DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bidünya Allah korusun biz böyle olmayalım ya

• Bu arada, Turkiye'nin bazi yerlerinde hava durumu cok kotuymus bugun haberlere gore. Bazi yerlerde firtina ve su baskinlari olmus galiba.

• @MySea abi yok bence bu sebeb değildir, Türkiye'de de pat diye tanışabiliyoruz bu gayet buralarda normal, onlar yeni göçmen değildir

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bidünya Allah korusun biz böyle olmayalım ya

Amin umarım olmayız ya da olmak zorunda kalmayız😊Dilerim iyi insanlar hep iyilerle karşılaşsın🙏🏻

• ⭐⭐

bir video çekmiş adam karşısındaki türk emekli homeless gibi soruyor işte amerika’ya gelsinler mi adam aman gelmesinler öyle güzel değil vs 1984 de gelmiş adam 1000 dolar emekli maaşı alıyormuş newyorkda 40 yıl madem kötü niye yaşadın

• ⭐⭐

havaalanına uyku kabini yapmışlar saati 9 euro imiş bedava uyuyun dinlenin diyen yok

• @haymatlos_ O kisi emekli olmadan yillar oncesinden, daha calisirken iyi bir planlama yapamamis. Anlasilan hic para saving yapmamis, hicbir ileriye donuk yatirim yapmamis, emekli maasini biraz daha yukseltebilmek icin hicbir caba sarf etmemis.
    Amerika'da calisanlarin bircogunun ilerisi icin yani emeklilik donemi icin bir planlamalari vardir.

Isin en ilginc yani ise $1K emeklilik maasi ile hala en pahali sehirlerden birisi olan New York'da yasamada israr etmesi. Daha ucuz bir eyalete ve sehire gidebilir, orada eyalet yardimlarina basvurabilir, aylik $200-400 arasi ayirarak bir oda kiralayabilir vs vs vs....

• ⭐⭐

@MySea emekli maaşları neye göre belirleniyor
    bir yerde okumuşdum son 10 yılın nekadar maaş alıyorsa emekliykende okadar maaş veriyorlarmış doğru acaba

• ⭐⭐

@MySea yani yorumlarda da 40 yılda bişey yapamadıysan hata sende diyorlar çalışırken emeklilik için birikim özellikle gelişmiş ülkelerde sanırım zaruri ☺

• ⭐⭐

@yapay-zeka yok oranı var ama yıl yaş vs gibi etkenle var

• @yapay-zeka Amerika'da emeklilik biraz farkli. Sosyal Guvenlikten emeklilik icin en az 10 yillik full time calismis olmak veya 40 credits biriktirmek lazim. Onun hesaplamalari cok farkli bende tam bilmiyorum. Birde her isyeri degil ama bazilarinin retirement pension denilen emeklik maas sistemleri vardir. Oradanda calistiginiz yerin kurallari dogrultusunda belli bir sure calisinca emekli olabilirsiniz. Birde ozel emeklilik hesaplari vardir, onlara calisirken maasinizdan birikim yapmaniz gerekir. Tabii diger yatirimlari saymiyorum simdi...

• Mesela benim normal surede calistigim yerden emekli olmama 11 yilim kaldi. O zaman geldiginde emekli olursam, buradan emekli maasi almaya baslayacagim.

Sosyal guvenlikten maas almaya baslamak icin en erken 62 yasimi beklemem lazim (kesintili maas olur) veya normal maas almak icin 65 yasimi beklemem lazim.

Birde emeklilik hesabim var, calisirken her maasimdan oraya kesinti yapiliyor ve o kesinti oraninda isveren de o hesaba para koyuyor. Ayni zamanda hesaptaki para benim yonlendirmem dogrultusunda bond veya degisik fonlarda faiz kazaniyor. Buradaki parayida 59,5 yasina geldigim zaman istedigim gibi almaya baslayabilirim, ister aylik maas gibi, ister bir defada toplu sekilde...

• ⭐⭐⭐

@dmr hoşgeldiniz size de iyi forumlar. Yaşınız 119 mu gerçekten🙄

• ⭐⭐

umarım oralarda oğlanın ödev yapmak istememe krizleri yaşamam 😞

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@dmr hoşgeldiniz

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

umarım oralarda oğlanın ödev yapmak istememe krizleri yaşamam 😞

Umarım yaşamazsın da geçici şeyler bunlar çokta kasma istersen çocuğu da kendinide öyle ya da böyle bu bebeler büyüyor. Allah başka keder vermesin😀Bırak bigünde yapmadan gitsin bakalım nolacak

• ⭐⭐

@bidünya mesele yarım yapıp hepsini yaptım demesi göstermiyor tabi üstüne film istiyor (bana yalan söylemesin yoksa ödev vs geçici şeyler) birde ögretmen çağırıp hesap sormasa

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ bazı öğretmenler de var ya öyle işgüzar ki. Hemen veliye yüklen sorumluluğu at oh ne alâ.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |