Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aysegul Tahammül tabi ki var da, o durum da da dediğim gibi pek hayırlı olmuyor, gidiyor iş bulamıyor yada gitme konusunda ya gitsek mi veya ne 15k mı çok o yalar, garip yani 🙂

• ⭐⭐

yani @crazycells den güncel bilgi toplam katılan sayısı falan olsa olur hem gelip yazmayınca buralara olmuyor ortak amaç sahibi iyi insanlara günaydın vs. demek lazım dv2021 süreci diye başlıkta olabilir 🙂

• Bazen bende soruyorum kendime çokmu kaptırıyorum diye ama sanırım hep bu forum alışkanlığı yüzünden 😂 Ha memnunmuyum allah var memnunum bu durumdan sonuçta 5 Mayısa kadar mutlu olmaya devam edeceğim. Ancak hayatın gerçeklerini de hep bir köşede bekletiyorum. Olmazsa hayal kırıklığına uğramayacağım. Kazanan arkadaşlara başarılar dileyip destek olmaya devam edeceğim. Forumun güzelliği de burada ya. Psikolojiyi bozanda, düzeltende burası. İyiki var 😂

• @birumut en basit abd nin bankacılık işlemlerini burada okudunuz dimi, bizim ülkemiz de 5 dk da olur ama orada 3-4 saat sürüyor,
    ukrayna'da başıma gelen bir olay (hatta her gün farklı yerlerde yaşadım) akşam saat 10 a çeyrek kala falan bir sandviç tarzı bir şeyler satan bir yerin önünde 2 arkadaş durduk dedik mekana girmeden yiyelim iyi olur merhaba dedik saatine baktı sipariş alamam mesaim 15-20 dk sonra bitiyor dedi ee tamam yaparsınız dedim.siz benim izin kullanmamı tatil yapmamı istemiyor musunuz dedi ? veya bir çorba bile yarım saaaten kısa sürede gelmez rezarvasyon yapsanız dahi süreler bu hiç rezarvasyonsuz bir yerde toplu grup olarak yemek yemek istediğiniz de kimse sizi almaz, bizzat yaşadım bu durumları, yavaş ve kontrollü hatasız yapmak onlar için önemli olan, türkiye de olsa yandan masa yoksa masa alır atar önüne gel babam gel der 😃

• @Nothing-Man benzer bir olayı da ben Gürcistan da yaşamıştım,uzuun zaman önce

• ⭐⭐

gece rüyamıza çekiliş sonucu ve süreç ile ilgili olanlar girmesi normal mi 🙂 normal değil diyorsanız gariplik bende o zaman

• @Arden Evet Gürcistan'dada durum aynıydı 🙂 insanlar sakin yavaş işi kendilerine dert etmiyorlar, kafaları da bu yüzden rahat aslında bence.

• @haymatlos_ akşam yatmadan önce grup da konuşup yatmış iseniz normal gibi,(veya uyumadan önce düşünme) onun dışında sorun ola bilir gibi 🙂

• @Nothing-Man orası öyle tabi, bazen saç baş yoldurtacak şeyler okuyor insan ve diyor ki sen gitsen ne oluuurr gitmesen ne olur 😏 ama işte.. şans işi olunca kimine vuracağı belli olmuyor.

• @Nothing-Man verdiğiniz örnekler farklı .sadece kura yöntemi ile olan bir sistemde 6 ay uzun diye yazdım her yıl değişiklikler olabilir belki.rusya ve kazakistanda inşaat malzemesi satan büyük bir marketlerde öğlen yemek molası var diye kapı dışarı edilmiştik eski sovyet alışkanlı işe şimdi onlarda öğrendi ticareti.

• Her sene başvuru yaptığımız için zamanla heyecan kalmadı. İlk seneyi hatırlıyorumda sabah akşam forumda sohbet içindeydik. Herşeyin hayırlısı ama 5 ay ABD’de turist vizesiyle kalmış biri olarak şunu söyleyebilirim akraba eş dost ve Türkiye özlemi çekmeniz haricinde ABD enfes biryer gezdim dolaştım durdum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_ normal normal ocak ayından sonra eyalet netlik kazanacak daha sonra nisan ayından sonra da oturacağın ev + araba karar vereceksin. Mayıs ayında da rüyalar gerçeğe dönecek mi yoksa rüya olarak mı kalacak o belli olacak.

• @birumut hocam daha önce de sizinle anlaşamadık neden se hep terse gidiyorsunuz 🙂 genel olarak yurtdışında insanların yavaş ve işlerini stres ile yapmaması konusun da hem fikir miyiz ? değil miyiz ? Abd de sistem diye bir şey yok okuduklarım kadarıyla aynı işlemler aynı yerde ki 2 bankotda farklı oluyor bu durum bankada ehliyet alırken de böyle okuduklarımdan onların yalancısıyım diyim size.Şimdi hal böyleyken, ve loto sisteminin sadece sayıları çekip 1 - 5 - 100 - 5000 -100000 diye olmadığı konusunda da hem fikirizdir sanırım yani şartlar sağlanıyor mu diye bir çek sistemleri vardır.Uzun olması da normal dünya genelinde 20-30 milyon insan başvuruyor sonuçta.

• ⭐⭐

@ayvalik10 eyalet belli gibi de 🙂 ev araba kısmı belirsiz

• @Nothing-Man terse gitmek değil herkes fikrini beyan ediyor. işin içinde abd olunca bilgisayar sistemleri ,algoritmalar, yapay zekalar elemleri uygunluk araştırması çok uzun zaman almaz.yasalar ile ilgli bir durumdur.ayrıca vize almış çalışması yasak birinin usailanda ilan vermesi takip edip havalanından gönderen sistemi kurmuş bir ülkeden bahsediyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_

• O zaman ben şöyle bir soru sorarak bir muhabbet başlatmış olayım. Diyelim ki selected olduk. Ve görüşmeye çağırıldık. Görüşmeden vize almamızı engelleyebilecek bir durum mesela bankada yetersiz para, sabıka kaydı, diploma veya iş tecrübesi yetersizliği vs vs. gibi sebepler olması halinde ve red yeme olası durumunda. Evli ve çocuklu olduğumuzu da var sayarsak. En az maddi kayıpla görüşmeden çıkmak için ne yapılabilir. Mesela sağlık raporu ve aşıları görüşmeden sonra yaptırmak gibi. neler olabilir?

• @birumut Doğru diyorsunuz, hepimizin düşüncesi farklı olabilir.

• @srhnkskn Tek artınız sağlık kontrolü olur sanırım, yapmadan gidenler var abd ye daha geç tarihte girmek için, onun dışında 330 dolar kişi başı veriyorsunuz mülakat için.

• Günün sorusu: GC çıktı ve mülakatta reddedildin. Sonra ikinci defa çıktı, gidebiliyor musun? 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |