DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 sorun şu ki çevremde maddi destek veya sponsorluk alabileceğim kimse yok. Üstelik ortopedik engelimin olması bile gittiğim her yerde dezavantaj olarak algılanıyor. Son çare olarak ek iş yapmayı ya da bankadan kredi almayı düşünüyorum ama sanırım krediyle döviz alınması da yasaklandı. Umarım beni kabul edebilecek bir yer çıkar 😞

• @karaçay harika 🙂 o zaman cookielerde benden olsun

• Kredi ile döviz almanız bankaya faiza atmanız sakıncalı. Onun dışında döviz bürosundan alacağınız doları biri size sorarsa amerikaya gidiyourum dediğiniz kimse size bir şey diyemez.

• @ayvalik10 Mantıklı Hocam Tek Sorun Şu Ki Halihazırda Lise Okuyorum Bu Sene İlk Başvurum Daha Herhangi Bir Konuda Atılım Gösteremedim Dediğinizi Değerlendiricem Ama Çıraklıkta Gidip Hangi İş Koluna Göre Uğraşmalı Ondan Emin Olamıyorum Öğrencilik Dışında Pek Bir İşte Aktif Faal Olarak Bulunmadım Hayatım Boyunca Ondan Bilgi Ve Deneyimim Çok Kıt Zaten Bu Yüz∂en Bu Forumda Gezip Bilgi Toplamaya Çalışıyorum İnanın Hocam Bilmediklerim Çok Fazla Siz Benim Yerimde Olsaydınız Çıraklığa Gidicek Olsaydınız Ne Olurdu Ne Yapardınız? Veya Daha Net Sorayım İş İmkanları Hangi Alanda Daha Fazla Çıraklık Hangisinde Makul Olabilir.

• ⭐⭐

@Ekto-Oktan delevery ve uber lyft işleri için forum sayfası var orayı detaylıca oku.Kısa özet geçmek gerekirse ehliyetin abd ehliyeti olmalı velevki oldu sistem hemen seni kabul etmiyor.uber mesela 1 sene tecrübeli ehliyet istiyor. Lyft ihtiyaca göre bazen hemen onaylıyor bazen onaylamıyor hemen.Diğer delevery işleri de keza benzer özellikler vardır.
    İngilizcen ilerledikçe başka sektörlere geçersin.Bilişim mezusun onun üzerine yoğunlaşırsın.gibi gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@animehime94 ortopedik engelli olmak amerika da sana o kadar çok avantaj sağlıyor ki çünkü saygı görüyorsun en başta ayrıca neden Türk parası ile döviz alasın ki TL olarak bankada kalsın paran. İşin makarasından biraz ciddi kısma geçelim mi senin için konsolosluk öncesinde yapılacak masraflar var. Onlardan haberin var mı 1. Ankaraya gitmek için ulaşım masrafı (ankarada değilsen)
    2. Ankaraya gidince ungan sağlık raporu için ödeme yapacaksın
    3. Mülakat günü konsolosluğa ilk girişte 330 dolar
    4. Konsolosluk için bankada para göstereceksin
    5. Mülakatı geçtin green kartın kart olarak basılması için 220 dolar ödeyeceksin.
    Daha amerikaya gitmedik Türkiyeden aktarmalı bile gitmek istesen en az 600 dolar uçak bileti
    bu arada şıklarda verdiğin paranın hiçbirini geri alamıyorsun bilgin olsun. Bu yüzden kendi imkanlarını gözden geçirmen gerekiyor.

• @Ekto-Oktan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10 Peki Hocam Delivery Konusunda Bir Sorum Olucak Bende Bir Kaç Hafta Öncesine Kadar O Yıllar Önce Yüklenmiş Youtube Videolarına Bakarak İlk Gittiğimde Delivery Yaparım Sonra Başka İşler Kovalarım Diye Düşünüyordum Bugün Delivery Hakkında Burdaki Forum Gönderilerini Okuyunca Okuduğum Kadarıyla Artık YouTube'daki Gibi Olmadığını Görüyorum O İşlerin. Peki Hocam Diyelim 2 Kişi ABD'ye Gitse Başlangıç İçin İş Olarak Delivery Öneririrmisiniz 2 Kişinin Ayrı Ayrı Delivery Yapıp Geçinmeye Çalışması Süreci Kolaylaştırırmı Yoksa Delivery İşine Artık Bulaşılmaz Mı Tam Kanaatiniz Nedir Houston TX İçin Merak Ediyorum Cevaplarsanız Sevinirim Yani Adapte Olmak İçin Çiftlerin Ayrı Ayrı Yapabiliceği İşler Mi Yoksa Şu Saaten Sonra Bir Hükmü Yok Mu Detaylandırırsanız Çok Sevinirim Şimdiden Sağ Olun Hocam.

https://www.simplyhired.com/search?q=delivery+driver&l=houston%2C+tx&job=b5QvDIhkOLPlXAVUZsmU7tKi-D2IBsZauzw3QyKbwMA0bg7Mt9RGsw

https://www.simplyhired.com/search?q=delivery+driver&l=houston%2C+tx&job=yVKKV_-Er_Ssxik2MQAkNoWFZmv0y9w0_2j0_4ZchcTIqXQl5Z6gEA

Mesela bak 10 saniye bakınca bunları buldum. Google kullanabilirsin bu tarz işler için. İngilizcen yeterli değil ise otomatik çeviri yapabilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan ailen de hiç el emeği olan bir meslek yapan yok mu çünkü amerika da el emeği inanılmaz para yapıyor. İlla da sertifika almana gerek yok çünkü onlar için sertifika geçerli değil bu yüzden el pratikliğin olsun. İklimlendirme de çalışırsın mesela. Sıcak yerlerde yaşayanlar klimaya tapıyorlar.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@animehime94 ortopedik engelli olmak amerika da sana o kadar çok avantaj sağlıyor ki çünkü saygı görüyorsun en başta ayrıca neden Türk parası ile döviz alasın ki TL olarak bankada kalsın paran. İşin makarasından biraz ciddi kısma geçelim mi senin için konsolosluk öncesinde yapılacak masraflar var. Onlardan haberin var mı 1. Ankaraya gitmek için ulaşım masrafı (ankarada değilsen)
    5. Mülakatı geçtin green kartın kart olarak basılması için 220 dolar ödeyeceksin.
    Daha amerikaya gitmedik Türkiyeden aktarmalı bile gitmek istesen en az 600 dolar uçak bileti
    bu arada şıklarda verdiğin paranın hiçbirini geri alamıyorsun bilgin olsun. Bu yüzden kendi imkanlarını gözden geçirmen gerekiyor.

Ortalama şuan 15bin tl civarı türkiye'de masraf var.
    Uçak bileti falan hariç.

Bunları çoğu insan es geçiyor. Sadece bankada olması gerek paraya odaklanıyolar.

Çok doğru diyorsun "kendi imkanlarını gözden geçirmeliler".

Bazı rakamlar var ilk başta ufak gibi görünse bile kar topu gibi büyüyor bir anda.

• @ayvalik10 Ailemde El İşi Meslek Yapan Babam Var Baklava Ustalığı Dondurmacılık Kısacası Pastahane İşletmişliği Var Bu Olaylardan Anlıyor Babamdan Ötürü Az Buçuk Bende Anlıyorum Onun Haricinde Meslek Lisesinden Bilişim Bölümü Okuyorum Web Programcılığı Üstüne Onun Haricinde Kendimi Geliştirmeye Henüz Tam Teşekkül Zamanım Olmadı Daha Lise Dönemini Bu Yaz Bitiriceğim Çünkü Babamın Mesleği Pastahanecilik Tatlı Ustası Vs. Vs...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan tam dayaklıksın böyle bir becerin var sana ortak bile buldum. @debbieLA77 yanına çırak gönderiyorum eğitir misin. Tamam işte daha sonra web sitesini kurarsın online satış yaparsın. Elinde cevher var sen hala deniz kumunda bir şey bulurum ümidiyle arıyorsun.

• @Ekto-Oktan @ayvalik10 doğru söylüyor pastacılık iyidir, hem gıda hiç bir zaman ölmez bir meslek, modası geçmez bişey olmaz.

• @ayvalik10 liste için çok teşekkür ederim, 2k'ya dahil etmediğim bir birikimim daha var ama hesapladığım zaman şu anki haliyle yeterli değil. Önce Greencard belli olsun da gerekirse eşyalarımı satarım dolar alabilmek için.

• ⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@goyro666 yazıyı bi daha okudum hiç agresif değil valla 🙂 algılar değişik oluyor demek... güzel şeyler konuşalım 25 gün kaldı diyorum... pasaport, foto, kim gitti, kim kaldı, şansımız yok yada çok az sürekli bu konuşuluyor diyorum yani... bu mu agresif 🙂 valla cevaplar daha agresif 🙂

Yazinda agresif bir sey gormedim. Eksi veren arkadaşlar da benim ne yazdiğımı hic anlamamis demek ki. Nasıl ki insanlar tekrar tekrar ayni konulari konuşma hakkina sahipse sen de bununla ilgili yorum yapma hakkina sahipsin. Fakat yaptigimiz yorumda bu konuyu konusmayin temcit pilavi gibi konusuldu diye elestirmek yerine, bu konuda detayli bilgi ... filanca linkte konusumustu. Istersen inceleyip endiselerini giderebilirsin gibi yapıcı eleştirilerle, senin 100 uncü kez okudugun ama bunu yazanin ilk kez konustugu kisiyi dogru sekilde yonlendirebilirsin. Forumun en onemli amaci budur.

Bunun dışında belirttigin gibi endise ve hayiflanma belirterek son 24 gune girmenin de insanlarin kalbini kırıp üzmenin de hiç yarari yoktur. Son gunlerde olabildigince pozitif davranip hayallerimizi yasamaya yaklasmaliyiz. Sana eksi veren arkadaslari da esefle ve üzüntüyle karşılıyorum. Eksi verilecek olsa ben de verirdim. Simdi onlardan ricam, bu konu ile ilintili iki paylasimina eksi verenler lutfen eksilerini kaldirsin. Ben "abiyim" kizarim da severim de. Gaza gelip kimseye eksi vermeyin. Ayrica genel kural olarak forumda eksi kullanmak bazi sartlara baglidir. Kisi kufur hakaret ediyor asagiliyorsa moderatorlerin dikkatini ceksin diye eksi verilir. Genel kurallar dışında keyfii eksi kullanımı forumda hos karsilanan bir sey degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@animehime94 para için illa da dolar olması gerek yok TL olarak ta banka da gösterebilirsin. Çevren de hiç esnaf birisi var mı esnaf kredisi çekersin sana 7 - 10 gün öncesinden borç verir. Sen de bu parayı bankaya yatırır bankadan hesap tutarını gösteren evrağı alırsın. Daha sonra parayı geri iade edersin. Konsolosluk senin verdiğin evrağa bakar tekrar bankayı aramaz. Daha sonra sende mülakattan çıkınca sağlık raporu aldığın tarihten 6 ay daha vaktin oluyor amerikaya gitmek için ozamana kadar da eşyalarını satarsın. Maddi durumun düzelince de doğru amerikaya uçarsın.

• ⭐⭐

@selamibasaran, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ekto-Oktan kardeş şu her kelimenin ilk harfini büyük yazmak için program falan mı var? 🙂

Klavye ayarlarına gir oradan yapılıyor 🙂

• ⭐⭐

@animehime94, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10 sorun şu ki çevremde maddi destek veya sponsorluk alabileceğim kimse yok. Üstelik ortopedik engelimin olması bile gittiğim her yerde dezavantaj olarak algılanıyor. Son çare olarak ek iş yapmayı ya da bankadan kredi almayı düşünüyorum ama sanırım krediyle döviz alınması da yasaklandı. Umarım beni kabul edebilecek bir yer çıkar 😞

Canım benim çok geçmiş olsun, benimde kronik engelim var, bizde de öyle çok para yok kredi çekip gidecez inşallah 🙏 sen sıkma canını Rabbim yardımcın olur inşallah, döviz konusuna gelince artık sorulmuyor kayıt tutulmuyor, 5bin dolar üzeri kayıt altına alınıyor kişi, sende parça parça al ve fiziki olarak sakla.. Sakın umutsuzluğa kapılma ve sakın pes etme..

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@animehime94 para için illa da dolar olması gerek yok TL olarak ta banka da gösterebilirsin. Çevren de hiç esnaf birisi var mı esnaf kredisi çekersin sana 7 - 10 gün öncesinden borç verir. Sen de bu parayı bankaya yatırır bankadan hesap tutarını gösteren evrağı alırsın. Daha sonra parayı geri iade edersin. Konsolosluk senin verdiğin evrağa bakar tekrar bankayı aramaz. Daha sonra sende mülakattan çıkınca sağlık raporu aldığın tarihten 6 ay daha vaktin oluyor amerikaya gitmek için ozamana kadar da eşyalarını satarsın. Maddi durumun düzelince de doğru amerikaya uçarsın.

Ya sen harika bir insansın ya, herkese yardımcı olup, cvp veriyorsun, tek bu yorumun için değil genel olarak söylüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lossantosdy çok teşekkür ederim herkes kendisi ne özelliği taşıyorsa karşısındaki kişiyi de öyle görür. Türk dediğin zaman eskiden özelliklerimiz bu idi. Birlik beraberlik yardımlaşma dayanışma ağlayanla ağlarsın gülenle kahkahalar atarsın. Fakat şimdi ki hayatımızda bu özelliklerimizi kaybettik. Burada aileyiz kimse üzüntülü yada çaresiz olduğunu hissetmesin eskilerin sözü vardır ölüme çare yoktur geriye kalan herşeye çare bulunur.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ve bunlara ek her aile bireyi için aynı ücretler diyebiliriz. Ungan sağlık raporu için yapılan ödemede bazı durumlarda gözlemlediğimiz kadarıyla konsolosluk giriş ücretinden fazla ücrete bile tekabül edebiliyor. Yani bankada göstermemiz gereken para zaten daha gitmeden çoğunu bırakıp gideceğimiz para oluyor..

Kişi başı 2000 dolar bandında para ile bu sürece hazırlandım diyen insan amerikada havaalanında uber çağırmaya para bulamıyor. Gerçekçi yaklaşım ile yaklaşan kişiye kızmanın anlamı yok açıkçası.. sadece bunlar gerekiyor diyoruz bu para bizde var sizde yok diye kimse kimseye laf söylemiyor aksine hazırlıklı olun diyoruz…

Bunların yanında 3 çocukla 1+1 ev tutarım uygun şekilde kiralarım diyen arkadaşlarada kötü haberim var amerikada çocuk sayısına göre oda isteniyor yani tutamazsınız… arabasız yaparım diyorsunuz ki bence tek araba ile bile bir yere kadar olur bazı şeyler… bundan yıllar önce herşey biraz daha kolaydı ancak artık dahada zor 4000 dolara araba alırım hemen uber yaparım sonuçta green card geliyor diyenlerede söyleyelim hayır onuda yapamazsınız hem alacağınız arabadan dolayı hemde minimum ehliyet yılından dolayı…
    Yani önemli olan şey oraya gidip evsiz olarak bir hayat yaşamamanız için gerekli koşulları sağlamaya teşvik bizim yaptığımız söylediğimiz şeyler.. daha dolgun adımlar ile yola çıkmaya hazırlanmak bu süreçte en büyük adımdır. Turist vizesi ile para bitene kadar tatil yapmaya değil green card ile ömür geçirmeye gideceksiniz ve yanınızda aile bireyleriniz ve sorumluluklarınızda olacak bunu lütfen unutmayınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |