DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İnanın ki foruma hiç giresim gelmiyor bu deprem haberlerinden aşırı derecede ürküyorum bu deprem İstanbul’da olsaydı veya büyük İstanbul depremi suan olsa ne yapabiliriz diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Geçen günkü fırtınada bile evim sallanıyordu birde depremde direk yıkılıcak altında kalıcam diye korkuyorum.. keske bi birikimim olsa da evden çıksam diyorum ama sıfır yapılan evlerde görüyoruz 2 milyon 850 bine alınan evin kağıt gibi yıkıldığını gördükçe fenalık geçiriyorum ya nolucak bu halimiz

İstanbul da olması durumunda durumumuz Hatay dan kötü olacak. Hiçbirimize yardım gelmeyecek eğer deprem anında acı çekmeden birden ölmediysek maalesef ama hepimiz acı çeke çeke öleceğiz. 😢 😢 sırf olası istanbul depremin de molozların temizlenmesi için 20 yıl sürecek diyordu uzmanlar. İstanbulda bınalar çok katlı en kötü apartmanlarda yüzlerce kişi yaşıyor. rezidanslarda ise binlerce aile yaşıyor.
    benim oturduğum binada kazan dairesinde kazan arızalanınca kazanı çıkaramamışlar ve 2 tane kolonu kesip kazanı çıkarmışlar. ve 50 daire var bu bina da bir Allah ın kulu da bunu bilmiyor. bana da bu binanın işleri ile igilenen bir tanıdık söyledi yazın başında 😓 kiradayım , kendi evim yok ev alabilmek imkansız gidecek başka yerimde yok gitsem de tek katlı müstakil bir eve geçmediğim sürece değisecek birşey yok.

Elimizden Allah korusun Allah yaşatmasın demekten başka bı şey gelmiyo. İnan ki üç gündür her akşam yatağa yattığımda deprem olursa napariz, nasıl kurtuluruz, kurtulabilir miyiz, cocuklarımızin odalarına nasıl gideriz, çocukları alıp yanımızda mi yatırsak, ne yapsak diye düşünmekten paranoyak oldum. Gözümü kapatıyorum deprem, açıyorum deprem. Enkaz altındaki canlarımız, evlatlarımız ayrı, depremzedelerimiz ayrı, elden bı şey gelmemesi ayrı, ya deprem olursa korkusu ayrı. Allah'ım ne yaşıyoruz biz böyle...

• ⭐⭐

@Selly yok cnm çok teşekkür ederim valla onlarla ilgilendikçe oyalanıyorum şimdi bizim buradaki binaya taktım 24 katlı residance fikirtepe de kesin çalmıştır çırpmıştır bu pislikler diyorum... zemini kayalık ve sağlam olduğu söyleniyor ama üzerine kaç katlı bina dikildiği önemliymiş... birbirlerine peşkeş çekiyorlar sürekli, gerekli izinleri illegal yolla almışlardır kesin... akşam profesörleri dinledim zeminle beraber bina kat sayısı da önemli diyorlar... o bölgede sarsıntıya oranla kat sayısına izin verilir diyorlar... bazı yerlerde uzun olması gerekiyor binanın yıkılmaması için, bazı yerler de de kısa olması gerekiyormuş... ama kat sayısı yapılan denemeler, testler sonucunda veriliyormuş ''buraya kısa ama en az 6 katlı bir bina dikilmesi gerekiyor 5 dikersen 7 dikersen yıkılır'' diyorlarmış... uzun binalar için buraya 15 katlı ama 16 dikersen yıkılır diyorlarmış yanı o sarsıntıdaki salınımla alakalıymış bunlar bilimsel olarak kanıtlanmış ve yapılabilen şeyler ama fikirtepe hep ama hep yandaş inşaatlardan ibaret, inşaat sahiplerini isimlerinde bile memelet yok...ekmellehettin bey, islam bey, hacınurullahnecmettin bey bu isimlerden bile hem riya, hem yalan hem dolan ve sahtekarlık akıyor... tövbe yarabbim hiç inanmıyorum bunların içindeki allah inancına ve çalıp çırpmadan bina yaptıklarına... hele tam dibimize bir bina diktiler bizim bina 24 katlı o da 25 katlı bişey, ama o kadar yakınımdaki camdan elimi çıkarsam öbür balkondaki arkadaşla elele tutuşucam düşünün artık korkutucu ama yapacak bir şey yok ... bu bina yapılırken 24 saat çalıştılar hiç uyuyamadığımız günler oldu şikayet ettim cimere ama kimi kime şikayet ediyorsun... çalışma izni var dediler nokta koydular... aylar sonra geldi cevap hemde... gece 4 de de mi çalışma izni var hadi sıkıysa yap bunu amerika da bir yerleşim biriminde diğer insanların yaşam konforunu hiçe sayarak hadi hadi sıkıyorsa yap... mümkün değil... ama burası ali babanın çiftliği tabi insan mı rahatsız olmuş; çokta tın... diyip devam ediyorlar... saygısız bencil ve kendilerinden başka kimseyi düşünmüyorlar... türkiye deprem bölgesinde bir ülke hadi bakalım sıkıysa tek tek yık binaları hepsini usulüne uygun bir şekilde yap... deniz kumu koymadan kaçak kat çıkmadan hadi... yok para yok derler... nerede 148 milyon dolar derler o zamanda adama tık yok 🙂 eğlenceli bir ülke gerçekten diyecek başka sözüm yok içim yanıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 sana sabaha karşı cevap gelmiş hatay belediye başkanına 5,5 yıldır cevap yazan yokmuş. sonra 2020 yılında afad kahramanmaraş afetlere karşı önlem alınacak projesinde pilot il seçiyorlar. Sadece lanet okuyabilirsin o kadar adamlara yüzüne tükürsen yarabbi şükür derler. Haberleri koyuyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

İnsanlar canıyla uğraşırken yardım için çırpınırken Erdoğanın son paylaşımı kafa hep hainliğe çalışıyor.Screenshot_20230208-080252_Instagram.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sadece enka inşaat ait 4.000 adet inşaat makineleri var. Ben demiyorum kendi sitesinde yazıyor

Bunun yanında Nurol - cengiz inşaat gönderseler 10 il makinelerle dolup taşardı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

buna rağmen cumhurbaşkanı gittiği zaman herkes yalakalıktan bağrına basacaklar kimse tepkisini dile getiremeyecek günler geçmiş neden gelmediniz diyemeyecekler bu kadar da kaypak yöneticilerimiz var.

• ⭐⭐

@ayvalik10 yok lan adama ciddi bak demişler bakamamış onu bile yapamamış çünkü adam üzülmüyor üzülme ifadesi olmadığı için ifadesizlikten bu şekilde çıkmış bence... orduyu da geç yolladı zaten... askercikler gitti ama geç gitti haber yapmışlar ilk andan beri oradaalardı diye o oradaki kışlanın askerleridir eminim adam korkuyor bence sürekli darbe olacak diye gönderir mi hepsini offf valla içim şişti

• ⭐⭐

@ayvalik10 halkda öyle bakma sen... biz ikimiz konuşuyoruz galiba zaten herkes sustu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77
    şu anda deniz kuvvetleri harekete geçti. Fırkateynler halka açıldı

• ⭐⭐

@ayvalik10 ben seni arıyım öle konuşalım buradan kime gösteriş yapıyoruz :))

• ⭐⭐

@ayvalik10 hadi inşlallah bakalım 🙂

• ⭐⭐

@ayvalik10 yok onların malı kıymetlidir başka para kazanacakları işlerde kullanmak isterler gerçi onlar yine alırlar ya makinaları ne var ki

• ⭐⭐

@ayvalik10 yalan haber neymiş... ben onu anlamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 borsa da demir - çimento - boya hisseleri %300 arttı. Borsa ile ilgilenenler söylüyor ben değil. Yapılacak inşaatlar zaten yazdığım şirketler alacak şimdiden mimarlar başlamıştır ev krokileri çizmeye.

• ⭐⭐

@ayvalik10 ya bunları takip edip peşlerine düşeceklerine çürük binaların müteahhitlerinin peşine düşsünler onlara gelsin bu tehdit... çok ayıp ya bu yaptıkları bunların mı peşinde düşmüşler demiyor ki bu yıkılan binaların peşindeyiz bunları tek tek sordurucaz tek tek firmaların sahiplerini çekice içeri hesap sorucaz ... ilginç

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly yok cnm çok teşekkür ederim valla onlarla ilgilendikçe oyalanıyorum şimdi bizim buradaki binaya taktım 24 katlı residance fikirtepe de kesin çalmıştır çırpmıştır bu pislikler diyorum... zemini kayalık ve sağlam olduğu söyleniyor ama üzerine kaç katlı bina dikildiği önemliymiş... birbirlerine peşkeş çekiyorlar sürekli, gerekli izinleri illegal yolla almışlardır kesin... akşam profesörleri dinledim zeminle beraber bina kat sayısı da önemli diyorlar... o bölgede sarsıntıya oranla kat sayısına izin verilir diyorlar... bazı yerlerde uzun olması gerekiyor binanın yıkılmaması için, bazı yerler de de kısa olması gerekiyormuş... ama kat sayısı yapılan denemeler, testler sonucunda veriliyormuş ''buraya kısa ama en az 6 katlı bir bina dikilmesi gerekiyor 5 dikersen 7 dikersen yıkılır'' diyorlarmış... uzun binalar için buraya 15 katlı ama 16 dikersen yıkılır diyorlarmış yanı o sarsıntıdaki salınımla alakalıymış bunlar bilimsel olarak kanıtlanmış ve yapılabilen şeyler ama fikirtepe hep ama hep yandaş inşaatlardan ibaret, inşaat sahiplerini isimlerinde bile memelet yok...ekmellehettin bey, islam bey, hacınurullahnecmettin bey bu isimlerden bile hem riya, hem yalan hem dolan ve sahtekarlık akıyor... tövbe yarabbim hiç inanmıyorum bunların içindeki allah inancına ve çalıp çırpmadan bina yaptıklarına... hele tam dibimize bir bina diktiler bizim bina 24 katlı o da 25 katlı bişey, ama o kadar yakınımdaki camdan elimi çıkarsam öbür balkondaki arkadaşla elele tutuşucam düşünün artık korkutucu ama yapacak bir şey yok ... bu bina yapılırken 24 saat çalıştılar hiç uyuyamadığımız günler oldu şikayet ettim cimere ama kimi kime şikayet ediyorsun... çalışma izni var dediler nokta koydular... aylar sonra geldi cevap hemde... gece 4 de de mi çalışma izni var hadi sıkıysa yap bunu amerika da bir yerleşim biriminde diğer insanların yaşam konforunu hiçe sayarak hadi hadi sıkıyorsa yap... mümkün değil... ama burası ali babanın çiftliği tabi insan mı rahatsız olmuş; çokta tın... diyip devam ediyorlar... saygısız bencil ve kendilerinden başka kimseyi düşünmüyorlar... türkiye deprem bölgesinde bir ülke hadi bakalım sıkıysa tek tek yık binaları hepsini usulüne uygun bir şekilde yap... deniz kumu koymadan kaçak kat çıkmadan hadi... yok para yok derler... nerede 148 milyon dolar derler o zamanda adama tık yok 🙂 eğlenceli bir ülke gerçekten diyecek başka sözüm yok içim yanıyor

burada bu yazıma ek olarak benim binam fikirtepede bir residance yandı diye haberler duymuşsunuzdur o yanan bina benim oturduğum bina işte 24 katlı residanceın bütün katlarında klima sisteminin olduğu yerler daireler yandı zor indik aşağı günlerce eve giremedim elektrik su kesikti hep yan tarafımdaki daireler kül oldu... ve bomba geliyor binanın yanına itfaiye giremedi o yanda yapılan cimerin izin alınmıştır 24 saat çalışacaklar diye geri döndüğü hazineye satılmış arsadaki o bina yüzünden itfaiye giremedi yanda balkondan kurtarılmayı beklesem yanıcam evde kesin...

• @ayvalik10 yalan olmadığı anlamak için borsa da yükselenlere bakmak yeterli. Son bir haftadır %30 yükselmiş çimento hisseleri. Ben haberlerde görene kadar aklımın ucundan bile geçmedi. Hem şanlı hemde ciddi utanç verici milletimiz var.

• ⭐⭐

@ayvalik10 yok yok biliyorum eski bir haber muhabiri olarak ( çokta eski değil aslında çok az oldu mesleği bırakalı hepsini yakından takipteyim...

• @Lossantosdy başınız sağ olsun çok üzüldüm.
    @hashirama büyük geçmiş olsun.

Adana'da pek çok cafe ve okul spor salonlarını açık alanlarını halka açtı. Halk birbirine kenetlenmiş halde ellerinden geleni yapıyor. Bu bölgede olan herkesin tanıdık ve akrabalarında kayıplar var maalesef. Adana'da da sıkıntı çok ama Hatay'ın yanında nur nimet arkadaşlar elinizde imkan varsa lütfen Hatay'a destek olun Hatay çok kötü durumda. Zaman aleyhimize işliyor her geçen saat kurtarma ümidinden çok sevdiklerimizin cesedini bulma umuduna dönüyor maalesef.
    @ayvalik10 Enka kendi sahasını açtı toplanma alanı olarak çay çorba ve konaklamak isteyenlere imkanı ölçüsünde yardımcı oluyor. Enka'da çalışan bir arkadaşımdan aldığım bilgiye göre iş makinesi yollamak için izin meselelerini halletmeye çalışıyorlardı böyle bir dönemde gereksiz prosedürlere takılmak çok saçma geliyor bana.
    En son olarak olarak Elon Musk yardım etmek istemiş bizimkiler biz bize yeteriz deyip reddetmişler bunu duyduğumda beynimden vurulmuşa döndüm. Bu enkaza neden olan ne kadar müteahit, denetim firması, evrakta imzası olan herkes sorumlu gözümde umarım hepsine yurtdışına çıkış yasağı getirilir. İmar affına hiç bir şekilde sıcak bakmıyorum milletin canından can gidiyor bunun maddi bir karşılığı olamaz. Bugünler bir geçsin kim kimse hesap soracak göreceğiz, şimdi yaraları sarma zamanı

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 silivri soğuk soğuk 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.7k

| | | |