Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Turkiye-Amerika arasi iki aktarmali ucusta Schengen vizesi gerekli midir?

• Iyi gunler,
    Green card sahibi bir Turk vatandasiyim. Amerika'da ikamet ediyorum ve su an ailemi ziyaret amacli Turkiye'de bulunuyorum. Turkiye'den Amerika'ya donus ucagimda Almanya'da iki farkli sehirde aktarma var; Turkiye-Munih, Munih-Frankfurt, Frankfurt-ABD. Bu durumda Almanya'daki aktarma icin Schengen vizesine ihtiyacim olup olmadigini anlamaya calisiyorum. Konsoloslukla email araciligiyla iletisim kurabildim fakat maalesef iki farkli bilgi alabildim. Birincisi Almanya'da transit bolgeden cikip Schengen bolgesine girecegim icin Schengen vizesi almam gerektigiydi. Ikincisi ise elimde varis noktasi ABD olan bir bilet bulundugu icin ve havaalanindan cikis yapmayacagim icin vize gerekmedigiydi. Yani sonuc olarak ne yapmam gerektigine dair bir bilgi yok elimde ve Schengen vizesi almaya yetecek kadar vaktim de yok. Bu durum daha once basina gelmis biri vardir belki diye buraya yazmak istedim. Simdiden tesekkur ederim yardimlariniz icin.
    Iyi gunler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@janedoe, içinde söyledi: Turkiye-Amerika arasi iki aktarmali ucusta Schengen vizesi gerekli midir?

Iyi gunler,
    Green card sahibi bir Turk vatandasiyim. Amerika'da ikamet ediyorum ve su an ailemi ziyaret amacli Turkiye'de bulunuyorum. Turkiye'den Amerika'ya donus ucagimda Almanya'da iki farkli sehirde aktarma var; Turkiye-Munih, Munih-Frankfurt, Frankfurt-ABD. Bu durumda Almanya'daki aktarma icin Schengen vizesine ihtiyacim olup olmadigini anlamaya calisiyorum. Konsoloslukla email araciligiyla iletisim kurabildim fakat maalesef iki farkli bilgi alabildim. Birincisi Almanya'da transit bolgeden cikip Schengen bolgesine girecegim icin Schengen vizesi almam gerektigiydi. Ikincisi ise elimde varis noktasi ABD olan bir bilet bulundugu icin ve havaalanindan cikis yapmayacagim icin vize gerekmedigiydi. Yani sonuc olarak ne yapmam gerektigine dair bir bilgi yok elimde ve Schengen vizesi almaya yetecek kadar vaktim de yok. Bu durum daha once basina gelmis biri vardir belki diye buraya yazmak istedim. Simdiden tesekkur ederim yardimlariniz icin.
    Iyi gunler.

Almanya'da dis hatlar'dan ic hatlar'a degisim yapacaginiz icin bence de Schengen vizesi sahibi olmaniz gerekecek.

Seyahat sansinizi havalimaninda calisan kisilerin inisiyatifine birakmak yerine vize almanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@janedoe domestic hatta geçtiğiniz için transiti bozuyorsunuz. Schengen kesinlikle gerekli.
    Çünkü Münihten Frankfurt'a geçerken iç hatlar terminaline mecburen geçmeniz gerekiyor. Bu nedenle her durumda Transiti bozmuş olacaksınız.

• @janedoe ben Almanya Konsolosluguna mail atarak sormustum. Ucus bilgilerinizi girerek mail atarsaniz en saglam bilgiyi konsolosluktan alabilirsiniz bence.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 11
  • 160
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |