Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

İngilizcenizi geliştirmek için nasıl bir yol izliyorsunuz arkadaşlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@profaxes ret edilsen bile ki forumda var sana eylül 2020 yılına kadar müsade ediyorlar. Eksik olan ne varsa onu tamamlaman için eğer eksik kaldı ozaman o zamana kadar yaptığın tüm masraflar parası boşa gidiyor. Mülakata kadar yatırdığın parayı göz yumamazsın kaybetmeye ondan eksiklikleri giderirsin yok sende denizde kum bende para dersen onu bilemem

• @profaxes Elenme nedenininiz ile alakalı bir süreç, bir kez gittiniz mahkeme kayıdından elendiniz. bu kayıt onların sisteme de işlendi, daha sonra kaydı sildirdiniz Türkiyeden ama onların sisteminde geçen sefer de görünür bu ,yine elenirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn son iletimi oku istersen

• @srhnkskn dediğiniz durumların hepsi varsa 330 $ boşuna vermiş olursunuz.tek bir eksiğiniz varsa şayet onun ne olduğuna göre görüşmedeki şansınıza göre gidin.özelikle lise diploması olmaması ve iş tecrebüsi şartı tek başına red sebebi.

• @metn speaking için english central ,cambly den daha uygun.onun dısında her gün cnn.com da en az 2 haber okumaya çalışıyorum.listening için de tedtalks uygulaması iş görüyor

• @profaxes red sebebi ve bu sebebin varlığının devam edip etmemesine göre karar vermeli insan.böyle birileri vardı amerikada yaşarken kazanıp red almıştı daha sonra kard almıştı

• ⭐⭐⭐

@metn rosetta stone telefonuna ve pc ye kurup çalışabilirsiniz.
    ayrıca bunun yanında duolingo , memrise ile üye olup çalışabilir pratik yapabilirsiniz.

• @birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@srhnkskn dediğiniz durumların hepsi varsa 330 $ boşuna vermiş olursunuz.tek bir eksiğiniz varsa şayet onun ne olduğuna göre görüşmedeki şansınıza göre gidin.özelikle lise diploması olmaması ve iş tecrebüsi şartı tek başına red sebebi.

Örnek verdim sadece onları

• ⭐⭐⭐

@srhnkskn lise diploman yoksa amerikada kabul edilen meslekler sıralamasında yani kabul edilen meslek gruplarında son 5 yılda 2 sene tecrübe arıyorlar. https://www.onetonline.org/ sitesinde sağ üst köşede bulunan kutuya mesleğinin ingilizce karşılığını yazıp en altta svp puanına bakabilirsin. eğer svp puanın 7 ise Gc ye rahatlıkla başvurabilirsin ama svp puanı 7 den düşük ise maalesef sıkıntı çıkabilir. amerika hayali olan kişilere nacizane tavsiyemiz 1 değil 1 kaç tane iş meslek öğrenmeleridir kendi menfaatleri için.

• @metn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İngilizcenizi geliştirmek için nasıl bir yol izliyorsunuz arkadaşlar?

bu siteyide deneyebilirsiniz.

• en son 2014 yılında başvuru yapmıştım tekrar başvuru yaptım bu sene. O yıllarda mülakat öncesi bankada istenen rakam 10-15 bin dolar arasında değişiyordu hala o durum öyle mi yoksa artık 20 bin dolar vs. mi istiyorlar artık 🙂

• @srhnkskn örnek değil kişinin red sebebi alacağını düşündüğü durumu ile bağlantılı mesela maddi durum denenebilir adil suc durumu araştırılır ve suca göre alıp almayacağınızı gitemeden tahmin edebilirsiniz. mezuniyet iş tecrübesi istenileni sağlamıyorsa başvurya gitmenin anlamı yok sonuç belli.

• @this-time89 alt limit 15.600 civarı gibi, bol şans. varsa diğer başvuru tarihlerinizi de imzanıza taşır mısınız.

• @Nothing-Man Taşırım Sadece 2013 ve 2014 yılında başvuru yapmıştım onları yazarım 🙂 Sonra başvurmama nedenim maddiydi çıksa da muhtemelen gerekli rakamı bankada gösteremeyecektim 🙂

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@srhnkskn lise diploman yoksa amerikada kabul edilen meslekler sıralamasında yani kabul edilen meslek gruplarında son 5 yılda 2 sene tecrübe arıyorlar. https://www.onetonline.org/ sitesinde sağ üst köşede bulunan kutuya mesleğinin ingilizce karşılığını yazıp en altta svp puanına bakabilirsin. eğer svp puanın 7 ise Gc ye rahatlıkla başvurabilirsin ama svp puanı 7 den düşük ise maalesef sıkıntı çıkabilir. amerika hayali olan kişilere nacizane tavsiyemiz 1 değil 1 kaç tane iş meslek öğrenmeleridir kendi menfaatleri için.

Sorduğum soru tam anlaşılmadı sanırım varsayalım ki yazdığım benzeri sebleri olan biri velevki mülaktta red yerse en az maddi kayıpla çıkabilmesi için ne gibi önlemler almalıdır? Yani şuana kadar tek alınabilecek önlem sağlık muayenesini mülakattan sonra yaptırmak gibi görünüyor doğru mudur?

• @this-time89 dv2020 mülakatların 2 talihli talihli 15 yanındakiler 5 bin dolar rakamını sağladığı halde maddi yetersizlik ile eksik evrak tamamlamaya kaldılar.bu yıl mülakatlar oldukca daha netleşir rakamlar

• ⭐⭐⭐

@srhnkskn ben o kısma tam hakim olmadığım için size net bir şey söyleyemem bilgisi olan arkadaşlar varsa yazarsa daha sağlıklı olur. ben sadece meslek gurubu için yazdım size diğer konu için yanıltmak istemem.

• @this-time89 Çok teşekkürler ya 🙂 Bilinçli olduğunuz için, bazı gereklilikleri yerine getiremeye biliriz olabilir.Farkında olup başvurmamak çok güzel bir davranış.Bu arada rakam konusu kişinin; eğitim, aile, mesleki yeterlilik,dil gibi kıstaslarla üzerinde veya altında değerlendirilebiliyor mülakatlar da.

• @birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@srhnkskn örnek değil kişinin red sebebi alacağını düşündüğü durumu ile bağlantılı mesela maddi durum denenebilir adil suc durumu araştırılır ve suca göre alıp almayacağınızı gitemeden tahmin edebilirsiniz. mezuniyet iş tecrübesi istenileni sağlamıyorsa başvurya gitmenin anlamı yok sonuç belli.

Maddi durumda da adli durumda da aslında kesin bir kanı yok. Kimi 3000-5000 dolar gösterdim vizeyi aldım derken kimi 20000 dolar gösterdim ek para göster dediler diyor. Keza yönergede 1 yılın üstünde hapis cezası almamış olmak varken geçenlerde biri 15 ay olması lazım sanırım ceza almış olmasına rağmen vizeyi aldığını söylemişti. Bu sebeple sordum zaten almama ihtimali olması halinde ne yapılabilir diye.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |