Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

• @knnrn aslında mümkünse 2 sinide normal konuşmak ve internete girebilmek için kunlanmak istiyorum.

• @crazycells peki 1-)Türkiyeden aldığım telefonu Abd de kulanmak için vergi ödemem gerekli mi?
    2-)Türkiyedeki hattı kunlanabiliyor muyum?

• @drakens ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@crazycells peki 1-)Türkiyeden aldığım telefonu Abd de kulanmak için vergi ödemem gerekli mi?
    2-)Türkiyedeki hattı kunlanabiliyor muyum?

1. Hayir.

2. Bunu kendi sebeke saglayiciniza sormalisiniz, genelde yurtdisinda hizmet veriyorlar ama masraflari yuksek oluyor.

• @crazycells yani ben Abd ye gittiğimde telefona bişey yapmadan direk abd sim kartı alıp kunlananbirim öyle mi ?

• @drakens ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@crazycells yani ben Abd ye gittiğimde telefona bişey yapmadan direk abd sim kartı alıp kunlananbirim öyle mi ?

Teorik olarak evet, ama sim kartin daha dogrusu o GSM saglayicinin kullandigi frekanslara uyumlu olmali telefonunuz. Bu konularda bilgiyi onceki sayfalarda verdim, o tablolara baktiniz mi?

O frekanslara uygun oldugu surece sorun yasamamaniz lazim.

• @crazycells baktım şimdi teşekkür ederim

• @freeworld ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Son bir bilgi olarak; iPhone kullanmayacaklar icin Google’in hattini oneririm (iPhone’da tam calismiyor). Bu Google’in hatti nereye giderseniz gidin, en iyi cekim kuvveti hangi hattaysa ona otomatik geciyor ve internet sadece kullandiginiz kadar oduyorsunuz. Hizmetin ismi Project Fi

Project Fi icin iPhone destegi geldi, fyi...

• ABD'ye yerleştikten sonraki ilk aylarda pek yerel telefon görüşmesi ve SMS ihtiyacım olacağını sanmıyorum. Benim için önemli olan data olacak. En az 5GB kotalı bir internet gerekebilir, hatta belki eve internet almayıp cep ile idare edebilirim. Eyalet Texas. Ekonomik olması önemli. Issız dağda bayırda çekim gücünün zayıf olması çok önemli değil. Hangi operatörü/tarifeyi/planı önerirsiniz?

• Görüntülü konuşma map falan derken 5 yetmeyebilir... Hotspot olayını ayrı satınalmak gerekiyor. Bilgisayarda hız düşüyor bir süreden sonra... Onları da hesaplamak gerek...

Ben TMobile kullanıyorum... Yaşadığım ve çalıştığım yerlerde sorun yok. Aile planı gibi bir şeye sahip olursanız daha ucuza gelir ...

• sayın @saulgoodman sorduğunuz soruya tam karşılık olmasa da bende güncel hızları buraya atıyım.
    sayın @crazycells' in bu konudaki 21 nolu post'unu okumanızı tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/292/abd-de-kullandiginiz-telefonlar-ve-gsm-operatorleri/21?page=2

Güncel Hız değerleri
    alt metni
    Kaynak:https://www.pcmag.com/Fastest-Mobile-Networks
    Sayın: @crazycells katkılarıyla :)

• @barış ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

sayın @saulgoodman sorduğunuz soruya tam karşılık olmasa da bende güncel hızları buraya atıyım.
    sayın @crazycells bu konudaki 21 nolu post'u okumanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/292/abd-de-kullandiginiz-telefonlar-ve-gsm-operatorleri/21?page=2

Güncel Hız değerleri
    alt metni
    Kaynak:https://www.pcmag.com/Fastest-Mobile-Networks
    Sayın: @crazycells katkılarıyla :)

Hemen ekleme yapayim, eger gidilecek yer belliyse bolge bolge bakmak da mantikli olur. Texas guneyde ve ortada oldugundan yine ayni posttan alintiliyorum:

Bolge AT&T Sprint (Sprint) T-Mobile Verizon
    ABD Geneli 93 74 96 97
    Kuzeydogu (Northeast) 91 69 94 93
    Guneydogu (Southeast) 87 68 95 95
    Kuzey-Orta (North Central) 93 76 88 97
    Guney-Orta (South Central) 98 72 94 87
    Kuzeybati (Northwest) 84 77 95 93
    Guneybati (Southwest) 91 65 91 96

