DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@yener-elitaş ds formunuzu bu kadar geç doldurmuş olmanız nedeniyle gecikme yaşayacaksınızdır. Ankaradan mülakat almanız çok zor diyebilirim bu kalan sürede

• ⭐⭐⭐

@yener-elitaş 2022de ds submite göre ilerledi şimdide öyle ilerleyecek gibi gözüküyor

• @waterman Genelde benim gibi case numarasi dusuk olup bu kadar geç dolduran yok belki o yüzden . Yasal olarak Case numaralarına göre davet etme zorunluluğu var diye biliyorum. Bence belirleyici durum amerikadan dosyamin konsolosluğa geçiş tarihi olacaktır diye düşünüyorum. NVC kac günde gönderir konsolosluğa tahmin edemiyorum açıkçası.

• ⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@yener-elitaş Yener bey geç submite olduğu için 3 haneli numaraya sahip olup mülakat almayanlar var hala. Keza geçen sene de sırf submiti geç olduğu için mülakat alamayan bir çok sizin gibi düşük numaralı talihli vardı. Maalesef ki bahsettiğiniz gibi numaraya göre çağırma şartı yok ds submitte ne yazık ki etkiliyor

• ⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

@debbieLA77 hangi verileri inceleyip rastgele veriliyor çıkarımında bulundunuz.Sürecin başından beri FIFOya göre mülakat dağılımı oluyor kaç aydır

• ⭐⭐

@yener-elitaş Ikinci defa rica ediyorum, DV talihlisiyseniz, sorulariniz icin lutfen surecinizi ilk olarak imzaniza tasiyin.

Yasal olarak oyle bir zorunluluktan ziyade, Bultene ve formunuzun islemlerinin bitmesine (bu da submit tarihinize ve formlariniza gore dogru orantili degisir) gore CN den bagimsiz davet edebilirler. Dusuk CN mulakat almak icin etkin bir parametre ama gec submit denklemi degistirir. Sizin onunuzde dosyasi calisilmis binlerce kisi olur.

• ⭐⭐⭐

@yener-elitaş böyle bi yasal zorunluluk yok. Kazandığınız sayfada bile seçilseniz dahi vize alamayacağınız belirtiliyor

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş verilerle olmuyor artık o iş belli ki öyle olsa her sene başka bir yol yöntem uygulamazlar sizde “ aaaa” diyip şaşırmazdınız seneyede bambaşka olacak her şey yani şunu söylüyorum evet ds260 ı erken doldurmak avantaj ama ben geç doldurdum sorun olur mu diyen adamada bittin sen mesajları vermeyin yani herşey olabilir bu hayatta umudunu kaybetmesin… diyorum hemen herkes eksileri basıyor nasıl olumsuzluktan beslenen bir insan grubu var burada şaşkına uğruyorum… bunun adı gerçekçilik değil karıştırmayın yine sözüm sadece size değil emre bey herkese @yener-elitaş sende kardeşim allah aşkına 30 eylüle kadar mülakat falan alırsan aldım de şuradan sürecini bilmiyorum ama umudunu kaybetme

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş ben veriliyor demedim ayrıca iyi okuyun umudunu kaybetme kardeşim herşey olabilir dedim verilere bakmıyor bu sene herşey karıştı herşey olabilir dedim

• ⭐⭐

@debbieLA77 FİFO Her sene vardı DV22 sürecinde sistem değişikliğinden dolayı kucuk bir detay oluştu fakat bu sene tekrar FİFO tam olarak işliyor diyebiliriz. DV24 için DS260 erken submit yine önemli olacaktır.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş vay beee First in first out 🙂 FIFO…

• ⭐⭐

@achillesoag valla bilinmez, eskiden ds260 a bakmıyorlardı case numarasından gidiyorlardı sonra case numarlarını çöpe atıp kim ilk doldurduysa formu onu aldılar mülakata belki seneye sondan başlıycaklar belki yeni bir sistemle bilgisayarsan random bi tuşla kim çıkarsa şansına o dosyadan alıcaklar kendileri bir sıralama yapacaklar… yani paşa gönülleri ne isterse ona göre mülakat verebilirler kim engelleyebilir ki onları 🙂 çıksında green kart gerisi halledilir işler yetilir sakin 🤣

• Merhaba efendim bi sorun olucak 5 kişilik aileyiz 3 oğlum var ds260 formunu doldururken biri 19 yaşında bekâr diyeri 23 yaşında evli son diyeride 26 yaşında evli 2 çocuğu var başvuru sahibi benim bu evli çocuk larimida ds260 formunda isimlerin i yazacak miyim eşim için 19 yaşında oğlum için kendim için ayrı ayrı ds260 formunu doldurarak submit edicem bu 2 evli olan 21 yaş üstü çocuklarım için de ds 260 formunu dolduracak miyim

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 2022 yılından gördüğümüz bütün olaylara istinaden şunu eklemek istiyorum yazdıklarınıza;

Tecrübe ya da deneyim, bir konuda zamanla elde edilen bilgi birikimidir. Tecrübe kavramı felsefede geniş bir kullanım alanına sahiptir.

• @R-Mutt Merhaba, nereye nasıl bir email attınız? Bir mahsuru yoksa yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkürler.

Forumda nasıl olacağı ile alakalı biraz araştırma yapayım. İnşallah hayırlısı olur.

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 Yener bey bu senenin talihlisi dimi yani bu seneki kurallara ve işleyişe göre hareket edip kendini güven almaya çalışması gerekiyor. Seneye dediğiniz gibi hepsi olabilir sondan çağırmaya başlayabilirler, hiç kimseyi çağırmayabilirler bunu bilemeyiz ama bu senenin nasıl işlediğini 1 senedir sürecin tam içinde olan kişiler olarak bizler biliyoruz. Geçin artık bu olumsuzluk yaratıyorsunuz muhabbetini, şurada sürecin sonuna kalmış kaç ay millete yalan umut satarak belki elde edebileceği şansını kaybettiriceksiniz. Yener beyin belki AoS yapabilecek Amerika için turist vizesi var yada belki başka bir ülkede oturumu var dosyasını taşıyabileceği, sizin gibi herkes belli olmaz Ankaradan mülakat alırsın umudunu kaybetme dese ve kendisi buna inanıp çözüm yolu aramaya gerek yok bekleyelim dese ne olacak. Onun için bir veriniz varsa tabii ki sunun bak böyle böyle oluyor diye ama ortada sistemin nasıl ilerlediğini çok güzel gösteren dönem başından beri özenle tutulan ve düzenlenen bir excel var dönem başından beri kafa patlattığımız bir süreç var, öyle sallama verisiz bir şekilde yorum yapmıyoruz birilerinin hayatını etkileyebilecek noktalarda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

42.3k
Users

4.5k
Topics

433.0k

| | | |