Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, ilgili bir başlık bulamadığım için buraya yazmak istedim.
    Amerika'da çeşitli sebeplerle sürekli adres değişimi yaşanabiliyor. Ben bir mailbox kiralamak istiyorum. Postalarım her zaman aynı adrese gitsin ve bir görevli teslim alsın istiyorum. Ben müsait olduğumda almak veya istediğim adrese tekrar gönderim yaptırmak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla UPS'in böyle bir hizmeti var. https://www.theupsstore.com/mailboxes/personal-mailboxes
    Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Alternatifler var mıdır, fiyatlar ne durumdadır?
    İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

USPS de böyle bir hizmet veriyor. Aşağıdaki adresten zip kodu ile arama yapabilir ve fiyatları görebilirsiniz. Küçük boy posta kutusu yıllık 130 dolar görünüyor.
    Ancak bazı kurumların PO box adreslerine gönderim yapmadığını unutmayın. Bazı banka, resmi kurumlar vb sadece "residential address" kabul eder.

• @knnrn Banka ve resmi kurumlara veremeyeceksem benim işime yaramıyor.
    Fakat UPS özellikle "not a P.O. Box number" yazmış. Aşağıda verdikleri hizmetleri paylaşıyorum.

• A street address, not a P.O. Box number
      Have your mail and packages delivered to your personalized mailbox at The UPS Store.
    • 24-hour access*
      Pick up your mail when it’s convenient for you. Your mail and packages stay safe and confidential.
    • Package acceptance from all shipping carriers
      We accept packages from all carriers, so you’ll never miss a delivery.
    • Package and mail receipt notification
      We can text or email you when your mail and packages arrive in your mailbox.*
    • Mail holding and forwarding**
      We’ll hold your packages in a secure location for pick up at your convenience or we can forward them to you, wherever you are.
    • Call-in MailCheck
      Save time. Save a trip. Call us to find out if you have mail.
    • The UPS Store Certified Packing Experts®
      Access to our expert staff to help you find the right packing and shipping solutions.

• Yüzlerce site var bu hizmeti veren,virtual mailbox,virtual office,real usa address diye aratın bulursunuz.
    Bunların hangisi olursa olsun sizden noter onaylı 2 adet doğrulama belgesi(kimlik,pasaport vs-hangi belgelerin geçerli olduğu yazıyor))ve 2 adet imzalı USPS form 1583
    istiyorlar.Aksi halde mail yada paketlerinizi kayıt olurken bildirdiğiniz asıl adresinize yönlendirmiyorlar.Birde bazı özel kurye servislerinden -Fedex gibi- gönderi kabul etmeyenler var.İyi araştırın.Hemen hepsi online noter linkide veriyor ,webcam ile bağlanıp belgelerinizin fotoğrafını alıyor , görüşme esnasında formları imzalıyorsunuz,daha sonra noterin onayladığı belgeleri kayıt olduğunuz siteye yüklüyorsunuz.25 dolar civarı ücreti var.
    Bu noter onaylı doğrulama belgeleri ve USPS 1583 formları yasal zorunluluk.
    UPS in hizmetini yakınınızdaki bir şubesine giderek yüzyüze başvuru yapıyorsunuz,online kayıt yok.
    Ayrıca sitelerin hizmet ücreti aylık 9.99 dolardan başlıyor,tutturabildiğine gidiyor.
    Neticede kendinize uyan bir hizmeti mutlaka bulursunuz.

• Bu hizmeti yabancı bir ülke vatandaşı olarak yurtdışından da alabilirsiniz.
    Yabancılar USA da şirket kurabilyor(Limited LC yada corporation ortaklığı),ikamet gerekliliği yok.
    Aldığınız adresi kuruluşta şirket adresi diye gösterebilirsiniz.

• @DonTurcos Pandemiden dolayı henüz ABD'ye yerleşemedim. Ekim ayında kalıcı olarak gitmeyi planlıyorum. Verdiğim adreste tüm postalarımın alınacağından emin olmak istiyorum. Zaten tamamı zarf şeklinde olacaktır. Alışveriş için kullanmayı düşünmüyorum. Daha sonra uğrayıp tümünü elden alabilirim. ABD'ye gittiğimde UPS e uğrayıp bir görüşücem. İnternet sitelerine bakılırsa istediğim hizmeti veriyorlar.

• @lilsam ABD için iki adres durumu söz konusu . Fiziksel adresi ve Posta Adresi.
    Posta Adresi alabilirsiniz UPS kadar USPS bu konuda fena değil. Ancak Resmi kurumlar ve bazı Firmalar posta kutusuna hoş bakmıyorlar. O açıdan her halikarda USCIS IRS ve Health Care Market gibi yerler için Fiziksel ABD adresine sahip olmanız kesinlikle lazım. USPS uygulaması ile postalarınızı takip edebilirsiniz. Sıkıntı yaşamazsınız

• @redsat2000 Aslında banka, hükümet gibi tüm resmi işlemlerde kullanmayı düşünüyordum. Henüz yerleşemediğim için daha önce verdiğim adreslerde sıkıntı yaşadım. UPS adres bilgileri için aşağıdaki bilgiyi paylaşmış. Adresi bu şekilde resmi kurumlara ve bankalara versem karşı taraf kabul eder mi acaba, misal coronavirus yardımı için gönderilen çeki alabiler mi.?

What does my mailing address look like?
    Your mailing address will be the address of The UPS Store location, with either PMB (private mailbox) or the pound symbol (#) designating your individual box. Instead of “The UPS Store,” your name appears first.

Example:
    Joe Smith
    PMB XXX or # XXX
    12345 Somewhere Street
    Some City, Some State Some ZIP

• @lilsam Size bir önerim var. Fiziksel adresinizi değiştirmeden postalarınızı USPS de geçici olarak vereceğiniz yeni başka bir adrese veya posta kutusuna gönderme şansınız var. Benim bir dönem fiziksel adresimde sorun oldu. Diğer adrese geçici olarak bütün banka ve resmi evraklarım havale edildi. Normalde USCIS veya bazı resmi kurumların UPS adresinizi fiziksel olarak kabule edeceğini zannetmiyorum. Çünkü banka da adres değişimimde onlar adresin home company veya posta kutusu adresi olduğunu görüyorlar ve teyid eiçin bana sordular. Burası ev mi diye ? Bilginiz olsun. USPS accountunuz herhalikarda mutlaka olsun.

• @redsat2000 Teşekkür ederim. Bizim green kart tesliminde sorun olmuştu. USPS üzerinden de adres değişimi yapmıştım. Zaten bu tür sorunları gidermek için sabit bir posta adresi istiyorum. ABD'ye gidince bir süre geçici adreslerde kalabilirim ama bu süreçte kredi kartı başvurusu yapmak istiyorum. USPS hizmetlerini de detaylıca araştırayım. Gerekirse gidince yüzyüze görüşüp bir karar veririm.

• @lilsam kredi kartı normalde 3 gün içerisinde elinizde oluyor. Yüksek güvenlikli posta geldiği için USPS den takip numarası ile takip edebiliyorsunuz. Eğer kaldığınız yer o an için güvenli ise orayı verebilirsiniz. Daha sonra gerçek adresinizi banka uygulamasından düzeltirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |