Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar merhaba. Devam etmekte olan is dayanikli govern vize basvurum an itibariyle DoL’de labor certification asamasinda. Sponsorum (kendisi icin 10 yildir danisman olarak calismaktayim) ile bu asamadan sonra I-140 icin premium basvuru yapmayi ve akabinde (veya oncesi de) ailecek ABD’ye gelip I-485’e basvjrmayi planlamistik. Maalesef esim ve iki kizim icin yaptigimiz vize basvurumuz (benim gecerli bir vizem var ve araliklarla ABD’ye gidip geliyorum) mulakat esnasinda bu surecten bahsettigimiz icin (en azindan biz boyle dusunduk) reddedildi. Pazartesi randevu alip vize icin sansimizi tekrar deneyecegiz ama cikmama ihtimali bizi urkutuyor. Benim sorum su sekilde; Eger Ben tek basima I-485’e bas vurursam, hangi asamada esimi ve cocuklarimi vize engeline takilmadan getirebilirim ? Veya soyle sorayim.. Kendim Green card’i alinca, esim ve cocuklarim icinde isletilmesi gereken bir surec var mi yoksa onlarda ailem olduklari icin green cardlarini benimle ayni tarihte alirlar mi ? Alamazlarsa, aile birlihinin saglanmasi adina onlara vize yerine gececek bir evrak vb. verilir mi? Umarim derdimi dogru bir sekilde anlatabilmisimdir. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

• 2014-2020 Arası F1 vizesi ile üniversite ve şimdi Türkiye den EB-3 vize sürecine katılmak

Merhabalar,

2014-2020 yılları arasında ABD'de University of Oregon da lisans eğitimimi tamamladım mezuniyetim sonrası pandemi ve bazı sebeplerden ötürü dönüş yaptım. Şuan evliyim ve eşim ile dönmeyi planlıyorum. Kafamda tekrardan F1 vizesi ile PhD olarak gitmek vardı ancak EB-3 vizesi bana çok mantıklı geldi. Sizce 6 yıl yaşamış biri olarak EB-3 vize sürecim nasıl geçer ABD de bembeyaz bir geçmişim var SSN numaram var vergilerimi ödedim vs. Birde sürece buradan katılmak mı daha mantıklı olur benim için yoksa yine f1 yada turist vizesi alıp orada AOS yapmak mı ?

Teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1
  • 2070
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |