Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@omerkck, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Haber başlıkları nasıl giriliyor bilmiyorum ama ''ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Green Card açıklaması'' adlı 18.04.2023 - 20:48 tarih ve saatli haberi girilmemiş foruma diye gördüm. Açıklamanın içeriği Dv2023 olmalı diye buraya giriyorum. Kazanan sayısı ve mülakat hakkıda bilgi veriyor. ''Her mali yılda mevcut olan 55 bin Green Card kontenjanından mümkün olduğu kadar fazlasını kullanmak için mevcut vizelerden daha fazla seçici olunacağı belirtilen yazılı açıklamada, bir mali yıl içinde vize alamayan adayların gelecek program yıllarında tekrar başvurabilecekleri belirtildi.'' bu bilgi verilmiş her sene söylenen klasik bir mesaj değilse mülakatlarda daha seçici olacaklarını belirtmişler. Kazanan sayısı Türkiye'den 3380 olarak belirtilmiş haberde.
    Haber linki: https://m.haberturk.com/abd-disisleri-bakanligi-ndan-green-card-aciklamasi-3584109

@omerkck, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Haber başlıkları nasıl giriliyor bilmiyorum ama ''ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Green Card açıklaması'' adlı 18.04.2023 - 20:48 tarih ve saatli haberi girilmemiş foruma diye gördüm. Açıklamanın içeriği Dv2023 olmalı diye buraya giriyorum. Kazanan sayısı ve mülakat hakkıda bilgi veriyor. ''Her mali yılda mevcut olan 55 bin Green Card kontenjanından mümkün olduğu kadar fazlasını kullanmak için mevcut vizelerden daha fazla seçici olunacağı belirtilen yazılı açıklamada, bir mali yıl içinde vize alamayan adayların gelecek program yıllarında tekrar başvurabilecekleri belirtildi.'' bu bilgi verilmiş her sene söylenen klasik bir mesaj değilse mülakatlarda daha seçici olacaklarını belirtmişler. Kazanan sayısı Türkiye'den 3380 olarak belirtilmiş haberde.
    Haber linki: https://m.haberturk.com/abd-disisleri-bakanligi-ndan-green-card-aciklamasi-3584109

Haziran ayı mülakatları planlandı zaten , bu kesinlikle göz boyamak adına yapılmış bi açıklama diye düşünüyorum. Temmuz - Ağustos aylarında iyi bir planlama yapılmazsa muhtemelen çoğu kişi vizesini alamayacak.

• ⭐⭐⭐⭐

Esas o makaledeki dikkat ettiğim husus
    “ ABD Dışişleri Bakanlığı, "DS-260 başvurusunu tamamlamanın başvuru sahibinin vize alacağı veya mülakata çağırılacağı anlamına gelmez" açıklamasında bulundu.”

Yani 2020 yılı grubu ile başlayan durum eski tas eski hamam usulü devam edecek. Eskiden herkes sırasını bekler bülteni takip eder ve mülakatta eksik evrak veya sakıncalı piyade değilsen Vizeni alırdın. Şuanki varılan nokta Bukra inşallah

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 maalesef zor olan süreci kat ve kat zorlaştırdılar.. nedense seçimlerden sonra bi aksiyon olursa olur gibime geliyor tamamen hislerim bu yönde..

• merhabalar gorusmeyı vıyanaya taşıyan arkadaslara sorum pasaport teslım kısımları nasıl oluyor turkıyede aıs uzerınden evınıze gelıyor ama vıyanada adres beyan etmıyorsunuz yıne turkıyeye mı gonderıyorlar vizeyı bastıktan sonra ?

• ⭐⭐⭐

@umutcetnkaya hayır konsolosluktan teslim alıyolar pasaportunuz olmadan ülkeden çıkamazsınız

• @waterman merak ettıgım o kısımda zaten o zaman bır sure daha beklıyorlar orada tahmını ne kadar suruyor acaba ?

• ⭐⭐⭐

@umutcetnkaya en fazla 4-5 gün

• ⭐⭐⭐

@omerkck göz boyamanın alası başka bir şey değil. Haziran mülakatları planlandı dediği 50yi geçmeyen mülakat demeye dil vardırmayan olsa olsa mülakatcık olabilecek sayıda ki randevuysa rezaletten başka bir şey değil

• ⭐⭐

@umutcetnkaya Bir kargo kaydi yapiyorsunuz oradan aliniyor, ya da o sirada bulundugunuz adrese teslim ediliyor ucret karsiligi. Orasi=tasidiginiz Ulkedeki Sehir.

• ⭐⭐

@waterman Konsolosluktan alinmiyor. Kurye firmasina kayit yapiliyor, AIS gibi (Atlas), oradan aliyorsunuz.

• ⭐⭐

@umutcetnkaya Lutfen deneyimleri okuyun, sizin icin daha net olacaktir.

• @lumos deneyımlerı okudum zaten hıc bırınde bu kısma degınmemısler ondan dolayı sordum teşekkurler

• Merhabalar arkadaşlar umarım herkesin gönlünce istediği şeyler oluyordur. DV2022 kazanayım fakat mülâkat olmadı yani mağdurlardanız... Bu sene nasıl acaba bir düzelme varmı yeterince intervive yapıyorlar mı? Çekiliş günü için günler kaldı yine bir heyecanla bekleyişteyiz. Umarım bu sene çıkar ve bir sonraki Ramazan Bayramını orada kutlarız

• ⭐⭐⭐

@YEA geçen seneden daha da kötü diyebiliriz anlara için, bu senenin tek tesellisi Viyana sağolsun bir çok kişinin dosyasını alarak hayatlarına dokundu

• Banned

Merhaba arkadaşlar,
    Randevu yavaşlığı yeni konsolosluk binasına geçmelerinden de olabilir diye düşünüyorum. Umarım daha fazla personelle çok hızlı randevu verilir ve hiçbir arkadaşım madur kalmaz. Bu arada forumda yeniyim. Bikaç gündür araştırıyorum fakat görüşmeyi yurtdışına nasıl taşıyabileceğim konusunda bir bilgiye henüz ulaşamadım. Konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır yada ilgili forum yazısının linkini bana atabilir misiniz rica etsem? DS-260 ı çok geç göndermemden dolayı sıra numaram çok gerilerde ve bu hızla bu sene randevu almam zor görünüyor.

• Gürcistan tiflis e kimlik kartıyla girip zaten pasaport var neyse orada mülakat alınamazmı ds- 260 da belirtipde?

• Merhabala gecen hafta DS260 formunu doldurdum Case Numaram 3xxx. Henuz durum At NVC. Sizce konsoloslukta mülakata davetim case numaram düşük olduğundan süreç benim için hızlı ilerler mi ? Yoksa DS260 formunu geç doldurduğumdan negatif mi etkilenirim. Yorumlarınız için şimdiden herkese teşekkürler

• @yener-elitaş Geçen Eylül ayında DS260 doldurma son değilmiydi ben mi yanlış biliyorum.

• ⭐⭐⭐

@yener-elitaş suan herşey o kadar karışık ki ds260ı yeni doldurmanın size eminin negatif etkisi olucaktır

• @waterman konsolosluk mülakatlari case numarasına göre organize edilmiyor mu? Ben mi yanlış biliyorum.

Benzer Başlıklar

• 13340
  • 6
  • 22394
  • 29945
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.4k

| | | |