Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@starwars Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

@caglaror bu harita yardımcı olur diye düşündüm. Selamlar...0_1548236062624_Sivrisinek.jpg

image upload sitelerine yukleyip linki paylasabilirsiniz.

• @crazycells yetişmiş 🙂
    Şaşan navigasyon ve kimyamı düzelteyim. Ev ve interneti de halledince bu konuya döneyim.

• @caglaror biraz geç oldu özür dilerim. @crazycells yardımcı oldu 🙂
    Sivrisinek popülasyonunun en yoğun olan şehirler sıralaması. alt metni
    bağlantı metni

• Merhaba, Mayıs ayından sonra Vize görüşme gelip yerleşme derken arada bayağı uzun bir süre bulunuyor. Bu sürenizde, eğer bilmiyorsanız ve biraz da kabiliyetiniz varsa şunları öğrenmeniz geldiğinizde maddi ya da yaşamsal açıdan size ek kolaylık sağlayacaktır dediğiniz şeyler varmıdır?
    Mesela Araç kullanmayı bilmiyorsanız öğrenin, Houston'da boyacılık çok tutuyor eliniz yatkınsa geliştirin, X tamirini öğrenin gibi...
    Yani 1 seneye yakın bir zaman ve yoğunlaşıldığında çoğu şey öğrenilebilir ama Amerika hatta belki eyalet çapında neler olabilir?

• @omertug hocam x tamiri derken tam olarak ne demek istediniz tamircilik mi bahsetmek istediğiniz

• @mr-hakan merhaba, X belirsiz nesne 🙂 misal cep telefonu, dikiş makinası, otomobil vb. Arızalanması muhtemel ve tamiri olabilen nesneler. Ticari anlamda olabilir kişisel de olabilir. Etrafta tesisatçı yok öğrenebilirsen güzel iş ya da burada en çok silecekler bozuluyor tamirini öğrenin gibi... Örnekler absürd olabilir ama umarım anlatabilmişimdir.

• X belirsiz nesne 🙂 misal cep telefonu, dikiş makinası, otomobil vb. Arızalanması muhtemel ve tamiri olabilen nesneler. Ticari anlamda olabilir kişisel de olabilir. Etrafta tesisatçı yok öğrenebilirsen güzel iş ya da burada en çok silecekler bozuluyor tamirini öğrenin gibi... Örnekler absürd olabilir ama umarım anlatabilmişimdir.

Green card çıkarsa süper olacak.makine teknikeriyim gerekirse giyer tulumu teisatçılık yaparım o işin içindeyim.extra lyft,amazon flex,doordash vs vs yapılır.hiç sıkıntı değil.

• @omertug elektrik ve ev elektroniğini zaten halledebiliyorum . Hatta inşaat halinde elektrik tesisatı da yapabiliyorum . Büyük ihtimalle dental göçükleri de halledebilirim araçlarda motor arızası dışında tüm arızaları ve bakımlarımı burda da kendim yapıyorum . İşsiz kalmam ama bu şekilde usta ihtiyacı olduğunu görmek ciddi anlamda beni motive ediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

Merhaba, Mayıs ayından sonra Vize görüşme gelip yerleşme derken arada bayağı uzun bir süre bulunuyor. Bu sürenizde, eğer bilmiyorsanız ve biraz da kabiliyetiniz varsa şunları öğrenmeniz geldiğinizde maddi ya da yaşamsal açıdan size ek kolaylık sağlayacaktır dediğiniz şeyler varmıdır?
    Mesela Araç kullanmayı bilmiyorsanız öğrenin, Houston'da boyacılık çok tutuyor eliniz yatkınsa geliştirin, X tamirini öğrenin gibi...
    Yani 1 seneye yakın bir zaman ve yoğunlaşıldığında çoğu şey öğrenilebilir ama Amerika hatta belki eyalet çapında neler olabilir?

Su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/90/amerika-da-green-cardla-yaşayanların-tecrübeleri

• Televizyon ve TV kanalı hizmetleri önerileri alabilir miyim?
    Eve Xfinity bağlatmak zorunda kaldım ama içimden xfinity'e ait DirectTV almak gelmedi. Şimdi bir televizyon ve bir tv hizmeti almak istiyorum. IPTV önerileri ile televizyon önerileri alabilir miyim?
    Fiyat aralığım 250-450$ maks. cert. refurbished olabilir. Amazon veya bestBuy ok.
    Deneyimlerinize dayanarak önerilerinizi alabilir miyim?

• @caglaror
    TV paketleri konusunda bizzat abone olarak ve belli bir süre kullanarak deneyimlerim;

• YouTube TV
    • DirecTV Now (Streaming)
    • Sling

Görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı açısından en iyisi "DirecTV Now" hizmeti. Hatta hediye Apple TV 4k bile almıştım sayelerinde.
    Fakat son 6-7 aydır hiçbir TV üyeliğim yok. Nedeni ise buradaki TV sisteminin reklamlar üzerine kurulu olması. Neredeyse her 2 dakikada bir reklam oluyor ve can sıkıcı. Şahsi fikrim kesinlikle ayda $50-60 ücretleri hakeden servisler değil.
    Bence en iyisi Netflix. ABD içeriği çok büyük. Türkiyedeki ile karşılaştırılmaz bile. Ne zaman açsam mutlaka izlenecek bir şeyler bulabiliyorum. Ayrıca Dolby Vision veya HDR ile 4k görüntüler olağanüstü.

Televizyon konusunda ise ben ilk geldiğim sene LG'nin Oled versiyonunu almıştım ve $2200 civarı gibi biraz fazla ödemiştim ama sanırım halen piyasada en iyi görüntüye sahip ve çok memnunum. LG markasını öneririm. Zaten birçok marka için ekranı Samsung veya LG yapıyor. Özellikle BestBuy'dan openbox deal larına bakın. Aşırı indirimler olabiliyor.

Aradığınız fiyat aralığında 55 inch e kadar gayet iyi modeller mevcut. (Kendi lokasyonunda göre arattırın)
    https://www.bestbuy.com/site/outlet-refurbished-clearance/open-box-electronics/pcmcat748300666861.c?id=pcmcat748300666861&qp=category_facet%3DTV %26 Home Theater~abcat0100000^currentprice_facet%3DPrice~%24250 - %24499.99

• @caglaror Ayda $120 Xfinity: upto 150 Mbit internet, 150 civari TV kanali, HBO + Streampix + Netflix + modem vergi dahil . Sozlesme yok.
    Ilk tasindigimizda TR'deki birader Walmarttan Sceptre diye bir markanin bir 50 inc bir de oglanin odasina ayni marka 30 inc alip eve yollamisti. Hala onlari kullaniyoruz. Bir de amazondan 2+1 Logitech hoparlor seti aldim. Mutlu mesut yasiyoruz 🙂
    Not: Xfinity'nin voice command'li uzaktan kumandasi basarili yanliz.

• @freeworld Cihaz konusunda TCL nasıldır acaba? Linkteki cihazı seçeneklerime ekledim. Fiyatı çok iyi, HDR de var 50inch bundan iyisi şamda kayısı, sadece biraz da yazılıma bakıyorum. Bir iki detaylı yorum daha gelirse karar verebileceğim sanırım. @sadriabi DirectTV çok fazla pahalı geldi bana. Onun yerine Netflix'i ayrıca bile alabilirim. En düşük internet paketi aldım. Evde 5 cihaz bağlı nete, 3'ü aktif hiç takılmadan stream izliyoruz her şeyi. TR ile kıyaslanamaz bile. Biraz da tanışalım istedim. Xfinity arayıp duruyor TV de verelim diye, sordum sizde starTV var mı dedim 🙂 Adam hemen bakıyorum dedi, epey uzun sessizlik, maalesef yokmuş dedi. 🙂
    Eee almam o zaman dedim 🙂
    Uzun süredir televizyon izlemiyorum, bazı programlar ise neredeyse eş zamanlı youtube da var zaten. Ama ufaklık bazı çizgifilmleri istiyor. Onun için biraz da o kreşe başlayıncaya kadar hanım sıkılmasın diye.
    Yazılımsal olarak Samsung'u çok beğeniyorum. Bir de GoogleTv uyumlu modeller (LG toshiba vb. lerin modelleri) ilgimi çekiyor. Ama hepsi çok sonraya.
    Yorumlar ve bilgiler için çok teşekkürler.
    Hoparlör seti de ayrı sorun, LG alabilirim.

• @caglaror xfinity bağlattık biz de aylık 40 dolar. Netflix kullanıyoruz, bir de ilk geldiğimizde sürekli sipariş verdiğimiz için amazon prime almıştık, hala daha çok aktif kullandığımız için üyeliği devam ettiriyoruz. Orada da epey güzel film ve diziler var. TV işini de bestbuy’dan TCL marka 39’ alarak çözdük. Vergi dahil 220 dolardı. Gayet güzel iş görüyor ses kalitesi de fena değil. Başlangıç için iyi bir cihaz.

• @caglaror abi bence oyle ya da boyle standart bir tv baglatmak da fayda var. Alismaya ve normallesmeye yardimci oluyor. Aksam oturunca dur bir haberleri seyredeyim diyip CNN'i aciyorsun. Streaming'den farkli olarak canli yayini izlemek buranin groove'una alismaya yardimci oluyor. Cuma-cumartesi aksami guncel canli showlari izleyip gundemdeki politik olaylarla ilgili skecleri falan es zamanli izliyorsun ve kendini daha cok burali gibi hissetmeye basliyorsun. Uzun sure INGILIZCE altyaziyla izledik herseyi simdi neredeyse %99 anliyorum TVyi, cok yardimci oldu. Hanim su haberleri acsana bugun Elizabeth Warren adayligini aciklayacakmis falan duyorsun 🙂 Yerel haber kanallari falan var, yakin cevreyi ogrenmeye yardimci oluyor.
    My2C.

• Ben TV izleme konusunda zayıf kaldım. Tr de de sevmezdim zaten... Ama burada izlemek istiyorum ama çocukların yatma saati yorgunluk falan derken vakit kalmıyor...bir dizi belirleyelim başlayalım diyoruz ama bakalım ya nasip

• ⭐⭐

@caglaror tv izleyicisiyim diyemem ama ben de sunlari kullaniyorum.

Digital Economy 100+ Channels
    Blast!® Internet Download speeds up to 150 Mbps $60

Broadcast tv fee $10

Bu fiyatlar eyaletten eyalete degisiyodur eminim.

Internet paketimin icinde tv de var ama hic izlemiyorum desem yeridir. Ayda $10 icin cheaplik (bu ingilizce turkce karisik terimi seviyorum 😀) yapmayalim dedik esimle. Belki izleriz dedik.

Tv olarak 55” TCL 4k smart tv kullaniyoruz. 3 yildir saglam bisey olmadi. $400a almistim. Bisey olursada kaldirir atar yenisini alirim demistim ama bisey olmadi.

Yayin olarak apple tv den netflix kullaniyorum. Turkiyedeki kanallar icin telefonuma uyanik tv app indirdim. Yilda $10. 24 saat icinde ileri geri alma durdurma gibi ozellikleri var. Apple tv icinde alinabiliyor ama ben nadiren izledigim icin telefondan tv ye aktariyorum. Mac izleyecegim zaman reddit den link buluyorum. Turk dizilerinim bolumleri youtube da oluyor. Olmazsa da kanallarin kendi internet sitelerinde var.

Xfinity nin hotspot agi cok genis. Ilk abd ye geldigimde interneti hic baglatmamistim bile arkadasimin hotspot sifresiyle giriyordum cunku evden cekiyordu. Sabit internetten farki ps, tv, apple tv gibi sabit cihazlari internete baglayamiyorsun. Daha duzenli hayata gecinde kendi internetimi baglattim.

• @caglaror Maalesef fikrim yok TCL konusunda ama bir hayli satışı var. 3.cü en çok satan markaymış, elbet iyidir.

Hoparlör konusunda Vizio sound bar’ları tavsiye ederim. Fiyat performans açısından diğer markalar yarışamaz bile. En son $80 küsüre openbox Vizio soundbar almıştım. Optik ses girişi dahil basit bir versiyonu. TV sesinden katbekat daha iyi.
    Yan yana diğer LG, Samsung vs ile ses karşılaştırması yaptığımda çok fazla fark göremedim.
    Tabi kişiye tercihe göre değişir.

• @caglaror Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

Televizyon ve TV kanalı hizmetleri önerileri alabilir miyim?
    Eve Xfinity bağlatmak zorunda kaldım ama içimden xfinity'e ait DirectTV almak gelmedi. Şimdi bir televizyon ve bir tv hizmeti almak istiyorum. IPTV önerileri ile televizyon önerileri alabilir miyim?
    Fiyat aralığım 250-450$ maks. cert. refurbished olabilir. Amazon veya bestBuy ok.
    Deneyimlerinize dayanarak önerilerinizi alabilir miyim?

@caglaror Nacizane onerilerim;
    Ozellikle ev halki icin live news kanallari ve nickelodeon,disney tarzi cartoon kanallari olan bir TV paketi almaniz. Hem cocuklar icin eglenceli vakit gecirmeye, diger cocuklarin izlediklerini izlemeye hem de buyukler icin hizli entegrasyona yardimci oluyor.

Bildigim kadariyla Xfinity Comcast'e, DirectTV ise AT&T'ye ait. Interneti bunlardan birinden aldiysaniz TV'ye gecmeniz kolay olur
    DoublePlay dedikleri internet+TV paketlerinden alin, indirim isteyin, hemen evet demeyin ailemiz icin daha uygun bir teklifiniz olabilir mi diye sorun..

Hatta online iyice arastirdiktan sonra mall'larda buyuk marketlerdeki ornegin Xfinity standinin onunden gecerken ilgili gorunun. Hicbirsey bilmiyormus gibi sorup butcenizi asacagini soyleyip indirim, kampanya, VISA hediya kart vs sorun. Emin olun indirimli bir paket bulacaksiniz.

Ilk bir kac ay su kadar, sonra bu kadar tekliflerini kabul edecekseniz surelere cok dikkat edin,, kontrolunuzden cikarsa durdurana kadar hem vakit hem nakit harciyorsunuz.

Size verecekleri "kutunun" HD DVR ve wifi gateway vs ozellikte olmasini isteyin, bunun icin aylik ucreti waive edip edemeyeceklerini sorun. Mutlaka bir ucret alacaklarsa da HD icin veya DVR icin olan ucreti waive etmelerini isteyin.

Activation fee'yi waive etmelerini isteyin.

Iyi sanslar.

• Herkesi tek tek mention etmeyeyim dedim. Çünkü herkesin yazdığı öneri, fikir ve tecrübeleri inanılmaz güzel, pratik ve faydalı.
    Çok teşekkür ederim.
    Xfinity'nin en düşük internet paketini aldım. Cihazı ofislerinden kendim teslim aldım ve kurdum. Duvardaki kablo girişine paketten çıkan kabloyu takıp sonra power kablosunu takıyorsun., telefon için uygulama olarak XFi app var zaten, telefona kuruyorsun, modemdeki karekodu okutuyorsun, yeni ağ adı ve şifre ile iş bitiyor.
    Televizyon ve kanallar için hemen karar vermek istemedim ama üstteki yorumlarla işim kolay.
    Xfinity büyük olasılıkla kanallar için aramaya devam edecek. Trikleri öğrendim ya artık denerim.
    AirBnb ile kaldığımız yerde xfinity'yi kullandım ama memnun kalmadım. Yine de bu hafta bir seçenekte karar kılıp alırım sanırım.
    Bu akşam TV ye odaklanıyorum.
    TCL olacak sanırım LG ve Samsung biraz tuzlu geliyor.
    Herkese çok teşekkür ederim. Umarım sonrası için de güzel bir konu/kaynak oluşturmuştur. Ben de tecrübelerimi buraya aktarırım.
    Xfinity kurulum ücreti (gelip kabloyu takma) 50$, modem kirası zaten 11$/ay. Bu yüzden gidip modemi alıp eve gelip takın 10 dk sürmez. Setup fee ile de güzel bir yemek yenir 🙂
    Görüşürüz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |