Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Levent-Akay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells konuya ilişkin bir sorum olacak. Biz bugün mülakatımızı olumlu şekilde tamamladık fakat tabiiki gösterdiğimiz tutarın bir kısmını yolda işlemler için (uçak bileti, uscis fee gibi) harcayacağız, bu tarz eksiklerin bir sıkıntısı olur mu? Ayrıca yanımızdaki paraya nasıl bakacaklarını da merak ediyorum, nihayetinde bütün parayı nakit olarak götürmeyeceğiz.

Vizenizi aldığınız için öncelikle tebrikler. Bundan sonra da şans hep yanınızda olsun.
    Cebinizde 10 dolarla girseniz bile kimseyi ilgilendiren bir konu değil bu. Vizenizle özgürce istediğiniz eyaletten giriş yapıp istediğiniz eyalette yaşayabilirsiniz. Yanınızda götüreceğiniz para miktarı başlangıcı ne kadar rahat yacağınızı belirler.

• Merhabalar müsait bir zamanımda Mülakat deneyimimi detaylıca yazacağım. Şu anda kontrol ettiğimde Administrative Proccessing oldu bu formalite bir durummu?

• ⭐⭐⭐

@caganpaker, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Bu beyan edilen tutar banka hesap dökümünde gösterilen tutar mı oluyor yoksa uçakta verilen beyan formundaki tutar mı?

Bir de bu parayı nakit olarak mı götürmemiz mi gerekiyor illa?

İstediğiniz kadar parayı yanınızda götürebilirsiniz. ABD'ye üstte nakit götürmekte herhangi bir limit ya da engel yok. Tek dikkat etmeniz gereken üstünüzde 10K dolardan fazla para varsa bunu beyan etmeniz.

• ⭐⭐⭐

@aethelwulf, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar müsait bir zamanımda Mülakat deneyimimi detaylıca yazacağım. Şu anda kontrol ettiğimde Administrative Proccessing oldu bu formalite bir durummu?

AP olması normal bir durum. AP'ye kalıp da vizesini almayan olmadı. Kısa bir süre sonra issued'a dönecektir.
    Bir de lütfen bilgilerinizi imzanıza taşır mısınız? CN, DS260 gönderme tarihi gibi

• @smartcells tabikide , teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@aethelwulf, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells tabikide , teşekkür ederim.

Bir de mailinizi ara sıra kontrol edin. AP'ye kalanlara bazen bir form gönderip bunun doldurulup geri gönderilmesi isteyebiliyorlar. Bu maili kaçımayın. Eğer böyle bir mail ve form isteği almadıysanız büyük ihtimal isim benzerliği nedeniyle ekstra bir sorgulama yapıyorlardır ki genelde bunun sonuçlanması fazla uzun sürmez.

• Merhaba,
    Aşağıdaki gibi bir mail aldım. Dosyamın işlendiğini söylüyor ancak kontrol ettiğimde at NVC yazıyor. Bu durumu nasıl değerlendirmek gerekir. İlk dağıtımlarda mülakat alma şansım nedir sizce? Teşekkürler şimdiden.

Thank you for your inquiry.

Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing. Please follow the instructions in the email. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check dvprogram.state.gov.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov

• Merhaba. Bir sorum olacaktı. Green card'ı belirli bir süre boyunca dondurma hakkına sahip miyiz? Eğer böyle bir hakkımız varsa neler yapmalıyız, kısaca bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum.

• Merhabalar ;
    Maalesef hem babam, hem eşimin annesi kansere yakalandılar ve tek çocuklarız ve tedavi başladı, bu durumda mülakat tarihi verseler ve vize alsak dahi önümüzdeki süreçleri atlatmadan giriş yapamayız, bu tür acil durumlar için konsolosluğu işlettiği bir süreç var mıdır? İleriki bir tarih için vize esnetilebiliyor mu ?

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @ALS cok ama cok gecmis olsun, kisa zamanda inaniyorum ki sagliklarina kavusacaklardir rabbimin izni ile 🤲

• ⭐⭐

@ALS çok geçmiş olsun Allah tez zamanda sağlık versin inşAllah

• @ALS Allah şifa versin. Moderatorler cevaplayacaktir ama sadece giriş çıkış yapmanızda mümkün olmaz mi

• ⭐⭐⭐

@agaslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Aşağıdaki gibi bir mail aldım. Dosyamın işlendiğini söylüyor ancak kontrol ettiğimde at NVC yazıyor. Bu durumu nasıl değerlendirmek gerekir. İlk dağıtımlarda mülakat alma şansım nedir sizce? Teşekkürler şimdiden.

Thank you for your inquiry.

Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Tebrikler. Dosyanız onaylanmış. Yakında mülakat alacak kişiler arasındasınız.

• @smartcells @mahir-tunç benim durumumda aynıydı. gönderdiğim mesaja aşağıdaki yanıtı aldım.
    " Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

• ⭐⭐⭐

@ALS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar ;
    Maalesef hem babam, hem eşimin annesi kansere yakalandılar ve tek çocuklarız ve tedavi başladı, bu durumda mülakat tarihi verseler ve vize alsak dahi önümüzdeki süreçleri atlatmadan giriş yapamayız, bu tür acil durumlar için konsolosluğu işlettiği bir süreç var mıdır? İleriki bir tarih için vize esnetilebiliyor mu ?

Öncelikle geçmiş olsun ve acil şifalar dilerim.
    Benim şahsi tavsiyem mülakata girip vizelerinizi alın. Sonra vizeniz süresi bitmeden bir kaç günlüğüne giriş çıkış yaparak göçmen statünüzü başlatarak GC hakkını kazanın. Daha sonrasında Türkiye'ye döndükten sonra konsolosluğa "Resident Returning Permit"'e başvurun. Başvurma gerekçesi olarak aileniz üyelerindeki hastalıklar ve tedavi süresince Türkiye'de kalma zorunluluğunuzu gösterin. Return Permit ile GC ve göçmen haklarınızı kaybetmeden 2 yıl Türkiye'de kalabilrisiniz. Sonrasında bir 2 yıl için daha başvurabilirsiniz ama 2. defa bir 2 yıl daha verilmesi her zaman mümkün olmayabilir. 1 defa bile alsanız sonuçta 2-2.5 yıl kadar GC haklarını kaybetmeden Türkiye'de kalmayı sağlalayabilirsiniz. 2,5 yıl uzun bir süre, neyin ne olacağı belli değil, bu süreçte GC haklarınızı kaybetmemek önemli.

Tekrar geçmiş olsun

• ⭐⭐⭐

@Sevipekcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells @mahir-tunç benim durumumda aynıydı. gönderdiğim mesaja aşağıdaki yanıtı aldım.
    " Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Dosyanız onaylı 👍

• Dün sormuştum, ben de az önce [email protected] adresinden dosyamın durumu soruma cevap aldım.(Zaten cevap belliydi de, bi sorayım zararı olmaz dedim)^_^
    Dosyası onaylı olmayanlara örnek de benden gelsin.
    "Thank you for your inquiry.
    Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing."
    Haftalar ver bize diyor, sen var daha beklemek, daha beklemek çook diyor.

• Merhabalar, 7 sinde mülakatım var fakat ben geçen ayın 25 inde 10 yıllık yeni bir pasaport başvurusunda bulundum dolayısıyla başvuru yaptığım ve elimdeki tek pasaport delinerek geçersin hale getirildi. Mülakat tarhine yeni pasaportum gelmezse bu durumda ne olur, ne yapmam gerekir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

161

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |