DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Hyller işte şuan gelir 2 saate 😃 kullanmayı becerebilirse forumu çok iyi olacak dün gece kayboldum nerdeyim ben dedi sonra yattı 😃

• ⭐⭐⭐

@hascerob, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Enes-Altuniş yok kimse kimsenin yanında kalamaz uzun süre asla öyle şey düşünemem. Hem bizim çocuğumuz var onların da çocukları var hunilik bir ortam olur.. sanırım yanlış ifade ettim kendimi yanlarına gitmekten kastım çok başka. Yol yordam öğrenene kadar güvendiğim insanların yanında olmak isterim. Oğlum küçük bi hastalık olsa bir şey olsa Allah korusun bi telefonumla arkadaşım koşar gelir... ne bileyim biraz fazla hassasta düşünüyor olabilirim. Henüz gitmeden aşırı detaylara takılıyorum ama yalnız olsam gerçekten hiç problem etmem. Ev kiraları uygunmuş epey baktım evlere falan o halledilir bir şekilde yeter ki çıksın kart..

@hascerob biz varız koşarız gel tapmaya sen biz de de 2 tane seni çok iyi anlarım beraber debelenip dururuz 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@ihavedreamed değil 2 farklı kimlikle yaşayabilirsin abd de abd kimliğinle tr de tr.

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ihavedreamed değil 2 farklı kimlikle yaşayabilirsin abd de abd kimliğinle tr de tr.

Şuan araştırmaya koyuldum. Sonuçları paylaşacağım

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@gariban

Bende geri sayfalara baktım bulmuştum teşekkür ederim. Biz çocuklu aileyiz, Seattle bize göre değil. Belediyecilik 0

Seattle'a hak belediyeciliğini getireceğiz. Seattle'a çılgın bir projeyle New York'a kadar kanal yapacağız. Kanal çevresindeki arazileri olduğu gibi Kur-an kurslarına bağışlayacağız. Kan-al manzaralı Kur-an okuyan ak gençlik Seattle'da Allahın izni ile sokakda çöp bırakmayacak.

• @Hyller ya çocuktan önce çok gözü kara her şeye zınk diye atlayan bir insandım ben... şimdi plansız programsız adım atamıyorum. Mesela arkadaşımın yanına giderim diye düşünüyorum ama arkadaşımı zora sokar mıyım? 24-25 yıllık arkadaşım amerika sevdam yüzünden dostluğumuz zarar görür mü? Daha çıkmadan kart sıkıntı stres bana bir sürü.. şimdilik her şey muallak ama çıkıpta iş ciddiye bindiğinde Tampa’yı da ciddi ciddi düşüncem.. Eşim sağ olsun evdeki vazodan hallice asla kafa yormaz nasılsa ben uğraşıyorum diye tüm bu işler bana kalıyor... hepimize çıksın da çoluk çocuk göçüp birbirimize destek olalım 🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐

@ihavedreamed dediğim gibi yapabilirsin merak etme ayrıca tr den emekli olmakta şart değil abd de belli bir gelir düzeyinin üstünde çalışıp emekli olursan sana yetiyor. bu tarz işlerde zaten bir federal emeklilik zaten var birde özel emeklilik yapıyor şirketler sen ne yatırırsan onlarda 1 veya 1.5 katını yatırıyorlar böylece 2 emekliliğin oluyor sağlık sistemi için gayet yeterli emeklilikten sonra abd de kendime yetmem derseniz orası ayrı.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar Seattle a coşkuyu ver ajanlık yap abi sonra çaktırmadan sağdan sağdan in Tampa'ya 😃

• Yasaklı

@ihavedreamed, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Şuan araştırmaya koyuldum. Sonuçları paylaşacağım

Olmayan ne anlamadım.
    Türk pasaportuyla çıkıp ABD ile giriş yapmaya çalışmanız bile bir ülkeye sorun yaratabilir.
    Kimliğinizi ve ikametinizi teke indirgemeniz gerekiyor sorun yalamak istemiyorsanız.
    Işınlanmayı bulmadığımıza göre aynı anda iki yerde olamazsınız.

Bakın uzun uzun yazmak istemiyorum ama clerance ınızı alırken bile sorun yaşayabilirsiniz. Ben bu konuyu aylarca araştırdım. Yerinizde olsa resmi olarak olması gereken neyse (İkametinizi ABD ye almak ve TR konsoloslugu bütün durumlarınızdan haberdar etmek aynı şekilde TR ile ilgili olanlar hakkında ABD konsoloslugunu) yerine getirmek. İnanın bana bu must. Bir gün bir yerde karşınıza geldiğinde iş işten geçmiş olabilir.

Yahu bir kere almazsanız ikametinizi (Yani TR konsolosluğunu haberdar etmezseniz) SSK adınıza sürekli borç yazacak. Prim borçlanması yapamayacaksınız. Bunları yapabilseniz dahi sizi çok uğraştıracak ne gerek var?

Konsolosluga bu bilgiyi vermemenin size ne faydası var?

• ⭐⭐⭐⭐

n sa

Tampa'yı Akbelediyecilikle tanıştıracağız. Bundan sonra Tampa islamın yurdu, hakkın simgesi olacak. Tampadan Daytonaya çılgın bir kanal açacağız. Bu sayede gemiler Miami nin barbar burunundan dönmeden direk tampaya gelebilecek. Kanalın etrafını çılgın Katarlılara bağışlayacağız. Ne kadar çılgın o kadar iyi.

• ⭐⭐

Ben dayanamadım başvuru yaparken son günü sistem sıkıntı yapar diye daha önce başvuru yaptım. Son günü başvuranlara çıkıyor gibi bir algı oluştu bende o yüzden arkadaşa zorla son gün son saatlerde başvuru yaptım bakalım çıkacak mı?

• Yasaklı

@ihavedreamed dediğim gibi yapabilirsin merak etme ayrıca tr den emekli olmakta şart değil abd de belli bir gelir düzeyinin üstünde çalışıp emekli olursan sana yetiyor. bu tarz işlerde zaten bir federal emeklilik zaten var birde özel emeklilik yapıyor şirketler sen ne yatırırsan onlarda 1 veya 1.5 katını yatırıyorlar böylece 2 emekliliğin oluyor sağlık sistemi için gayet yeterli emeklilikten sonra abd de kendime yetmem derseniz orası ayrı.

Yavrum deme böyle bak. Kişiden kişiye değişir durumlar. Benim 10 yıllık özel sigortam var. İşi bırakıp giderken bana dışarıda faydası olmadığı halde devam ettireceğim.

Birde TR sosyal bir devlet. ABD nin sağlık sistemine güven olmaz. Siz SSK nızı çöpe atmayın arkadaşlar. Yıllar önce pongpong muydu neydi demişti dersiniz.

• @gariban bana da bir arkadaş amerika içi başvuru yapılırsa sanki daha çok çıkıyor demişti var mıdır acaba öyle bir şey? Yani yoksa bile 12 mayısta öğrencez.. bizim başvurular amerikadan yapıldı..

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG 2 farklı kimlikle yaşayabilirsiniz ne abd ne de tr bunu dert ediyor veya üstüne düşüyor yığınla insan var bunu yapan. vatandaşlığı alıp adını john yapıp abd john diye yaşayan türkiye ye geldiğinde can olan çok var.

• Yasaklı

@Ping-PONG 2 farklı kimlikle yaşayabilirsiniz ne abd ne de tr bunu dert ediyor veya üstüne düşüyor yığınla insan var bunu yapan. vatandaşlığı alıp adını john yapıp abd john diye yaşayan türkiye ye geldiğinde can olan çok var.

Yahu sorun bu değil ki zaten olaya yanlış yerden bakıyorsun.
    Soru ikamet sorusu, iki tarafta ikametini saklarsan seni dolandırıcı olarak görür.
    Ne iş çeviriyorsun derler adama.
    İki tarafından kimliklerinle değil sorunu.
    Senin nerede yaşadığını bilmek istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG demeyiz sen merak etme ama diyorsan ben abd de dün senin bahsettiğin niye bu tarz işlerin hayalini kuruyorsunuz dediğin işlerde çalışırım oradanda ufak basit bir emeklilik alırım dersen dediğini yapabilirsin ben şahsen tr de hiç birşeyi devam ettirmeyeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG tamam sensin.

• ⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Ben dayanamadım başvuru yaparken son günü sistem sıkıntı yapar diye daha önce başvuru yaptım. Son günü başvuranlara çıkıyor gibi bir algı oluştu bende o yüzden arkadaşa zorla son gün son saatlerde başvuru yaptım bakalım çıkacak mı?

vay tam deneme olmuş kesin ona çıkar he @gariban

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban yok öyle birşey merak etme ilk başlarda varmış ama düzeltilmiş sistemdeki hata yıllar önce.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar çok çılgın proje sakin kafamız kaldırmaz bırakalım en iyisi 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.4k

| | | |