DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vPhoenix Amerika o işler için iş daveti gibi şeyler istiyor benim bildiğim,resmi olarak gideceksen iyi miktarda teminat vermen gerekecek çünkü yeni ülkede düzen kurmak kolay değil,yine deneyimli kişilere sormak en sağlıklısı.

• @Cycraft İş daveti olmayabilir, muhtemelen de olmayacak ama ben oraya gittiğimde SSN alır almaz sağda solda nerede iş görürsem direkt saldıracam yani. İşin içeriği, zorluğu, çalışma saati çok umrumda değil açıkçası. Ben türkiyede günde 14-16 saat çalışan birisiyim. Amerikada bana (tahminimce) 12 saat civarı çalışma saati verseler güle oynaya çalışırım. Ve bankada göstereceğim 8-10bin dolar benim orada 2-3 ay (işsiz olarak) geçinmemi sağlayacak kadar yeterli bir miktar olarak düşünüyorum. Yine de deneyimli ve bilgili insanların cevaplarını bekliyorum. Hatalı düşündüğüm yerler olabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vPhoenix değil işte hatalı değilsin sadece bazı kriterleri gözden geçirmen gerekiyor en büyük sorunun kazandıktan sonra hangi eyalet olacağı işte bu karar senin mülakatta paranın yetip yetmeyeceğini gösterecek çünkü benzin 2 olan bir eyalet var diğer eyalet 5,5 dolar bir de 1+0 ev kirası 1400 dolar diğer eyalet ise 700 dolar gibi ondan bu karar senin için önemli bir karar olacak başka hiç kimse senin düşüncelerine yanlış demez bu 15.000 dolar neden diyorlar çünkü gideceğin hangi eyalet olursa olsun bu para yetiyor ondan bozuk plak gibi takıldılar bu para işine bu arada @kolezyum sağ olsun ondan rica etmiştim oda geldi burada 4 günlük masraflarını yazdı sen kendin gözden geçir istersen ozaman kafana yatacak para olayı

3 ekim de yazdığı yazıyı yapıştırıyorum

abd'ye ilk girişte sadece bir kişi olarak harcamamı yazıyorum. Houston TX

Airbnb günlük oda herşey dahil 25$ ayda 750$ yapar. Bu eve havaalaninda gelirken mesafeye göre 45$ tuttu.

Marketten günlük yiyecekler abartılı 15$ doları geçmez marketten 3 ögün 5-10 dolar arası rahat karnın doyar.

Mobil hat aldım t-mobile faturalı herşeyi full 50$ ilk aldığım için simkart ve telefon samsung a10 burda aktif edilmesi dahil 40$ ödedim. Fatura ile birlikte toplam 90$

Araba herşey dahil 6 aylık sigorta falan fistan.. 4.700$ daha ucuza araba bulunur sıkıntı yok. Sadece şans sorunsuz araç bulmak zor olduğu için böyle bir araç aldım.

Araba olmasa aslında harcama çok olmuyor. Abartılı fikirlere bakmayın, fakir ve zengin görüşlerine bakın. Zengin yada fakir herkes kendi standartlarına göre yorumlar. Sadece makarna yesen bir haftada 30$ yeter. Başlangıç için sürece göre kendi standartlarını oluşturur insan. Çok kasmaya gerek yok.
    Sürecin devamını yazarım..

• ⭐⭐

@vPhoenix Kimse endeklemiyor 15bin dolara Amerikanın belirlediği bir miktar yok, senin gideceğin eyalete de bağlı bu durum 7-8bin dolarla vize alanlar da var biz forum olarak 10bin dolar bakıyoruz ortalama her bir kişi içinse +5bin dolar.

• @tlgkyz bende 45 yaşındayım çıkarsa hiç düşünmem giderim

DV2023 In progress...
    DV2022 Has not been selected.
    DV2021 Has not been selected.
    DV2020 Has not been selected.
    DV2019 Has not been selected.
    DV2018 Has not been selected.
    DV2017 Has not been selected.
    DV2016 Has not been selected.
    DV2015 Has not been selected.
    DV2014 EU00051397 KAZANDIM

• bizde şans olsa zaten kuş olurduk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

siz daha görmediniz aşağıda ki yazıyı 2018 yılında yazdılar kaldı ki @redsat2000 51 yaşında gitti

Merhaba sevgili Forum Arkadaşlarım,
    Sayın @serkanist, Sayın @saulgoodman , Sayın @gkhanfeez in benim kararsızlığım üzerinden yorum yapmaları hoşuma gitti. Forumdaki paylaşımımından beklediğimde buydu. Tüm fikirlere saygı duyuyorum. Sayın @serkanist in yaşı 34 ve bugüne kadar yaşamış olduğu hayatındaki mutsuzluğu ve umutsuzluğunu ve kendisine yeni bir gelecek kurma hayallerini anlayışla karşılıyorum. Ümit ederim bu hayallerine vakit geçirmeksizin ulaşır. Ben de 34 yaşında böyle bir karar verme durumunda olsaydım inanın hiç tereddüt etmezdim. Ancak yaş 58, bir yıl sonrası 59. Gerçekten çok zor bir karar. Siz de benim yaşımda olsaydınız aynı kararsızlığı yaşardınız diye düşünüyorum.

Bu arada her halükarda Green Card şansımı bizzat giderek kullanacağım. Şundan emin olun, şayet iş bulabilirsem en az 10 yıl daha dinamik ve üretken olarak iş yapabileceğim inancındayım. Ama benim yaşımda böyle bir çalışma imkanını bulma konusunda sizlerden daha az şansım olduğunu biliyorum.

Hepinize selam ve sevgilerimi sunarım.

• @optimistic Sanada bol şanslar.

• @tlgkyz Ahhh mazi..... 3 Sene önceki kendimi görüyorum sende.. 😀😀

• @ayvalik10 Ben zaten yaptım. Bende sıkıntı yok ki. @VlkArc arkadaşa cevaben yazmıştm onu. Tabi forumu kaldığım yerden okuma başladığım için sizin ayrıntılı açıklamanızı görmeden cevap yazmıştım arkadaşa. Biliyorsunuz forumun hiçbir sayfasını kaçırmamak lazım. Mesela bugün 12 sayfa okuyarak geldim sona.

• @ayvalik10 idphoro4you programını zaten sayenizde öğrendim ve resimleri çektirir çektirmez hemen halletmiştim. Ayrıca program konusundaki bilgilendirmeleriniz içinde teşekkür ederim.

• @ayvalik10 Aklımdaki fikir şöyle aslında, sizin de belirttiğiniz üzere ilk başlangıç eyalet olarak New york gibi metropolitan bir eyalet seçmek yerine, daha fresh başlangıçların daha kolay olduğu eyaletlerde başlamayı düşünüyorum. Şu an çok fazla araştırmadım ama Colorado, Denver bu açıdan tatmin edici gibi gözüküyor.

Ama asıl değinmek istediğim nokta o değil. Ben zaten böylesine fresh başlangıç için daha kolay olacak eyaleti seçeceğim zaten, ama bankadaki 8-10 bin dolar yüzünden boşuna sevinmiş olmak istemiyorum.

Örneğin 5000 - 10000 dolar arasında bankada para gösterip vize alabilen insanlar var mıdır? Bu kural bu kadar katı olmamalı diye düşünüyorum.

• @vPhoenix o paralara forumda alanlar var lakin örnek olarak 2018'de o paralar onay aldıysa 2019'da o paralar onay almamış 1 sene esneklik gösterilmiş o da tahminimce dolar kuru bır anda fırladı o yüzden esneklik oldu

• @vPhoenix ben de benzer dusuncedeyim lakin sicak yerleri seviyorum ben Akdeniz insaniyim Arizona nasil sizce?

• @Cycraft Şu an kur miktarı türkiye tarihinin rekorunda ve yükselmeye devam ediyor. Acaba yeniden esneklik ve iyimser yaklaşılır mı böyle bir enflasyon ve ekonomi durumunda? Sonuçta onlar da ülkenin durumundan en az bizim kadar haberdar ve bilgililer.

• ⭐⭐

@vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10 Aklımdaki fikir şöyle aslında, sizin de belirttiğiniz üzere ilk başlangıç eyalet olarak New york gibi metropolitan bir eyalet seçmek yerine, daha fresh başlangıçların daha kolay olduğu eyaletlerde başlamayı düşünüyorum. Şu an çok fazla araştırmadım ama Colorado, Denver bu açıdan tatmin edici gibi gözüküyor.

Ama asıl değinmek istediğim nokta o değil. Ben zaten böylesine fresh başlangıç için daha kolay olacak eyaleti seçeceğim zaten, ama bankadaki 8-10 bin dolar yüzünden boşuna sevinmiş olmak istemiyorum.

Örneğin 5000 - 10000 dolar arasında bankada para gösterip vize alabilen insanlar var mıdır? Bu kural bu kadar katı olmamalı diye düşünüyorum.

Her zaman ilk etapta büyük eyalete gitmenizi öneririm, iş imkanı olsun sosyal yaşam olsun daha iyi olur ve 10bin dolar mülakatta onay almanızı engellemez çok düşük bir miktar değil.

• @tlgkyz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

ya içimde çok farkli bi his varya sanki çıkıcak yerimde duramıyorum herkeste aynımı bu 🙂

İlk başvuru olunca böyle oluyodu dimi. Babam hacı kurasına katıldığındada böylediydi. Ben ilk defa piyango bileti aldığım yılbaşındada. İşin içinde çekiliş varsa sanki insanın kendisine kesin çıkar gibi geliyor.

• @avar istemsizce o duyguya giriyorum,nedense kesin kazanacak gozuyle bakıyorum

• @Erkand neden ilk etapta büyük eyalet öneriyorsunuz? Detaylı ve mümkünse bütün bilgi birikiminizi duymak isterim

• @ayvalik10 benim yaşımda 47 üstelik emekliliği haketmiş memurum hanımın iyi bir işi var o da memur gibi 8-17:30 çalışıyor hafta sonu 2 gün tatil ama 15 yaşındaki oğlumuz için yeni bir maceraya yelken açıyoruz,10.sınıf öğrencisi onun sağdan soldan lise son sınıfı Amerika'da nasıl okurum ve orada kalarak nasıl üniversiteli olurum diye yoğun araştırmalarını isteğini görünce onun için başvuru yapmaya karar verdik.gençlerin çoğu oyun oynadıkları bilgisayarların,cep telefonlarının ve hayalini kurdukları arabaların orada ne kadar ulaşılabilir rakamlarda olduğunu görünce Amerika'da yaşamak istiyor ve onlara hak vermemek elde değil.

Bence sizde yaşınızı sorun etmeyin.Amerika'ya göre yaşlı değiliz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

363

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.2k

| | | |