildiğim en az 3 kişi oldu. Tüm Türkiye'den kimler gitmiştir. Önce vatandaşlık aldılar, sonra gittiler. Vatandaşlık almaları da hiç öyle soylunun anlattığı gibi istisnai vatandaşlık yoluyla kanunlara göre filan olmadı, sürekli gidip geldikleri bilgilendirildikleri dernekleri var hepsinin. Orada dönem dönem toplu isim listeleri hazırlanıyor, sonra hep beraber heyecanla beklemeye başlıyorlar, ara ara da haber geliyordu, isimler şimdi emniyetteymiş, şimdi valilikteymiş, imzadan çıkmış, şimdi nüfustaymış filan diye. Sonra bir bakıyoruz ellerine kimliklerini almış gelmişler Türk vatandaşı olduk diye. Ondan sonrası kolay zaten. Ülkelerinden ellerinde bir poşetle çıkıp, dağ bayır binlerce km yol yürüyüp gelen insanlardan bahsediyoruz, burdan Amerika çocuk oyuncağı onlar için...
    Tabi bizim ahalinin kural tanımayanları için de öyle. Ama sonuç olarak, sınırdan kafasını uzatana vatandaşlık verdikleri için, yedi düvel birleşip iltica da etse adı bilmem şu kadar Türk Amerika'ya kaçak girdi oluyor ne yazık ki.

• @bostonlı, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu Bazı eyaletlere göre pahalı ama bir çok eyalete göre uygun diye biliyorum. Aile için ideal saatlik asgari ücretin en yüksek olduğu eyaletlerden.

@bostonlı öyle mi bilmiyodum ben o yüzden hep Chicago düşündük ama bu durumda Boston'da düşünebiliriz okulların puanları konusunda bir bilgin var mı

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu oralar da çok soğuk :))

@çakıl yazmıştı Boston da ev bulamamışlar. Kimse ev vermiyormuş. Texas a gececeklerdi en son. Done olarak kenara yazın. Aklınızda bulunsun.

• @Simge-Kutlu okul puanları çok iyi, üniversite olarak da mit, Harvard orada ben de çok beğeniyorum orayı ama @çakıl lar ev bulmakta çok zorluk çektiler o yüzden ilk gidiş için iyi olmayabilir

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu oralar da çok soğuk :))

@çakıl yazmıştı Boston da ev bulamamışlar. Kimse ev vermiyormuş. Texas a gececeklerdi en son. Done olarak kenara yazın. Aklınızda bulunsun.

@Emrah-Borazan senden beklediğim cevap gecikmedi 😄 biliyorum biliyorum çok soğuk ama ha Chicago ha Boston 🙈 Boston bı tık daha sert kış yaşıyo diye biliyorum. Araştırmam lazım Boston'i ☺️ amaaan ben -32yi göze almışım 3-5 derece daha sarsmaz beni 🤭 yoksa sarsar mi 🙈

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu okul puanları çok iyi, üniversite olarak da mit, Harvard orada ben de çok beğeniyorum orayı ama @çakıl lar ev bulmakta çok zorluk çektiler o yüzden ilk gidiş için iyi olmayabilir

@dytmelek ev için tabi hiç bi sey diyemem napariz hiç bilmiyorum. ama her çocuklu aile gibi gibizim de önceliğimiz okul puanları, güvenlik ki zaten okul puani iyi olan bölgeler güveli oluyo, bir de iş. Yani başlangıç işleri icin uygun diye biliyorum ama gene net bı bilgim yok Boston'i hep pahalı diye bildiğimiz için hiç araştırmadim. @bostonlı yazınca aklıma düştü hatta kalbime de düştü sanki 🤭

• Bugün 69 güne düşecek :)) Vay be

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |