DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese öncelikle merhabalar.

Yıllardır Türkiyede amerika hayalini kuran yaşı 33 e gelmiş birisi olarak eşimle birlikte dv24 e başvurduk.. araştırmaları yıllardır yaptıgımdan artık ilk başvurumuz değilmiş gibi hissettirdi.. Türkiyede emlak ofisimiz var ve ben stok fotoğrafçısıyım emlak ofisimizi kapatıcaz ev falan almıştık satıcaz ve yol alıcaz gibi duruyor şayet çıkarsa zira rahatımız yerinde gibi dursada ileride yapmayı planladıgımız yeni nesillerimizin daha sağlıklı koşullarda yetişmedi için gitmek zorundayız gibi duruyor (inşallah çıkar).. ancak aklımda çok büyük bir soru işareti var.. benim ds260 formuna yazacak abd adresim yok.. tanıdıgım bir allahın kuluda yok 😕 eşimin akrabalarımızın hatta arkadaş çevremizdede abd de yaşayan tanıdıgımız yok.. tanıdık tek o kıtada canadada var oda kurtarmıyor.

Eğer olduda çıktı bu green card ben nereyi adres olarak yazıcam hiç bilmiyorum her çıkan nasıl gitti bundan önce ? Otel falanmı belirtmeliyiz en kötü ne yapmalıyız yada forumda yardımlaşma varmıdır bu konuda ? Bilginiz var ise mutlaka yardımlarınızı bekliyorum 🙂

• @ilkerkaynar90 DS-260 doldururken rastgele bir adres yapabilirsiniz ve yazdiginiz adresi mulakata gittiginizde degistirmek mumkun. Eger kazanirsaniz, adres konusunda yardimci olanlar olabilir. Ayrica, belirttiginiz adrese Green card ve SSN gonderilecegi icin guvenilir bir adres olmasi gerektigini dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar iyi akşamlar..

Geçtiğimiz günlerde anneme pankreas kanseri teşhisi kondu ve devlet hastanelerinde doktor kalmadığı için ameliyatı özelde yaptırmak durumunda kaldık ve bütün birikimi ameliyat için harcamış olduk. Şimdi sorum şu..

Diyelim green kart çıktı mülakat tarihine kadar 5000 dolar biriktirebildik (yada daha az) 3 kişilik bir aileyiz. Hala kredisini odedigim bir evim ve 4500 günden eşim ve ben emeklilik isteyip kıdem tazminatlarimizi alabiliyoruz. Mülakata girdiğimizde bu gösterdiklerimiz vize için mali olarak yeterli olur mu?

Merhaba
    Öncelikle çok geçmiş olsun Allah acil şifa versin.

Tapu sizin adınızaysa gösterebilirsiniz onlar borç kısmını göremiyorlar,varsa araç ruhsatı da olur , onun dışında olabildiğince nakit bulundurmanız da fayda var zaten mülakata girene kadar ortalama 2000 dolar harcayacaksınız.

• ⭐⭐

@tolgasatir 2000 dolar halledilir karttan falan çeker hallederiz. ancak dediğim gibi 10k+ doları biriktirme ihtimalim yok. sağdan soldan bulup kısa süre önce hesaba yatirirsak sahtekarlık yapmış olacağımızdan red yeme ihtimalimiz daha yüksek olmaz mı? Aile harici kimse de bize binlerce dolarını aylar önce vermez.

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir 2000 dolar halledilir karttan falan çeker hallederiz. ancak dediğim gibi 10k+ doları biriktirme ihtimalim yok. sağdan soldan bulup kısa süre önce hesaba yatirirsak sahtekarlık yapmış olacağımızdan red yeme ihtimalimiz daha yüksek olmaz mı? Aile harici kimse de bize binlerce dolarını aylar önce vermez.

Hayır Ankara konsolosluğu bu konuda esnek davranıyor. Sormaları durumunda ailem finans etti diyebilirsiniz. Cok geçmiş olsun

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir hiç böyle bir riske gerek yok pasaportu olmayanlar yenilenmesi gerekiyorsa yenilesinler sonra ah vah olmasın. tek seferde eksik ve yanlış bilgi olmadan ds260'ı gönder bitsin gitsin. 😃

Yani bence de öyle de arkadaşlar bu konuyu sürekli zorluyorlar, böyle bir çekilişte bu tarz riskleri ben almazdım. Hele geçen okudum bir tanesi mülakat almış ocak ayına ben temmuz da bekliyordum git gel yapamam o yüzden sağlık muaynesi olmasam ap kalsam olur mu. Diyecek hiç bişey bulamadım valla

Bunu bende görmüştüm Allah işte insana akıl fikir versin. Böylesine bi şansı varken kullanmayıp böyle işlere girişilmesi beni sinirlendiriyor. Ne olur ne olmaz kim bilir pandemi patladı bütün uçuşlar durdu. Tekrar olmayacağının garantisini kim verebilir?

• ⭐⭐⭐

yani tavsiye edermiyim etmem sonuçta oraya o kadar parayla gidip zorlanma ihtimaliniz çok yüksek, Konsolosluk kabul eder mi edebilir, bir kaç ayrı hesaptaydı tek hesaba topladım dersiniz sonuçra tüm bankalardaki paranızı görmek istemiyorlar.

• ⭐⭐

@Emrah-Borazan denemekten zarar gelmez

• ⭐⭐

@celica İmkanım olmasa bile kesinlikle giderdim bu fırsat 1 kere ayağımıza geliyor, para yüzünden vize problemi olmayacaksa eğer

• ⭐⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan denemekten zarar gelmez

bunu çok fazla yapıyorlar bu arada ilk defa aklımıza gelen düşünülen bir şey değil 🙂 sadece konsolosluğu kandırmaktan öteye bir hareket değil diye önermiyoruz yoksa bu şekilde vizeyi de alırlar ancak gittiklerinde çok zorlanırlar.

• @ilkerkaynar90, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba Öncelikle

yaşı 33 e gelmiş birisi olarak

Forumda biraz gezerseniz yaşınızın ortalamanın altında bile kalma ihtimali olduğunu göreceksiniz. 33 düşündüğünüz kadar büyük değil.

ilk başvurumuz değilmiş gibi hissettirdi

İlk başvurunuz olduğu yazdıklarınızdan belli ama bunuda bikaç yıl bu forumda gezdiğinizde anlayacaksınız. (umarım çok uzun yıllar sürmez.

çok büyük bir soru işareti var.. benim ds260 formuna yazacak abd adresim yok.. tanıdıgım bir allahın kuluda yok 😕

Bu çok büyük bi soru işareti değil. Bunuda bu forumda gezdikçe göreceksiniz 🙂

Sonuç: Bu forum bi velinimettir. Greenkart konusunda ihtiyacın olan tüm bilgiler forumda zaten mevcut. İçerisinde gezdikçe aklına takılacak herşeyi bulacaksın.
    Adres konusuna gelirsekte. Çıksın. En küçük derdin bu olacak. Nasıl çözeceğini dediğim gibi forumda gezdikçe göreceksin.

• ⭐⭐⭐

@ilkerkaynar90, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese öncelikle merhabalar.

Yıllardır Türkiyede amerika hayalini kuran yaşı 33 e gelmiş birisi olarak eşimle birlikte dv24 e başvurduk.. araştırmaları yıllardır yaptıgımdan artık ilk başvurumuz değilmiş gibi hissettirdi.. Türkiyede emlak ofisimiz var ve ben stok fotoğrafçısıyım emlak ofisimizi kapatıcaz ev falan almıştık satıcaz ve yol alıcaz gibi duruyor şayet çıkarsa zira rahatımız yerinde gibi dursada ileride yapmayı planladıgımız yeni nesillerimizin daha sağlıklı koşullarda yetişmedi için gitmek zorundayız gibi duruyor (inşallah çıkar).. ancak aklımda çok büyük bir soru işareti var.. benim ds260 formuna yazacak abd adresim yok.. tanıdıgım bir allahın kuluda yok 😕 eşimin akrabalarımızın hatta arkadaş çevremizdede abd de yaşayan tanıdıgımız yok.. tanıdık tek o kıtada canadada var oda kurtarmıyor.

Eğer olduda çıktı bu green card ben nereyi adres olarak yazıcam hiç bilmiyorum her çıkan nasıl gitti bundan önce ? Otel falanmı belirtmeliyiz en kötü ne yapmalıyız yada forumda yardımlaşma varmıdır bu konuda ? Bilginiz var ise mutlaka yardımlarınızı bekliyorum 🙂

Merhaba

Turquise horizon firması sitemizin güvendiği adres sağlayan bir firma sanırım ufak bir ücret karşılığında bu hizmeti alabilirsiniz, zaten çıksın o kısmı çözmek hiç sorun değil, adres illa ki bulunur merak etmeyin sitede de bir çok arkadaş var amerika da yaşayan birileri yardımcı olur .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@datanist insanları yanlış yönlendirmeyin. Rastgele adres ne demek. Forumun gücünden haberin yokmuş gibi yazmışsın. Kimse sana adres vermediyse ki bu asla olmayacak bir şey adres bulan şirket var onunla irtibata geçersin. @tolgasatir son iletisinde yazdığı şirket

• @Lossantosdy Senin için tüm kalbimle en iyisini diliyorum. Umarım hayallerini yaşarsın. Çok iyi bir ebeveyn olacağına eminim.

• bu saç vardı o nerede bulamadım 😕

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

bu saç vardı o nerede bulamadım 😕

sayaç olmasın o 😃

• @tolgasatir evet evet Sayaç 🤭 😅

• ⭐⭐⭐

pc den açınca çıkıyor mobil de çıkmıyor telefondan bakıyorsanız eğer

• @tolgasatir pc den bakıyorum ama hala göremedim 😕

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir pc den bakıyorum ama hala göremedim 😕

Evet şimdi bende baktım gözükmüyor 🙂 Çok var daha insanların morali bozulmasın diye @crazycells kaldırmış olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

229

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.0k

| | | |