Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmenlerin İlk Aylardaki Deneyimleri

• @ugurp tebrikler

• @smk tebrikler

• @sfklkn34 deneyiminiz çok değerli, yeni hayatınızda mutluluklar, her şey gönlünüzce olsun 🙂

• @ugurp Çok rahatlatıcı bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Biz de bugünlerde ev bakıyoruz. İşin içinden çıkamadıkça acaba emlakçılarla mı görüşsek diye düşünürken yazınıza denk geldim. Pes etmeden, umutsuzluğa kapılmadan aramaya ve mail atmaya devam etmek gerekiyor sanıyorum. Mutluluklar dilerim yeni evinizde 🙂

• Merhaba Arkadaşlar

Bende bugün Amerika’da 21. günüm sizinle hem deneyimlerimi hemde duygularımı paylaşmak istedim. 5 Temmuz’da Chicago’dan Amerika’ya giriş yaptım eşim ve kızımı ev işini halledince almak mantıklı olur diye düşündüm , Amerika’ya gelmeden önce ilk önceliğim olan yaşam maliyetlerinin çok yüksek olmadığı , okul puanlarının yüksek olduğu ve güvenli olacak bir yer araştırmaları yapıyordum benim önceliklerim bunlardı bu yüzden Chicago’nu. Naperville şehrini seçmiştim sağolsun gelmeden burada yaşayan @kmryldz ile de konuştuk o da benim önceliklerim özelinde güzel bir yer olduğunu bana aktardı.
    İlk geldiğim gün banka hesabımı açtım ve telefon hattı aldım sonrasında ev için gelmeden baktığım alternatifler vardı Kamer beyin de yardımıyla biraz zorlu olsa dahi onunla aynı sitede evi tutabildim çok destek oldu sağolsun , ev Ağustos ortasında teslim edilecek bana bu zamana kadar otelde konaklamaya devam edeceğim.
    İş konusunda ise Amazon’a başvurdum Türkiye’de finans uzmanı olarak özel bir firmada 13 yıldır çalışıyordum ama göçmen olarak gelince bende ilk iş olarak Amazon’a baktım. Ogün Bey’in dediği gibi işe alım süreçleri gayet hızlı ve kolay ilerliyor yarın işe başlıyorum bende . Araba işini henüz halledemedim çünkü burada araba almak gerçekten zor çok araba var , seçenek bol ama alıp elinde kalmasını da istemiyorsunuz çok kafam karıştı ama mutlaka halletmem gerekiyor çünkü yürümek çok zor otelden merkeze yürüyerek 1 saat neredeyse ve toplu taşıma çok kısıtlı SSN kartım henüz gelmedi o yüzden ehliyeti alamadım numarayı biliyorum ama görevli gerçek kartı görmem gerekiyor dedi.
    Gelelim işin psikolojik boyutuna eşim , kızım ve ailemi özlemi ara ara özellikle ilk günler çok bastırabiliyor ki halen yaşıyorum bu anlarda güçlü kalıp buraya geliş motivasyonunuzu kendinize hatırlatmanız gerekiyor . Kızıma daha iyi hayat sunabilmek için buraya geldim ve en azından vatandaşlık almak onu dünya vatandaşı yapabilmek ve iyi okullarda eğitim almasını sağlamak gibi hedeflerimi kendime hatırlatıyorum onlarda eve geçince hemen gelecekler şimdilik ilk duygularım bunlar herkese Amerika’ya yerleşme sürecinde başarılar diliyorum

• @Djordan023 tecrübelerinizi ve duygularınızı paylaştığınız için teşekkür ederim. en zor işleri halletmişsiniz bile. ev tutmak ve iş bulmak bana göre en önemli konular. o yüzden sizi tebrik ederim. bundan sonrası çorap söküğü gibi ilerleyecektir. kısa zamanda umarım hem aracınızı alırsınız hem de ailenizle kavuşursunuz. ilerleyen zamanlarda bugünlerinizi hatırladığınızda tatlı tebessümler olacaktır 🙂
    ayrıca şu ana kadar çok büyük işler başardığınızı asla unutmayın👏

• @feuerx çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz ve iyi dilekleriniz için harika hissettirdi gerçekten, umarım öyle olur ve buraya alışma sürecini halledebilirim ve tatlı bir tebessüm olur hepimizin yüzünde 😊 başlangıçlar her zaman zor bunun bilerek gelsem bile psikolojik boyutunda kendimi daha güçlü sanıyordum değilmişim ama pes etmek yok tabi tekrar teşekkür ederim

• @Djordan023 çok haklısınız. söz konusu aile olunca hiç bir plan, öngörü vs işlemiyor genelde bu durumlarda. forum genelinde bu konuda yazılan tecrübeleri okuduğum için ben direk ailemle aynı zamanda gitme planı yaptım. ama herkesin şartları farklı tabii. umarım hepimiz en kısa surede ailelerimizle duzenimizi kurarız 🙏

• @Djordan023 Tecrübeleriniz sizden sornakilere fikir verecektir. Deneyimleriniz için teşekkürler. Zorlukların çoğunu atlatmışsınız. Eşiniz ve kızınızında bir an önce yanınıza gelmesi dileğiyle.

• ⭐⭐

@Djordan023 20 günde bence çok iş yapmışsınız. Her şeyiyle yeni bir hayat kurmak zor. 2006 yılında Rusya'ya ilk gittiğimde ve kıştı o dönem ,ne kadar zorlandığım aklıma geldi. Şans sizinle olsun. Kolaylıklar dilerim.

• @feuerx Tam dediğiniz gibi öngörülemiyor bazı şeyler ben son iki haftaya kadar hep ailecek giderim diye düşündüm sonradan kararımı değiştirdim. Oteli çünkü ben ekonomik bir otel tuttum aile olarak gelsem kızım 7 yaşında çok sıkılıp moral olarak ev - iş süreçlerinde yorucu olabilirdi örneğin çıkıp kütüphaneye gidip 5 -6 saat zaman geçirip dönüyorum bazen aile olsam zor olabilirdi evi hemen çözseydim de tam tersi ev düzeni için avantaj olabilirdi tabi size de başarılar umarım kolaylıkla hepimiz düzenimizi kurabiliriz

@bozyuruk çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için 🙏🏻

@selamibasaran çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için çok sağolun 🙏🏻

• @melikeugur Tecrübelerinizi detaylı bir şekilde aktardığınız için çok teşekkür ederim. Yeni hayatınızda başarılar 🙂

• This post is deleted!

• @bevicells yanlış yerde, yanlış soruları soruyorsun kardeşim. akıl vermek gibi olmasın ama yolda yanlış...

• @bevicells bu forumda yasal olan her konuda yardım bulabilirsin ama yasal olmayan yollara karşıyız

• İmzasında Abd ye girişinin dosya numaraları olanlar beni ne kadar da kolay bir şekilde yargılıyor, ben size beni yasal olmayan yollarla ülkeye sokmaya aracılık etmenizi istemedim, sadece sosyal bir yardım istedim

• ⭐⭐⭐

@bevicells kimsenin sizi yargıladığı yok aslında sadece forumda uygulanan söyleniyor ve öneride bulunuluyor. Öneriyi dikkate alıp almamak size kalmış, kaldı ki kimsede hakaret içeren bir şekilde tepki vermemiş. Çözümünüze buradan ulaşamayacağınız söylenmiş.

• Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkese yeni hayatında bol şans diliyorum. Bizimde 2 Ağustos itibariyle vizemiz onaylandı. Dört kişilik bir aile olarak Houston'a rotayı çevirdik. Mülakatı hatta vizeyi alana kadar çok plan yapmadık, yapamadık. Şimdi bir telaş başladı tabii. Ekim sonu gibi Houston'a gelmeyi planlıyoruz. İş mevzuunu burdan çözebilecek kadar şanslı olsak keşke, ama çok ümidim yok tabii ki. En kötüsünü düşünerek başlıyorum ki o da gelir gelmez ev ve okul konusu. 5. Sınıfa ve kreşe gidecek iki çocuğum var. Ve herkesin istediği gibi güvenli bir konut bölgesi. Başlangıç için ufak önerileriniz olursa çok sevinirim.

• @Djordan023 Deeğerli deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler. Bizim için de yol gösterici olacak. Ben de sizin gibi mnden gidip işleri halletmeyi düşünmüştüm ama kızımız 6 yaşında ve bensiz 2 gün bile kalamadığı için bir cesaret hepimiz birlikte gitmeye karar verdik:) Umarım en kısa zamanda evladınız ve eşinizle güzel yuvanızda harika bir hayata başlarsınız. Şansınız bol, herşey gönlünüzce olsun 🙏🏻

• @Djordan023 Harikasınız güzel motive dolu bir deneyim olmuş..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |