Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar...Şubat 2019 da ailecek geldik...başlarda Ticaret vizesi ile kalmak idi amacımız,yapacağımız iş kolu gıda idi ancak FDA ya takıldık ve ticaret vizesi alamadık bu arada Mayıs ayının sonunda'da lotary den green cart çıktığını öğrendik fakat 2020 nin di bizde Türkiye'ye dönmek istemedik çeşitli sıkıntılardan dolayı sorun yaşayabileceğimizi düşündük ayrıca burada çocuklarımız okullarına başlamıştı ve hayli süre geçmişti. bizde burada kaçak durumuna düşmemek için asaylum yaptık ...haklı gerekçelerimizde vardı .. fakat asaylum ın yasal bir statü olmadığını öğrendik fakat danışman arkadışımızın yaptığı araştırmalar neticesinde 3-5 abd mahkemelerinden verilmiş ve üst mahkemelerin de onayladığı yargılamalar neticesinden asaylum yasal süreçten sayılmış olduğu kararlar mevcut. şu an green cartta bize çıkan numaranın bültenle yayınlanmasını bekliyorum. bu arada DS 260 doldurdum gönderdim fakat bu Türkiye'den başvuru durumunda geçerliymiş bizim burada statü değiştiği için I 485 doldurmamız gerekiyormuş tabi bültenle sıramız geldiğimizde yapılması gerekiyormuş. bize önereceğiniz farklı bir yol yöntem varmıdır? greencart ilgili bu şansımızı kaybetmek istemiyoruz Georgia da bizim durumumuzda fazla insan yok. hatta bir kişi var.malesef yüksekücretlerden dolayı burada avukatla bir anlaşmamız olamadı...TEŞEKKÜRLER İYİ GÜNLER...

• Muslu Law Firm

@Erdal-Arslan, içinde söyledi: Turist Vizesi ile Geldik Green Cart Çıktı...

Merhabalar...Şubat 2019 da ailecek geldik...başlarda Ticaret vizesi ile kalmak idi amacımız,yapacağımız iş kolu gıda idi ancak FDA ya takıldık ve ticaret vizesi alamadık bu arada Mayıs ayının sonunda'da lotary den green cart çıktığını öğrendik fakat 2020 nin di bizde Türkiye'ye dönmek istemedik çeşitli sıkıntılardan dolayı sorun yaşayabileceğimizi düşündük ayrıca burada çocuklarımız okullarına başlamıştı ve hayli süre geçmişti. bizde burada kaçak durumuna düşmemek için asaylum yaptık ...haklı gerekçelerimizde vardı .. fakat asaylum ın yasal bir statü olmadığını öğrendik fakat danışman arkadışımızın yaptığı araştırmalar neticesinde 3-5 abd mahkemelerinden verilmiş ve üst mahkemelerin de onayladığı yargılamalar neticesinden asaylum yasal süreçten sayılmış olduğu kararlar mevcut. şu an green cartta bize çıkan numaranın bültenle yayınlanmasını bekliyorum. bu arada DS 260 doldurdum gönderdim fakat bu Türkiye'den başvuru durumunda geçerliymiş bizim burada statü değiştiği için I 485 doldurmamız gerekiyormuş tabi bültenle sıramız geldiğimizde yapılması gerekiyormuş. bize önereceğiniz farklı bir yol yöntem varmıdır? greencart ilgili bu şansımızı kaybetmek istemiyoruz Georgia da bizim durumumuzda fazla insan yok. hatta bir kişi var.malesef yüksekücretlerden dolayı burada avukatla bir anlaşmamız olamadı...TEŞEKKÜRLER İYİ GÜNLER...

Sayın @Erdal-Arslan,
    Önce yapılmış asylum (iltica) başvurusunun yeşil kart sureci üzerinde sonuçları olur. Dayanağı olmayan iltica talepleri ileride doğabilecek bütün göçmenlik haklarını sona erdirir. Sizin anlattıklarınızdan anladığım üzere iltica dayanağınız bulunmaktadır. Ancak bunu devlet yetkilileri de değerlendirecektir. Atlanta’dan iltica talepleri daha çok reddedildiği için çok güçlü bir iltica talebiniz yok ise oradan genelde ret gelir. Hukuka uygun statünüz yok ise ABD’de genelde statü değiştiremezsiniz. Sizin statünüz olup olmadığını anlattıklarınızdan tespit edemiyorum. Statü değiştirmek için I-485 formunu doldurmanız gerekecektir. Ayrıca DV lotaryasını kazandığınız için expedite talebinde (hızlandırma talebinde) bulunmanız gerekecektir. DV lotaryası kazanmış bir Türk vatandaşı için Ekim 2019 ayındaki adjustment of status (statü değiştirme) başvurumuzda expedite (talebinde bulunduk). Ekim 2019 ayında yaptığımız başvuru için Aralık 2019 ayı sonuna görüşme tarihi geldi. Bildiğiniz üzere DV lotaryasının en geç Eylül sonuna kadar alınması gerekmekte olup eğer yeşil kartı bu sure zarfında alamazsanız hakkiniz yanmaktadır. Bu yüzden hızlandırma talebi ABD’de DV lotaryası çıkanlar için yapılmasını mutlaka tavsiye edeceğim bir prosedürdür.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |