DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikada İlaç Alımı

• İyi akşamlar, aşağıda belirttiğim ilaç reçeteli bir ilaç mıdır hiç bir yerde göremedim cevabı yada site yazıyorsa da göremedim. Ben bunu reçetesiz alabilir miyim yoksa reçete mi edilmesi gerekiyor? Teşekkür ederim.

https://www.goodrx.com/colchicine

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam Sadece recteyle alabilirsiniz. Ilacin yanindaki 'More' sonra da 'Drug Info' yazan kutucuk linklerinden detayli bilgiyi bulabilirsiniz.

Screenshot 2023-12-11 151026.png

Gecmis olsun.

• @lumos cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐

@knnrn Selamlar benim de bir sorum olacak eşim Levotiron kullanıyor mg ı kan tahliline göre değişiyor, hipotroidi var buna muadil ilaç bulamadım gibi ama bulduklarım da reçeteli sanırım yanlış mı bakıyorum anlamadım

• @tolgasatir hekim değilim ancak benim eşimde hipotiroid teşhisi var. Aşağıdaki link'i incelerseniz, sizin kullandığınız Levotiron'un ana etken maddesi Levotiroksin ve Levotiron'un muadili Euthyrox. Bu ilacın da farklı dozları mevcut hastanın durumuna göre, doktorunuza danışmanız iyi olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir sağlıkla ilgili bir sorun olunca @knnrn etiketlerseniz müsait bir zamanda vakit bulunca sana bilgi verecektir.

• ⭐⭐⭐

@ATS16 aynen bir iki muadil buldum ancak goodrx de baktığımda reçeteli diyor, acaba sitede her şeye mi reçeteli diyor yoksa farklı bir reçetesiz muadili var mı ?

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 aynen etiketledim kendisini

• @ATS16, içinde söyledi: Amerikada İlaç Alımı

@tolgasatir hekim değilim ancak benim eşimde de hipotiroid hastalığı olan haşimato teşhisi var. Aşağıdaki link'i incelerseniz, sizin kullandığınız Levotiron'un ana etken maddesi Levotiroksin ve Levotiron'un muadili Euthyrox. Bu ilacın da farklı dozları mevcut hastanın durumuna göre, doktorunuza danışmanız iyi olacaktır.

Levotiron (Levothyroxine) receteli satilan bir ilac. Bu arada hypothyroid icin en uygun tedavi gluten free beslenmek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: Amerikada İlaç Alımı

@knnrn Selamlar benim de bir sorum olacak eşim Levotiron kullanıyor mg ı kan tahliline göre değişiyor, hipotroidi var buna muadil ilaç bulamadım gibi ama bulduklarım da reçeteli sanırım yanlış mı bakıyorum anlamadım

Evet, ABD'de reçete ile satılıyor. Türkiye'de reçetesiz satılan pek çok ilaç ABD'de sadece reçete ile alınabiliyor. Ama bir kere reçete aldıktan sonra tekrar doktora gitmeden uzun süre ilaç alabilirsiniz.

https://www.goodrx.com/levothyroxine/what-is

• ⭐⭐⭐

@knnrn ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. Uzun yıllar kullanacağımız için kafamızda bir soru işaretiydi.

• Merhaba,
    Yeni yılınız kutlu olsun,
    Ben VASOSERC ilaç kullanıyorum bunu nerden nasıl bulabilirim?
    Çok teşekkür 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrah-ZORLU, içinde söyledi: Amerikada İlaç Alımı

Merhaba,
    Yeni yılınız kutlu olsun,
    Ben VASOSERC ilaç kullanıyorum bunu nerden nasıl bulabilirim?
    Çok teşekkür 🙏

Görünüşe göre ABD'de FDA onayı olmadığı için satışı yok. İnternet üzerinden İngiltere'den sipariş verilebilir belki.

• @knnrn Hocam merhaba, biraz bakındım ama bulamadım. AS hastasıyım ve ağrılarım artık dayanılmaz noktaya geldiğinde Humira Pen isimli biyoaktif ilacı kullanıyorum. Türkiye'de bu ilacı almak biraz zordu ve 3 hekim reçetesi ile temin edebiliyordum. Burada baktım ama bir detay bulamadım, yalnızca romatolog reçetesi yeterli mi ypksa Türkiye'deki gibi 3-4 farklı branştan doktorların incelemesi mi gereklidir. Vaktinizi almak istemiyorum, bilginiz varsa ve kısaca yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EasternStar, içinde söyledi: Amerikada İlaç Alımı

@knnrn Hocam merhaba, biraz bakındım ama bulamadım. AS hastasıyım ve ağrılarım artık dayanılmaz noktaya geldiğinde Humira Pen isimli biyoaktif ilacı kullanıyorum. Türkiye'de bu ilacı almak biraz zordu ve 3 hekim reçetesi ile temin edebiliyordum. Burada baktım ama bir detay bulamadım, yalnızca romatolog reçetesi yeterli mi ypksa Türkiye'deki gibi 3-4 farklı branştan doktorların incelemesi mi gereklidir. Vaktinizi almak istemiyorum, bilginiz varsa ve kısaca yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Bu ilacı bilmiyorum ama resmi sitesinde Çağrı merkezi numarasını ararsanız size reçete ve sigorta kapsamı ile ilgili bilgi verirler.

• @knnrn Teşekkür ederim.

• @EasternStar Primary veya family doktoru bu ilaci perscribe yapabilir sanirim.

• Merhaba Amerika için arveles muadili olan bir ilaç önerebilir misiniz? Etken maddesi deksketoprofen ( trometamol)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkiraz, içinde söyledi: Amerikada İlaç Alımı

Merhaba Amerika için arveles muadili olan bir ilaç önerebilir misiniz? Etken maddesi deksketoprofen ( trometamol)

https://www.goodrx.com/ketoprofen

• @knnrn Bey selamlar, Müsadenizle size sormak istediğim bir soru var. Uzun süredir Crohn hastalığım var. Günlük yaşantımda İmuran50mg ve Salofalk 500mg tablet yada muadili ilaçlar kullanıyorum. Son iki yıldır da, iki ayda bir infüzyon şeklinde Remicade (İnfiliximab) ( Her bir infüzyonda 5 adet X 100 mg olacak şekilde) alıyorum. Türkiyede bu ilaçların tamamını Sosyal Güvenlik Kurumu karşılıyor. Özellikle Remicade pahalı bir ilaç. Amerika Birleşik Devletlerinde günlük kullandığım bu ilaçlar, Remicade ve infüzyon sağlık sigortası kapsamında karşılanabiliyor mu? Hangi sigorta yapılmalı ya da eyaletler arası tedavi veya kapsam farkı bulunmaktadır. Şimdiden Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

42.6k
Users

4.5k
Topics

435.1k

| | | |