• Metro pcs varsa alın.T mobile ın altyapısı ve daha ucuz.ATT ,tmobile kullandım.Şuanda Verizon kullanıyorum.ATT aralarında kullandığım en iyisiydi 65 usd unlimited data idi ve hotspot sınırı yoktu sanırım cunku 40 gb yakın kullandım banamısın dememişti ve hızı çok iyiydi (NJ).Verizon a geçtim hızı çok yavaştı ve müşteri hizmetlerini aradım hızım çok yavaş diye bana verdikleri cevap çünkü en kötü paketi kullanıyorsunuz dedi (75 USD) 95 USD lige gectim hızlandı fakat yinede ATT kadar iyi degil ve çok pahalı (hat üstüne tel aldıgım için iptal edemiyorum düsürücem yine paketi cahilliğime geldi.) Metro PCS de arkadaşım çalışıyor ve NJ için iyi oldugunu söylüyor diğer eyaletlerde kapsama sorunları oluyormuş aynı T mobile gibi.Sabit bir yerde yaşıyorsanız ve sağa sola dağa taşa çok gitmiyorsanız Metro PCS en ucuz olarak önerebilirim.T mobile a gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü Metro PCS den tek farkı daha pahalı olması

• Eger cok merkezi bir yerde yasamiyorsaniz servis saglayicilarin ulusal duzeyde kapsama alani yuzdelerinden ziyade oturdugunuz/calistiginiz yerdeki cekim gucunu arastirip ona gore hat alabilirsiniz. Anayoldan 100 metre kadar icerde oturuyoruz (ormanin icine dogru). ATT evde nerdeyse hic cekmezken Verizon bodrum katindaki ofisimde bile 3 cubuk cekiyor. Her ikisinenin kapsama haritalrina baktiginizda bulundugumuz konumda full + full cekmesi gerekiyor. Bazi durumlarda nokta atisi seklinde kontrol etmek gerekebilir.
    Bir baska tiyo. Butun servis saglayicilarda prepaid hatlarda WI-FI calling mevcut iken ATT sadece postpaid hatlara kullandiriyor bu ozelligi. Telefon cekim gucunun zayif ama internet baglantisinin mevcut oldugu yerlerde WI-FI calling hayat kurtarici bir ozellik gibi duruyor.

• Selam arkadaşlar eşimle beraber at&t den unlimited sm(more) 2 tane hat aldık üzerine 2 de xsmax aldık ilk ay fatura 350dolar civarı geldi sonraki ödemelerde düşecek diyor imzaladığımız sözleşmede her ay 180 yazıyordu bi bilgisi olan varmı

• İstikrarlı bir Android kullanıcısı olarak İPhone almayacağımı biliyorum ama hangi Android USA'da yaygın, önerisi olan, memnun kalınan android işletim sistemli model vb. önerebilecek olan var mı? Örneğin Google Pixel 3 XL ? Hat konusu sanırım bölgeye göre çok değişken. Oradaki arkadaşların aile paketlerinden birisine dahil olabiliriz.

• sayın @caglaror belki yardımcı olur biraz

Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi, ABD'deki tüketicilere sunulan en çok satan akıllı telefon markalarıyla müşteri memnuniyetini bağımsız olarak ölçmektedir. Müşteri memnuniyeti kriterleri, mevcut akıllı telefon kullanıcılarıyla rastgele örneklenmiş görüşmelere dayanmaktadır. Çalışma , hızlı büyüyen akıllı telefon pazarında marka seviyesinde detaylı müşteri memnuniyeti verileri ile ACSI müşterilerine sunmak için cep telefonu sektörünün ACSI kapsama alanını genişletiyor .

Telekomünikasyon 2018 Basın Bülteni »
    ACSI Telekomünikasyon Raporu 2018»

22 Mayıs 2018

alt metni
    alt metni

Kaynak :https://www.theacsi.org/acsi-benchmarks/benchmarks-by-brand/benchmarks-for-smartphones

• @barış Teşekkür ederim. Ama öyle görünüyor ki iPhone fanatizmi galip gelmiş. Android işletim sistemliler arasında Samsung önde görünüyor. Çoğu Android telefon bile kendi gömülü hafızasından ve işlemcisinden yiyen önplanda/arkaplanda açık uygulama ile birlikte geliyor. Bu da kullanıcının tercih özgürlüğünü epey azaltıyor. Bir de azılı bir google hayranı/kullanıcısı olarak google telefonlarını seviyorum. Google servisleri ile entegre geliyorlar ve google servisi programları dışında ek programların tamamını kaldırabiliyorsunuz.
    Motorola G serisi de tutuluyor gibi. Google iş birliği olan modellerden yeni bir şey çıkarsa 2019 da onu alacağım sanırım G4 Plus kullanıyorum çok memnunum. Ama en kötü ihtimalle S9+ gibi olacak.
    Bununla birlikte Elma dünyasına gidiyoruz, bir şekilde mecbur kalırsak iPhone'a da alışırız ne yapalım.
    Bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

• @caglaror ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

• @06mert genelde ilk faturaya hat açılım ücreti telefon Vergilerini falan yansıtıyorlar. Size söylemiş olmaları lazım ilk fatura böyle sonrakiler su kadar gelecek diye. Bizim konuştuğumuz her firma bunu belirtti. Sonraki faturayı bekleyin değişir diye tahmin ediyorum.

• @damladav Evet bugün sordum 180 e düşecekmiş rahatladım diyebilirim :)

Cevaplamak için giriş yapın

68

2730
Kullanıcı

1058
Başlık

38178
Yeşilkart Forum ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.