Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullahaskan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba,

J1 ile ABD’ye giriş yaptım. 2 yıl kuralını kaldırdım. Şu anda turist vizesi başvurumu yaptım ve sonuç bekliyorum. Ayrıca bu hafta öğrenci vizesi için süreci başlatacağım. MBA yapacağım bir okul buldum. Evraklarımı hazırladım, bu hafta tüm süreci öğreneceğim. Buraya iltica ile gelen green card sahibi bir Afgan kız arkadaşım var ve evlenmeyi düşünüyoruz. Avukat ile görüşeceğim fakat kız arkadaşımın bu durumu yanlış anlamasını istemiyorum. Bu sebeple öncelikle sizlerden yardım almak istedim.

Ben kendisi ile evlendiğimde oturum ve çalışma alabilir miyim? Bu izni almak için statümü kaybetmem sorun olur mu? Yoksa mülakata çağırılana kadar ABD’de yasal olarak yani statümü kaybetmeden veya bir vize ile mi kalmam gerekiyor? Bu vize biter veya red alırsam tek yol ABD vatandaşı biri ile evlenmek mi kalıyor? ( neredeyse tüm yazıları okudum fakat tam olarak cevabı bulamadım, ilave bilgi talep ederseniz yazabilirim.)

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Surada cevapladim:

https://yesilkartforum.com/forum/post/165815

Sizin gideceginiz yol AOS olacak, o nedenle su konuyu da incelemeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @Tolgahan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Allahım bak samimi şekilde vizemi alacağıma inandığım için bu yıl başvuru yapmayacağım 😀 Yalan etme bizi 😂 Hatta bu yıl bana vizemi vermezsen bir daha baş vurmam 😂

Allah kabul etsin,amin.

Teşekkürler 🙂

• @GümüşYaka Nisan ayında vize alan şanslı kişi kim acaba 🙂

• @gucarslan Merhaba, bizim sira numaramiz 100XX ve hala daha KCC'den cevap bekliyoruz. Siz, nasil oluyor da 10500lerde oldugunu iddia edebiliyorsunuz? Bu arada forumdaki arkadaslara genel sorum olsun, 100XX olarak hala daha KCC'den cevap beklememiz normal midir? 7. ayda DS-260 formumuzu ilettik ve Covid-19 Pandemisi sebebi ile Greencard sonrasi evlenebildik.

• @devops merhaba, bu @gucarslan’ın iddiası değil ki. forumda evrak isteği alan arkadaşlar e-mail aldıklarında buraya yazıyorlar ve de excel’e işliyorlar. Biz de anlamış oluyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@devops, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gucarslan Merhaba, bizim sira numaramiz 100XX ve hala daha KCC'den cevap bekliyoruz. Siz, nasil oluyor da 10500lerde oldugunu iddia edebiliyorsunuz? Bu arada forumdaki arkadaslara genel sorum olsun, 100XX olarak hala daha KCC'den cevap beklememiz normal midir? 7. ayda DS-260 formumuzu ilettik ve Covid-19 Pandemisi sebebi ile Greencard sonrasi evlenebildik.

merhaba. bu benim ortaya attığım bir iddia değil tabiki. DV2021 talihlilerinin süreçlerını işledikleri bir excel listesi var ve şuan en son gelen evrak talebi 10500'lerde. elbette sizler gibi evrak talebi almamış CN'ler de var. bunun sebebi geç ds260 formu doldurmak ya da hiç doldurmamak olabilir, sizin bu şekildedir demiyorum elbette, sebeplerinden biri bu olabilir.

ikinci sorunuza gelirsek; KCC'nin çalışma mantığı bu sene geçen senelere göre oldukça değişik. bunu hem forumdan, hem de geçen senelerin excel listelerinden anlayabiliyoruz. mesela şuan evrak onayları 5000'lerde. ama hala 4000'de onay almamış talihliler var. misal siz, 100XXlerdesiniz ama hala evrak talebi almadınız. takip ettiğimiz kadarıyla KCC 30 eylül sonrası (DV2020'nin resmi olarak bittiği gün) hiç ama hiç çalışmadı bizlerin süreçleri ile alakalı. bunu diğer ülkelerin telegram gruplarından da takip ediyoruz.

umuyoruz ki ilk günkü hızlarına tekrar dönüp evrak işlemeye devam etsinler.
    sürecinizde bol şans.

• @abdullahaskan amerika şu anda öğrenci alıyor mu yüksek lisans vesaire için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@devops, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gucarslan Merhaba, bizim sira numaramiz 100XX ve hala daha KCC'den cevap bekliyoruz. Siz, nasil oluyor da 10500lerde oldugunu iddia edebiliyorsunuz? Bu arada forumdaki arkadaslara genel sorum olsun, 100XX olarak hala daha KCC'den cevap beklememiz normal midir? 7. ayda DS-260 formumuzu ilettik ve Covid-19 Pandemisi sebebi ile Greencard sonrasi evlenebildik.

Eger formu gec gonderdiyseniz o durumda gecikme olmasi normal. Sadece KCC'den haber beklemelisiniz.

• bugün yarın başvuracağım, bu 11. başvurum, 3 arkadaş devamlı başvuruyorduk birimize 3. başvuruda çıkmıştı, bizim ise 11 olacak bu sefer, hayırlısı olsun. Bu süreçte Abd görme fırsatımda oldu nasipse tekrar gideceğim, ufaktanda amerikayla ticaret geliştiriyorum bakalım hayırlısı greencard çıkarsa çok güzel olacak, zemini hazırladım bir tek çıkması kaldı, inşallah çıkar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@USA, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bugün yarın başvuracağım, bu 11. başvurum, 3 arkadaş devamlı başvuruyorduk birimize 3. başvuruda çıkmıştı, bizim ise 11 olacak bu sefer, hayırlısı olsun. Bu süreçte Abd görme fırsatımda oldu nasipse tekrar gideceğim, ufaktanda amerikayla ticaret geliştiriyorum bakalım hayırlısı greencard çıkarsa çok güzel olacak, zemini hazırladım bir tek çıkması kaldı, inşallah çıkar.

🙂

DV2022 bekleme odasında beklerseniz doğru otobüse binebilirsiniz 🙂

• merhabalar. yurtdışındayım ve pasaportumun süresi bittiği için yenileme işlemini konsoloslukta yaptım. veren kurum olarak büyükelçiliğin adı(T.C Riyad BE)yazıyor. bu durumda greencard başvuru formunda pasaportun verildiği ülke olarak nereyi seçmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@özcan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

merhabalar. yurtdışındayım ve pasaportumun süresi bittiği için yenileme işlemini konsoloslukta yaptım. veren kurum olarak büyükelçiliğin adı(T.C Riyad BE)yazıyor. bu durumda greencard başvuru formunda pasaportun verildiği ülke olarak nereyi seçmeliyim?

Orada pasaportun verildigi ulke degil, pasaportu basan ulke soruluyor. TC pasaportunuzu sadece Turkiye Cumhuriyeti basabilir, o nedenle Turkey demelisiniz.

• anladım. çok teşekkür ederim sağolun.

• Arkadaş fotoğraf çekerken güzellik efekti açıkmış dolayısı ile telefon tarafından fotoğrafa müdahale olmuş fakat yüz şeklinde falan bir değişiklik yok sadece göz altı torbaları falan düzeltilmiş. Bu durum başvurunun geçersiz sayılmasına sebep olur mu @crazycells cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

• @yayakaldim34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaş fotoğraf çekerken güzellik efekti açıkmış dolayısı ile telefon tarafından fotoğrafa müdahale olmuş fakat yüz şeklinde falan bir değişiklik yok sadece göz altı torbaları falan düzeltilmiş. Bu durum başvurunun geçersiz sayılmasına sebep olur mu @crazycells cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

Bu soruyu DV2022 bekleme odasında sormalısınız

• @yayakaldim34 tekrar çek dostum rötuş işlemine girer.

• @crazycells birşey daha soracaktım. ekleyeğimiz fotoğrafta sakallı olmanın sıkıntısı olur mu? komple traş olmak daha mı iyi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@özcan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells birşey daha soracaktım. ekleyeğimiz fotoğrafta sakallı olmanın sıkıntısı olur mu? komple traş olmak daha mı iyi ?

hiçbir sıkıntı olmaz merak etmeyin.

• Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle aranızda yeniyim. 2021 yılı greencard talihlisi olduğumu 2 gün önce öğrendim. Yaşadığım şokun hafiflemesi üzerine kendimi burada buldum. Hertürlü yardımlarınıza yol göstermenize açığım ve şimdiden de herkese teşekkür ederim.

• @mrdly, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle aranızda yeniyim. 2021 yılı greencard talihlisi olduğumu 2 gün önce öğrendim. Yaşadığım şokun hafiflemesi üzerine kendimi burada buldum. Hertürlü yardımlarınıza yol göstermenize açığım ve şimdiden de herkese teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun şu başlığın ilk iletisinde gereken tüm bilgileri bulacaksınız başarılar. https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari?page=1

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |