Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tekrar merhaba, sonunda kedimizi yanımıza getirecek bir refakatçi bulduk. Sormak istediğim; bildiğim kadarıyla Amerika kediler için kuduz titrasyonu istemiyormuş. Fakat İstanbul’daki veterinerimiz ısrarla gerekli olduğunu söylüyor. Daha önce Florida’ya titrasyon olmadan getiren oldu mu?

• @Enfiladissa merhaba 2022 Kasim ayinda kedimle birlikte Miamiye giris yaptik ve titrasyon testi istenmedi.

• Selam herkese, boyle bir sayfa bulmus olduguma cok memnunum 🙂 Arkadaslar ben gecen sene subat ayinda pomeranian cinsi oglusum icin bu izin macerasina atildim ve izni de aldim ancak Amerikaya gelis tarihime yetistiremedim ve oglusum babasiyla Istanbul'da kaldi. Simdi esim Eylul ayinda oglusumuzla buraya gelecek ancak ingilizcesi pek iyi degil SFO dan kopegiyle giris yapan oldu mu hic? Neler soruyorlar bilgisi olan var midir? Bir de kopegimin her seyi benim adima kayitli sizce esim getirebilir mi ? diye sizlere danismak isterim. Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

• @Enfiladissa merhaba, bizim veterinerimiz de ısrarla istiyor. Fakat ben gideceğim eyaletin resmi web sitesinde sadece aşı istiyor olarak gördüm o yüzden test yaptırmayacım. Arizona'ya uçacağız biz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @Adımarabacı Merhaba, Belediyelerde hangi bölüme müracaat etmeliyim teşekkürler

• @itsmebb çok teşekkür ederim

• @gok334 ucuz da bir test değil. Bence de yaptırmayın. Yani bir veteriner prosedürleri nasıl bilmez anlamıyorum. İnanın kaç yere sordum gerekli olup olmadığını. Herkes Amerika kediler için titrasyon istemiyor diyor. Demek ki benim de, sizin de veteriner sırf para kazanmak için hem bize hem kedimize eziyet edecek.

• @Cansu-Ardıhan bence eşinizi ikinci sahip olarak karnesine işlettirin. Ben öyle yaptım. Getirecek kişiyi yazdırdım.

• Merhaba. Kedimizi nisanlim gelip alacak ve gidecek. Aktarmali ucus yaparsa titrasyon istenecek mi?(hollanda veya fransa aktarmali oluyor kuzey amerika ucusu oldugu icin) Direkt ucus mu yapmasi lazim? Hangi belgeler lazim ve kedimin yetkisini nasil verecegim nisanlima?

• Merhaba,
    Amerika’ya köpeğimi götürmek için ne yapmam gerektiği konusunda güncel bilgilere ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?

• Tüm izinlerimizi aldıktan sonra mikro çip bozuldu ve artık okumuyor.

Acaba ABD'ye girişte çip okutuyorlar mı?

• @Joshua-Vanberg ikinci sahip olarak göstermeniz gerekiyor nişanlınızı. Direk uçuş yapmak daha mantıklı. Çünkü Avrupa titrasyon testi istiyor, fakat Amerika istemiyor. İç/dış parazit aşıları ve kuduz aşısı yaptırmak yeterli. Uçuştan 48 saat önce tarım orman müdürlüğünden yurt dışına çıkabilir belgesi alması gerekiyor refakatçinin.

• Merhana, ben dün uçak biletimi aldım. Size de belki yardımcı olur diye paylaşmak istiyorum. Öncelikle bu işlemleri telefonda halletmek istemediğimiz için Thy'nin resmi ofisine gittik. Önceden hangi uçağa binmek istediğimizi zaten belirlemiştik. Ben direkt uçuş aldım. İzmir-İstanbul ve sonra İstanbul'dan Sn Francisco. Sam Francisco'dan sonra da Arizona'ya uçmam gerekiyordu. Thy uçuşunda hiçbir sorun olmadan ekledi görevli kedimi kabine. Fakat Arizona'ya olan uçuşum Alaska Airlines'tı ve bana bunu kendisinin yapamayacağını söyledi. Uçuş tarihime neredeyse 1 ay olduğu için yer olduğunu düşünerek aldık bileti. Eve varınca da Alaska Airlines'ı aradık. Görevli önce yer olmadığını söyledi. Baya bir stres yaşadık. Sonra bir daha arayınca başka bir görevli sorun yok yer var deyip rezervasyonu yaptı. Tavsiyem benim gibi thy den sonra Amerika içinde yine aktarma yapacaksınız mutlaka önce o havayolunu da arayın. Ayrıca,Thy kabinde uçacak kedinin kesin soft case çantada olması gerektiğini belirtti. Alaska airlines ikisi de olur dedi.

• @ahmet_, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

Tüm izinlerimizi aldıktan sonra mikro çip bozuldu ve artık okumuyor.

Acaba ABD'ye girişte çip okutuyorlar mı?

Miami’den giriş yaptık. Çip okutma olmadı. Hatta izin kağıdını bile istemedi. Haydi gidin dedi. Bakmayacak mısınız dedim, biz de her şey var görüyoruz dedi.

• ⭐⭐

@ahmet_ Gozunuz aydin, bir baksalardi o kadar ugrasildi diyesi geliyor insanin 😅 .
    Su gibi gecsin devam eden surec de. 💙

• @lumos Aynen valla, getirdik o kadar bir baksaydın der gibi uzattım. Git işine der gibi saldı başından. 😅

• ⭐⭐

@ahmet_ 😁 Neyse ki bitti gitti.

• Herkese selamlar, tahmini Ağustos sonu, Eylül başı gibi bizim de yolculuğumuz. Köpeğim için 16 Mayıs'ta seroloji testine başvurduk, sonuç 18 Haziran'da geldi. Daha uzun sürebilecek kısmın CDC Dog Permit olduğunu düşündüğümden hemen 19'unda başvurduk CDC'ye ve bence rekor sürede, tam 2 gün sonunda izin çıktı. Süreçle ilgili olabileceği için sizlerle de paylaşayım istedim.

Küçük Irk ama kabin taşıma koşullarının 2 kilo üstünde köpeğim için nasıl kabinde taşıyabileceğimizi, ESA (emotional support animal) seçeneği de dahil olmak üzere araştırıyoruz şimdilik. Bu konuda bilgisi olan varsa iletebilirse de çok mutlu olurum.

• Merhaba kedi ile birlikte Avrupa aktarmalı ABD uçuşu yapan arkadaş var mı? Frankfurt üzerinden denvera gitmeyi düşünüyoruz ama kediler için ekstra bir şey isterler mi bir sıkıntı çıkar mı emin olamıyoruz.

• @chipmunk Ben de aynı soruyu soracaktım.Sun express ile frankfurt aktarma sonra united airlines ile DC ye varış.Kedilerim için kuduz titre testini abd istemiyor ancak almanyadan çekiniyorum.Nasıl öğrenebilirim ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |