DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• ⭐⭐⭐

@bbsrn uçuşun keyfini çıkarmaya çalışın, eğer mümkünse bir kaç gün hiç ssn vs kovalamadan dinlenip gittiğiniz yerin keyfini çıkarın. Başlığı zaten okuduysanız eksik bir şeyiniz kalmamıştır

• Referenced by  crazycells crazycells 

• @Emre-Kurtulmuş Sanirim oncelikli olan sadece SSN icin ofislerine gidip basvurmak, cunku secured credit card icin gerekecek. Onu hallettikten sonra dediginiz gibi birkac gun stres atmak mantikli 🙂 Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bbsrn 21 gün öncesinde ssn ofislerine gitme çünkü sana bu cevabı verecekler. 21 gün resmi bekleme süresini bekle eğer yine gelmez ise ozaman gelirsin cevabını verecekler

• ⭐⭐⭐

@bbsrn ssa ofisine bir kaç iş günü müsade verin numaranızı öğrenebilmek için yerinizde olsam çarşamba günü gibi giderim. Ayrıca secured kartla uğraşmadan önce normal kredi kartı başvurusu deneyin öncelikle derim

• @Yıldıray81 yeni hayatınızda başarılar dilerim

• Merhabalar.

Herkese güneşli bir Denver gününden merhabalar. Amerikaya girişimin üzerinden yaklaşık bir ay geçti ancak giriş deneyimimi yeni yazabiliyorum. Şu ana kadar hep ilk yerleşme ile ilgili sorunlar yaşadım bundan dolayı erteletmek durumunda kaldım.

8 Nisan sabahı İstanbuldaki evimden sabah 7'deki İstanbul - New York uçuşu için yola çıktık. Hep panik yaparım havalimanına giderken kaza yaparsak diye. Dediğim oldu ve küçük bir trafik kazası geçirdik malesef. Büyük bir kaza değildi öndeki kamyondan palet istifleri önümüze düştü. Maddi hasar dışında bir sorun yoktu. Bu olaya bakabileceğim tek pozitif yan olayın şokundan dolayı ailemle vedalaşmam hiç zor olmadı 😃 Havalimanındaki klasik prosedürleri geçtim. Son defa harç pulu aldım. Aslında almayıp polise göçmen olduğumu söylemeyi planlıyordum ancak kazadan dolayı enerjim kalmadı ve son kez pulu aldım. Bagajımı verdim. Pasaport kontrolünden geçtim, kapıma gittim, GÖZEN Security kontrolünden geçtim ve uçağa bindim. Koltuğum cam kenarıydı. Boyum uzun olduğu için uçaklarda her zaman koridor kenarı isterim ve genelde herkes de seve seve (hatta bazen salak mı bu der gibi bakışla) cam kenarına geçerler ben de bacaklarımı koridora uzatırım ancak bu sefer ilk defa koridor koltuğunda oturan amerikan amca cam kenarına geçmek istemedi. Ben de 10 saat boyunca 2 büklüm seyahat ettim. Uçakta 1 tane boş koltuk yoktu. New York'a indik. Uçaktan inince sırayı takip ettim. Vatandaş ve Greencardlıların olduğu sıra ve diğer TÜM vizeleri gösteren işaret vardı. Kendimin henüz greencardlı olmadığını düşündüm. Sonuçta vize ile giriş yapacaktım bu yüzden sıraya girdim. Daha sonradan alt kattaki pasaport kontrol salonuna geldik. Orada görevliye tekrar sormak istedim ve bana diğer vizelerin olduğu sıraya girmem gerektiğini söyledi. Sıra inanılmaz fazlaydı ve çok da yavaşlardı. Tam 2 saat 10 dakika sıra bekledim. Sonunda sıra bana geldi. Benim görüşmem kolay oldu. Sarı dosyamı verdim. Dosyamı açtı ve belli işlemler yaptı, adresimi değiştirmek isteyip istemediğimi sordu. İstemediğimi söyledim. Yanımda yiyecek var mı diye sordu yok dedim. Parmak izi vs. almadı. Daha sonradan işlemin tamam olduğunu söyledi. Kontrolden çıktım. Bizim uçaktakilerin valizlerini banttan indirip yere koymuşlardı. Uçuşum bağlı uçuş olmasına rağmen yine de valizimi almak durumunda kaldım. Valizimi aldım ve oradan çıktım. Saat 1 gibiydi ve uçağım akşam 8deydi. Forumda gördüğüm Mint Mobile'ı hemen havalimanında internet üzerinden e-sim olarak aldım. 3 aylık 45 dolar sınırsız internet ama oldukça yavaş. İlk 3 ay için güzel ancak 3 ayın sonunda değiştirmeyi düşünüyorum. Daha sonradan JetBlue ile New York'dan Denver'a gidecektim. Valizimi verdikten sonra pasaport kontrolünden hemen geçmek istemedim çünkü geçtikten sonra çıkışı olmuyor. Biraz dışarıda hava alırım dedim ama ne içeride ne dışarıda 1 tane bank, sandalye yoktu. Her terminale gittim. Bulamayınca güvenlikten geçtim ve kapıma gittim. Yaklaşık 5 saat bilgisayarımdan videolar vs. izledim. Aslında biletimi alırken new yorka indikten 3 saat sonra kalkan bir denver uçağı vardı ama kaçırırım diye almamıştım. İyi ki de almamışım. Beklerim dedim ve bekledim. Daha sonradan new york saati ile akşam 8de Denvera gitmek için uçağa biniş yaptım. Çok fazla seyahat ettim ama JetBlue hayatımdaki en iyi uçak tecrübesiydi. Uçak oldukça lükstü, iç uçuş olmasına rağmen koltuklarda ekran vardı, ücretsiz internet vardı (Norwegian Air'de de var ancak o 15mb gibi bir şeydi, buradaki sınırsızdı), ücretsiz atıştırmalık ve içecek verdiler ve benim için en önemlisi bacak mesafeleri ekonomi sınıfı için bile oldukça genişti. Çok memnun kaldım. Ve sonunda Denver'a indim. Yerel saat ile 11 gibiydi. Bagajımı aldım ve Uber'lerin alış yaptığı yere gittim. Hava 0 dereceydi. Colorado'nun havası çok gariptir. Uber'e bindim ve otele gittim. İlk girişim böyleydi artık Greencardlıydım. Yüzümde anlamsız bir sırıtma ile uyudum. Eğer şu an amerikadaysam forumun katkısı çok büyük. Burası büyük bir kütüphane ve ben bu sayfaları teker teker okudum. Artık bu kütüphanedeki bir kitap olmak istiyorum ve özellikle şu anda Denver, Colorado ile ilgili her sorunuzu cevaplamak istiyorum. Eğer daha sonra eyalet değiştirirsem imzamda belirtirim. Bana bir kelime bile cevap veren herkese ama başta da derya deniz @gucarslan Uğur beye çok teşekkür ederim. Amerikadaki ilk aydaki deneyimlerimi okumak isteyenler için de linki aşağıya bırakıyorum. Umarım herkes hayallerine kavuşur. Herkese bol şans dilerim, şansa ihtiyacınız olmasın.

Amerikadaki ilk ay deneyimim : https://yesilkartforum.com/forum/topic/4926/abd-ye-yeni-taşınmış-göçmenlerin-i̇lk-aylardaki-deneyimleri/1472?_=1714854207751

• @Hope-Breaker Merhabalar, yine baştan sona kendini okutan bir yazı 🙂 Çok teşekkürler, deneyiminizi okurken beni de içine çekti süreciniz. Herşey gönlünüzce olsun 🙂

• Referenced by  Hope Breaker Hope Breaker 

• @Revolter Çok teşekkür ederim. Sizin mülakat tarihinizin günlerini sayıyorum adeta 🙂 Umarım güzel haberlerinizi alacağız ve sizin deneyimlerinizi de okuyacağız.

• @Hope-Breaker Çok teşekkür ederim, inanın ben de günleri sayıyorum ve günler yaklaştıkça heyecanım da artıyor ters orantılı şekilde 🙂 Umarım güzel sonuçlanır benim sürecim de, güzel sonuçlanmış bir deneyim yazabilmeyi çok istiyorum 🙂

• @Revolter Güzel sonuçlanacağına hiç şüphem yok. O stresin tatlılığını bile özleyeceğiz bence. Tadını çıkarın.

• @Hope-Breaker Denver a hoşgeldiniz

• @çakıl hoşbuldum 🙂

• @bbsrn keyfini çıkarın, giriş yapmak için pasaport vize ve sarı zarf yeterli. Temelli yerleşmeye geldiyseniz eğer ve bütçeniz muhteşem güçlü değilse bir iki hafta sonrasında tutumlu olmaya başlayın aceleye gerek yok zaten ömrünüzün kalan çoğunluğu abd de geçecek bolca vaktiniz olur hepsini denemek için. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker Hoş geldiniz! Gönlünüze göre olsun 🍾🎈.

• @lumos hoşbuldum :)) sizin de aynı şekilde

• @Hope-Breaker Selamlar Colorado güzelse belki taşınırız, takipteyiz postlarınızı 🙂 hoşgeldiniz

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker Yolunuz güneybatı bölgelerine düşerse görüşmek dilegiyle.

• @smk oldukça özgürlükçü bir eyalet ve doğal güzellikleri de oldukça fazla. Yolunuzun düşüp tecrübe etmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

• @lumos sizin de yolunuz tam ortalarda dağlara düşerse ve yaz günü kar görmek bir sonraki gün de sıcaktan erimek isterseniz görüşelim 😃
    Mile High City ❤

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker Tabii ki! Teşekkürler! 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

42.5k
Users

4.5k
Topics

434.6k

| | | |