DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bugün Sırbistanda çalışan bir arkadaşım geldi buluşalım oturalım dedik bi cafeye gittik oturduk. Yan masamızda 10-12 kişilik gençler (lise son öğrencileriymiş hepsi) oturuyordu. Hepsi hararetli hararetli GC süreçlerinden konuşuyolardı. İlk önce bi kendi kendime söylenmeye başladım herkesin diline düştü, herkes başvuru yapıyo vs. diye ama sonradan çok üzüldüm. Gerçekten inanılmaz bi üzüntü çöktü üzerime bu ülkenin pırıl pırıl gençleri üniversite hayali kurup ilerisi için Türkiye’de bir gelecek göremedikleri için çok üzüldüm. Kendi lise son dönemim aklıma geldi. Arkadaşlarla oturur konuşurduk şu üniversiteye gidicem, bunu okuyacağım, şu mesleği yapacağım diye ama hiç birimiz de ben yurt dışında okuyacağım demezdi. Yurt dışında okuyacak olanlar bile okul bittikten sonra ülkeye dönüp burada bişeyler yapmak isterlerdi. Şu an eve geldim ve yaklaşık 3 saattir sürekli bunları düşünüyorum. Bu kadar kısa bir sürede nasıl bu hale geldik. Çok çok çok üzücü bi durum maalesef. Kusura bakmayın çok uzun yazı oldu ama içimdekileri de dökmem gerekiyordu 🙂

7 yıl önce lise sondayken Türkiye'den ayrılmaya karar vermiştim. Şimdi ise çok yakın hissediyorum 🙂

• ⭐⭐

@inr umarım her şey gönlünüzce olur 🙏

• @Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@inr İnşallah ilk başvurunuzda çıkar da bizim gibi sürünmezsiniz gerçekten. İnsan mental olarak çok yoruluyor çıkmadıkça. Hayal kuruyorsun başına yıkılıyor.

Çok teşekkür ederim. Umarım size çıkar da ikinci hayatınız için bu kadar beklemeye değer.

@inr inşallah ilk başvurunuzda çıkar benim anlamadığım “bu tür konularda şanslıyım” dediğiniz bu tür konu tam olarak ne 😂 yani sizin için GC lotosunun muadili nedir? 😂

Ne çıktığını belirtmek istemiyorum ama hiç kimsenin reddedemeyeceği bir şey çıkmıştı. Onun haricinde de olmaz denilen şeyleri de ilk seferde gerçekleştiriyordum. Bakalım 😃

• ⭐⭐

@inr o zaman bu sene kesin size çıkıyor 😊

@inr o zaman bu sene kesin size çıkıyor 😊

Umarım 🙂 Başvuru yaptığımdan beri araştırma yapmaktan baş ağrısı çekiyorum artık. Bir süre sonra bu konulara bakmaktan ders çalışamaz hale geldim.

• @Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium kesinlikle öyle ben de zaten kızmadım neden burayı bırakıp gitmek istiyolar diye en çok gitmek isteyenlerden biri olarak bunu düşünmem biraz tezat olur zaten 🙂 sadece gençlerin bu yaşta bunları düşünmelerine üzüldüm maalesef sistem onları bu düşünceye mecbur bırakıyor

Ben kızdım da Amerika’ya kızdım. Pasaport şartı kalkmasaydı iyiydi valla 🙂 Şimdi Loto işi tam adının hakkını verecek. Twitter’a bakıyorum başvurmayan kalmamış.

Çok fazla kişi hatalı form/bilgilerden dolayı daha çekiliş aşamasına geçmeden yapay zeka tarafından elenecek zaten çünkü çevremde neler gördüm/duydum anlatsam inanmazsınız 😂

• @gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium kesinlikle öyle ben de zaten kızmadım neden burayı bırakıp gitmek istiyolar diye en çok gitmek isteyenlerden biri olarak bunu düşünmem biraz tezat olur zaten 🙂 sadece gençlerin bu yaşta bunları düşünmelerine üzüldüm maalesef sistem onları bu düşünceye mecbur bırakıyor

Ben kızdım da Amerika’ya kızdım. Pasaport şartı kalkmasaydı iyiydi valla 🙂 Şimdi Loto işi tam adının hakkını verecek. Twitter’a bakıyorum başvurmayan kalmamış.

Çok fazla kişi hatalı form/bilgilerden dolayı daha çekiliş aşamasına geçmeden yapay zeka tarafından elenecek zaten çünkü çevremde neler gördüm/duydum anlatsam inanmazsınız 😂

Bence öyle düşünmeyin, çünkü fotoğraf yanlışsa başvuru yaptırmıyor sistem, demek ki fotodan elenme yok çok absürt olmadığı sürece. İkincisi Türkçe karakter bile kullansa yani ismi Şahin sahin değil Şahin yazsa geçerli oluyormuş, birebir onayladı sitenin yöneticisi bunu, Türkçe başvuru yaptığının görüntüsünü attı o da sorun değil demişti

• Screenshot_20221012-023424_Google.jpg

google'ı açıyoruz her yerde green card reklamı. arkadaş bu sene rekora koşacağız heralde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kuzey, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@crazycells Müsadenizle bir şey sormak istiyorum. Başvuru sırasında kullandığımız fotoğraftan dolayı vize mülakatında ret alma durumu olabilir mi?

baskasinin fotosunu kullanmadiginiz surece (fotograftan tanindiginiz surece) bunun olmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@crazycells Müsadenizle bir şey sormak istiyorum. Başvuru sırasında kullandığımız fotoğraftan dolayı vize mülakatında ret alma durumu olabilir mi?

Kazanan kişinin başvurusunda kullandığı fotoğraf zaten geçerli ve doğru bir fotoğraf olduğu için elenmemiş ve kazanmıştır. Dolayısıyla bu sebeple ret almazsınız.

Oraya bir fotograf yuklediginiz surece onceden elenmezsiniz, merak etmeyin. Fotograftan elenme durumu sadece konsoloslukta, konsolos inisiyatifi ile olabilir. Turkiye'de bugune kadar bu nedenle red alindigini duymadik.

Bu, sagda solda cirit atan araci kurumlar insanlari fotograflar hakkinda o kadar korkutuyorlar ki ( basvuranlarin %60'i, %70'i, %80'i hatali basvuru nedeniyle eleniyor diyerek) bu bilgiler sizleri de etkiliyor... Oysaki gecmis yillarin talihlilerinin nasil fotolarla vize aldigini biliyoruz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kara-Kartal hakkaten de haberini yapmislar...

milliyet gibi ulusal bir gazete ve haber sitesinin Green Card cekilis programinin haberini yapmasi garip geldi...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Kara-Kartal hakkaten de haberini yapmislar...

milliyet gibi ulusal bir gazete ve haber sitesinin Green Card cekilis programinin haberini yapmasi garip geldi...

Önceki senelerde de hem başvuru hem sonuç açıklanmalarda haber yapmışlar. Mâlum gündemde ne var, nereden click alırız derdinde oldukları için garipsemiyorum.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Kazanan kişinin başvurusunda kullandığı fotoğraf zaten geçerli ve doğru bir fotoğraf olduğu için elenmemiş ve kazanmıştır. Dolayısıyla bu sebeple ret almazsınız.

Oraya bir fotograf yuklediginiz surece onceden elenmezsiniz, merak etmeyin. Fotograftan elenme durumu sadece konsoloslukta, konsolos inisiyatifi ile olabilir. Turkiye'de bugune kadar bu nedenle red alindigini duymadik.

Bu, sagda solda cirit atan araci kurumlar insanlari fotograflar hakkinda o kadar korkutuyorlar ki ( basvuranlarin %60'i, %70'i, %80'i hatali basvuru nedeniyle eleniyor diyerek) bu bilgiler sizleri de etkiliyor... Oysaki gecmis yillarin talihlilerinin nasil fotolarla vize aldigini biliyoruz...

Teşekkürler bilgilendirme için 🙏

• @crazycells Teşekkür ederim.

• Formu doldururken doğum yeri kısmına şehri yazdım ama kimlik belgelerimde sadece ilçe şeklinde yazıyormuş bu elendiğim ya da eleneceğim anlamına mı geliyor? 🥺

• @tezekos, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yeni ve ilk defa başvuru yapan arkadaşların hayallere kapılıp gittiğini gözlemledim. Türkiye de yaşamaya devam edeceksiniz gibi düşünerek planlarınızı ve geleceğinizi planlayın arkadaşlar. İlk başvuru veya onuncu başvuru fark etmiyor. Loto bu bilgisayar seçim yapıyor. Çok büyük hayal kırıklığı yaşarsınız diğer türlü. Umut bağlamayın hayatınızı yaşamaya devam edin. Size tavsiyemdir. Milli piyango ile aynı mantıkta çalışıyor. İmzamda görülüyor sanırım 10 yıla yaklaşıyorum yavaştan. Başvuru vs. de yapmadım.

Bizimde eşimle ilk başvurumuz, sanki kesin çıkacakmış gibi hissediyor insan 🙂 Resmen ana gündemimiz oldu, foruma bakmadığım, evde sohbetini etmediğimiz gün olmuyor. Yeni bir yaşama giden yolda anne karnındaki bebek gibiyiz. Özellikle bu sene pasaport şartının kaldırılması ve çok fazla reklam olmasıyla beraber başvuru sayısının çok artacak olması umudumuzu zedeledi ama hala içimizde yeşeriyor ve heyecanlandırıyor. Bunu bastırmakta pek mümkün değil, çıkmaz ise üzüntüde kaçınılmaz. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@animehime94 bu kadar takılmayın hayati bir hata değil ki şu anda zaten sen hangi bilgiyi yazarsan yaz kabul edecekler. Kazandığın zaman dolduracağın ds260 formunda asıl hata yapma ki zaten bu hataların yapılmaması için 3-4 gün öncesinden boş ds260 paylaşıcam herkes sakin sakin hazırlar.

• ⭐⭐

Günaydın, hepimiz için güzel bir gün olsun 🙏

• @sytahmt Günaydın🙋🏻♂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |