Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

SON 53 GÜN

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

image.png

Selam Arkadaşlar,

USA için Şubat 2022 enflasyon verileri açıklandı ve 2022 yılı yıllık enflasyon oranı şu an için %7,9 ve bu rakam 1982 Ocak ayından beri USA'nın gördüğü en yüksek rakam. (Kıyaslama açısından yazıyorum, TR'de şu an yıllık enflasyon %16,45)
    Doğrudur, bize kıyasla çok çok daha düşük ama o ülkede yaşayanlar içinse çok çok yüksek bir rakam.

Umarım yıl sonuna kadar bizde de orada da yüksek bir düşüş olur ve DV2023 kazananları bu konuda sıkıntı yaşamaz.
    Forum ailesi olarak bir enflasyon duanızı alalım 😃

Ekonomi falan hiç anlamam ama TR yıllık enflasyon %164,5 olmasın?

• Yasaklı

@aysesbn, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@aysesbn, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

selam gençler, selam Orlandogücü.
    çok merak ettiğim, net cevabını alamadığım bir şey var.
    çekiliş ne zaman yapılıyor? mayıs başında falan mı? yoksa belki de çekildi mi?

Bence çoktan yapıldı. Şuan fbı kazananlarla ilgili araştırma yapıyordur. En azından terör soruşturması yapıyordur diye düşünüyorum.

FBI bakmaz o islere, CIA bakar. 🙃
    FBI ic istihbarat ve guvenlikten,
    CIA ise disarida ve iceride casusluk ve istihbarat toplama islerinden sorunludur. NASA gibi devlete direkt bagli olmayan bir kurumdur.

FBI in Turkiye’ de yasamini surduren bir birey icin bir sorusturma baslatmasi mumkun olmadigi gibi casusluk ve arastirma faaliyeti yapmasi da mumkun degildir. Bu arada bilgi amacli CIA in aksine ic islerine mudahale gucu bulunmaktadir.

Sanilanin aksine Turkiye’ nin ic iletisim agi o kadar kuvvetlidir ki CIA bile olsaniz acik acik yapilan paylasimlar disinda Turkiye’ de erisilebilecek bilgi kisitlidir. Kalkip kimsenin pesine de tek tek dusup sorusturma yapacaklarini bireysel olarak dusunmuyorum.

Ornek vermek gerekirse, MIT in kariyer basvurusu niteligi tasiyan profil birakma sayfasinda bunun bir ornegini gorebilirsiniz. Net bir sekilde profil birakmak ve basvuru yapmak isteyen bireylerin kesinlikle Turkiye ‘ de iceriden baglanti kurarak yapmalarini oneren bir yazi vardir.

Sanilanlarin aksine dogustan (hatta bir kac gobek olan) Turk vatandaslarinin ABD’ nin olasi terorist listesinde yer alma ihtimali cok dusuktur.

Devletler arasi anlasmalara ve interpol un calisma prensibine gore de zaten boyle bir ihtimali olan Turk vatandasi TC devleti tarafindan coktan mimlenmistir. Bu konuda CIA’ in pek birsey yapmasina gerek yok.

Bu yuzdendir ki Turkiye disina yapilan seyahatler vize engeli olusturmaktadir. (Suriye, Irak vs…)

Bu tarz seyahatleri bulunmayanlarin sebepleri de hepimizin bildigi gibi 214b yapistirilir gonderilir. 😂

FBI 2016 yilinda sehrime gelmistir ve Turkiyede yasamini surduren birkac birey icin sorusturma baslatmistir ve tam 3,5 saat boyunca yapilan sorusturmalara tanik olmusumdur. 🤷🏼

Türkiye’ de mi ikamet ediyorsunuz?
    Anladığım kadarı ile ABD’ de ikamet ediyorsunuz. Gayet normal bir durum olur ve beni destekleyen bir açıklama yapmışsınız. 🙃 Türkiye’ de ikamet ediyor iseniz FBI adı altında soruşturma gerçekleştiren ciğer yemiş bir babayiğitin oyununa gelmişsinizdir demektir.

Sizin bahsettiğiniz durumda Türkiye’ deki malum şahısların ABD’ deki sorgulanan kişiler mutlaka bir bağı vardır. DV Lottery talihlilerinin kaç tanesinin ABD’ de bağı bulunuyor sizce?

Edit: Ekleme yapmak istiyorum. CIA de soruşturma yapamaz TC sınırları içerisinde. Ne toplarsa el altından odur. O yüzden bahsettiğiniz gibi bir durum yaşanması için mutlak ABD de ilişkili birileri bulunması ve bunların bilinmesi gerekir.

Dediğiniz örneğin içeriğini bilmiyoruz tabiki ama kendimce yaptığım en yakın tahmin Secret Clearance araştırması olabilir.

Bir de şöyle bir destekleme cümlesi ekleyeyim. DV Lottery talihlilerinin terörizm bağı araştırılıyor olsa eğer Secret Clearance veya Top almak için bir sürece girdiğinizde yurtdışında sorgulanması gereken bir durumunuz kalmadığı için 1/10 sürede Clearance ınızı alırsınız.

Bu kadar başarılı her haltı çocuk oyuncağı gibi beceren FBI neden Clearance sürecine girenlerin bütün bağlarını ve mazisini eksiksiz doğrulamasını istiyor sizce? Bence hiç gerek yok. 🙃 Gidip nerelerde kimlerden benim hakkımda bilgi alabileceğini bile bana soruyor. Biraz tuhaf 🙃

Kaldı ki daha önce de belirttiğim gibi TC devleti terörizm bağı ihtimali olan her bireyi fişlemekle mükellef. Hiç bir ülke böyle bir belirti gösteren bireyi uluslararası olarak fişlemeden bırakmaz. Bu sorumluluğun altına giremezler.

B1/b2 başvurusundan bir farkı yok bu konuda. Bir kişinin eğer böyle bir bağı varsa turist olarakta gider yapar yapacağını. 😉

Oncelikle yeterli aciklama yapmadigim icin kusura bakmayin. Keske ABD'de ikamet ediyor olsaydim 🙂 ama Turkiyede ikamet ediyorum. Calistigim yer tum finansmanini ABD'den alan dolayisila harcanan her kurusun hesabinin da ABD'ye verildigi bir yerdi ve buyuk bir yolsuzluk soz konusu olmustu. Bahsettiginiz gibi ''FBI adi altinda sorusturma baslatan ciger yemis bir babayigitin oyununa gelmek'' biraz komik kaldi. Baya bildiginiz bodyguardlariyla uzun namululu silahlariyla, tetikcileriyle sorusturma yapmaya geldiler. Elimde FBI Organizational Inspector General'in kartviziti var hala saklarim 🙂 Benim fazla bilgim yok ama yine de DV loterry talihlilerinin FBI ya da CIA tarafindan bir sorusturmaya tabi tutulacagini dusunmuyorum. Siz konuya daha hakimsiniz tabi sistem nasil isliyor daha iyi bilirsiniz.

🙃 Türkiye toprağı olmadığına eminim. 🙃
    Konsolosluk kapısından içeri girerseniz de istedikleri gibi müdahale edeler. Welcome ABD topraklarındasınız. 😂

• @gucarslan hocam benim ismim siyasi bir isim. Cumhurbaşkanının ismini taşıyorum. AP'ye sanırım kalma ihtimalim yüksek 😁

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu biz buranın kemik takımıyız anca beraber kanca beraber merak etmiştik seni arada bildir böyle aklımız gidiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SchoField buna yorum yapmam yanlış olur ama AP süreci öyle korkulacak bir süreç değil 🙂

yeter ki uluslararası suçlara karışmamış, DS260 formunun son sayfasındaki sorulara doğru ve net cevaplar vermiş olun. gerisi sabırla beklemek..

• @gucarslan şöyle bir soru sorsam peki, dv2023 talihlisi olursam (umarım gönülden isteyen herkes talihli olur) isim değişikliği yapsam " isim değişikliğine neden gittin? " diye bir açıklama yapmak zorunda kalır mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SchoField bu durumu mahkeme kayıtlarıyla kanıtladıktan sonra sorun olacağını düşünmüyorum ancak bu riske girmeye gerek yok.

zaten 5 yıl sonra vatandaşlığı aldığınızda isim değiştirme hakkı tanınacak size.
    o zaman istediğiniz ismi seçersiniz.

• @gucarslan çok teşekkür ederim.

• @SchoField, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gucarslan şöyle bir soru sorsam peki, dv2023 talihlisi olursam (umarım gönülden isteyen herkes talihli olur) isim değişikliği yapsam " isim değişikliğine neden gittin? " diye bir açıklama yapmak zorunda kalır mıyım?

Bende sayın @gucarslan ın söylediğini diyecektim. 5 yıl sonra adını schofield yap gitsin 😅😂🤠

• @OrlandoGücü sonra pederle kanlı bıçaklı olalım 😂 😂

• T-bag koy ozaman 😂😂

• @OrlandoGücü T-bag de çok sevdiğim bir eleman 😃 Şu dil hareketini yapa yapa Amerika sokaklarında dolaşırım 😃 😃

• ⭐⭐

Bugün günlerden New Mexico. 🎸

Ilıman iklimi ve düşük yaşam giderleriyle dikkat çeken eyaletin en ünlü ve kalabalık şehri Albuquerque. ☺

Aylık 700 dolar gibi makul bir fiyata ev kiralayabileceğiniz bir şehir olan Albuquerque'nin nüfusu yaklaşık yarım milyon kadar. 👩👩👧👧

Yaşadığım eyalet birçok etnik kökeni içinde barındırsın diyorsanız New Mexico size göre. 🕺

newmeksiko.jpg

New Mexico'da görüşmek üzere forumdaşlar... 🙋🏻

• ⭐⭐⭐

@Hyller ahahahaha pes etmek yok, sadece rota yeniden oluşturulabilir😂

• Yasaklı

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hyller ahahahaha pes etmek yok, sadece rota yeniden oluşturulabilir😂

İelts 5.0 ile başladım. Speaking 6.5 ile elifim noktalandı. 😂
    Sende durumlar ne? Devam mı çalışmaya?

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu ben o hüsranı yenmek için forumda ki geçmiş yılların kazanan listelerine bakıyorum Excel tablosu var ya orada kaçıncı başvuruda kazandığı yazıyor içime bir su serpiyor
    B planı bir çok var , adama devlet işini biraktirdim çenemle 😄 yerinde sayıyor birşey katamiyor kendine yazılımla uğraşacağı bir iş buldu yarın oraya başlayacak b planlarım için gerekliydi bu

• ⭐⭐

@Hyller iki yıldır olan aksilikler bana keşke çıksaydı dedirtmedi ama bu yıl da savaş canımı sıkıyor
    ilk yılda ki araştırmacı ruhumu yitirmedim her gün yeni bir plan 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG o işi bıraktım yazın, sınav falan olmuyor evde kafamı tamamrn veripte yapamıyorum. Barmen kardeşim benden daha iyi konuşuyor😂 çok pratik yapıyomuş çalışırken,

• ⭐⭐⭐

@Zelene ahahahaha müthişşş kadının isteyipte yapamayacağı hiç bir şey yok😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

179

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |