DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cansss selamlar, hocam benim sorum şu olucaktı , istanbuldan çıkarken gözen güvenlik kontrolunde nakittinizi sordular mı

• @Darwin hocam acayip beğendim tecrübeleriniz darısı bizim başımıza

• @ozmell, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@ATS16 cok tesekkurler

..amerikaya yerlesmeye geliyorsunuz ve yaninizda para getiriyorsunuz,ucakdayken form veriliyor,para kismida var, burda 10.000 den fazla oldugunu beyan ederseniz hic bir sey olmaz...ikinci olarak, dolarlari nerden topluyorsaniz elinize resmi fis alinki, gumruk memuru sorarsa iste efendim bu dovizciden aldim veya bu bankadan aldim,bankadaki hesabimdan cektim gibi....korkulacak durum yok rahat olun,10.000 den fazla para oldugunu soyleyin,soylemezseniz yani beyan etmezseniz, gumruk gorevlisi arayip bulursa o zaman ugrastirirlar.

• @sir-altan selamlar benim sorum aslında Türkiyeden çıkışta Gözen kontrolünde bir problem yaşıyormuyuz o kadar para ile . Onu öğrenmek istedim. Teşekkürler 🙏

• @ametin-k yanınızda götüreceğiniz nakit tutar Gözen’in ilgilendiği bir husus değil.

@sir-altan’ın uyardığı gibi ABD’ye giriş yaparken aile olarak toplam USD 10.000 üzerinde nakit parayı beyan etmeniz gerekiyor. Uçakta artık form dağıtmıyorlar üzerinizdeki nakit tutarı beyan etmeniz için, girişteki beyanınıza istinaden dolduruyorsunuz formu. Pasaport kontrolde CBP memuruna üzerimde bu kadar nakit var ve beyan etmek istiyorum dediğinizde sizi yönlendiriyor, bu beyanınız için ilave bir vergi ödemesi vb masraf oluşmuyor.

• @ATS16 çok teşekkür ederim, kafamda bir çok soru işareti kayboldu

• Arkadaşlar merhaba yakın bir zamanda jfk veya ewr uçacak var mı? Eğer varsa bilgi verirseniz çok mutlu olurum

• @ozmell hayır bende sarı zarfı aldı ve pasaportuma damga ekledikten sonra hoşgeldiniz dedi. Polisler ekranda herşeyini görüyorlar zaten

• Allahım bizede nasip et. 🙂 Amin.

• @kutaykc merhaba biz dun geldik jfk ye ce hicbirsey sormadilar

• Merhabalar,
    25 Haziran'da sabah 6:35'te THY ile Chicago'ya oradan da Unites Airlines ile Lexington'a aktarmayla geldim. İstanbul Havaalanı'nda check in yaptırdım. Arama noktasında valiz konusunda sıkıntı yaşamadım. İçini açmadılar. Gözene' e pasaport ve sarı zarfımı gösterdim. Yanımda sırt çantam ve büyük boy valizim vardı sadece. Valizim 26,9 kg geldi. Görevli bana kilo sınırı 23 kg dedi. Ben de valizdeki laptopum ile bir kaç parçayı sırt çantama aldım. 24,5 kg civarı geldi bu sefer ama valizimi kabul ettiler. Görevli valizimi son varış noktama bağladığını söyledi. Pasaport kontrolünden geçtim. Harç pulu gerektiğini söylediler ben de aldım. Yanımda ne kadar para olduğunu sormadılar. 11 saat civarı bir uçuştan sonra Chicago'ya vardım. Yere iniş yapmadan önce kaptan anons yaparak bütün bagajların gümrük kontrolünden geçeceğini bu yüzden aktarma uçuşlarınında tekrardan check in yapılacağını söyledi. 1 saat civarı sıra bekledikten sonra gümrük memuruna pasaport ve sarı zarfı verdim. Fotoğrafımı çekti. Sarı zarfı açtı. Yanımdaki parayı beyan ettim ama form doldurmamı istemedi. Sadece yiyecek getirdin mi diye sordu ve 6 ay süreden fazla amerika dışında olmamam gerektiği konusunda uyardı. Valizim aranmadı. Aktarma uçuşum için bagajımı teslim ettim. 1 nolu terminale gitmemi söylediler. Terminal otobüsüyle giderek güvenlikten geçtim. Normalde uçağım 14:30 'da Cincinatiyeydi. Ama geceye kadar rötarlıydı ben de görevlilerle konuşup uçağımı ertesi sabah lexington' a aldırdım. 1 gece havalanında kaldım. Bu yüzden toplamda 3 gün uykusuz kalmış oldum. Ertesi sabah lexington'a vardım ama valizimi Cincinati'ye yollamışlar. Lexington'daki görevli ile konuştum. Valizim için kayıt oluşturdular. Aynı gün öğlen valizimi kaldığım eve kendileri getirdiler. Kartlarım en kısa zamanda gelir umarım. Amerika'ya gelecek arkadaşlara sorunsuz kazasız yolculuklar diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |