Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Green Card'larini iade etmek isteyenlerin dikkatine!

Eskiden I-407 formunu Atina'daki USCIS ofise gondermeniz gerekiyordu ama artik Vermont'taki USCIS Eastern Form Center'a gondermeniz gerekiyor. Ilgili guncel bilgileri zaten I-407'nin USCIS sayfasinda da bulabilirsiniz.

I-407 formunu doldurup Eastern Form Centera gondermeniz gerekiyor.

U.S. Postal Service (USPS):

USCIS Eastern Forms Center
    Attn: I-407 Unit
    P.O. Box 567
    Williston, VT 05495

FedEx, UPS, DHL, or other express/registered deliveries:

USCIS Eastern Forms Center
    Attn: I-407 Unit
    124 Leroy Road
    Williston, VT 05495

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   C cnpist 

• @buay Kartı iade edip turist vizesi alma ne şekilde oldu acaba? DS-160 formu doldurup randevu alarak klasik turist vizesi alma işlemi mi yaptınız yoksa kartı verip başka işlem yapmadan vize mi aldınız?

• @Bosphorus Ben normal turist vizesi işlemlerimi tamamladım. Görüşmeye gittiğimde green kartımı iade edeceğimi turist vizesi almak istediğimi söyledim. Çok kolay oldu 10 yıllık vize almıştım.

• Merhaba, ben 2 kere New York'a giriş çıkış yapmıştım1'er haftalık. Ama artık greencardımı kullanmak istemiyorum çünkü Amerika'da yaşamayacağım. Eğer gitmezsem greencard kendiliğinden iptal oluyor mu çünkü pasaportum bana lazım şu anda ve iade işlemleri için vaktim yok.

• @Laçin-Boz suresi bitince kullanamazsiniz ama daha sonra turist olrak ABDye gitmek isterseniz GCnizi Turkiyedeki konsolosluga iade edip, GC vizesini turist vizesine degistirebilirsiniz. Iade islemi ABD icin de degil, ulkenizdeki konsolosluktan yapiliyor.

• @cnpist mesela almanyadayken de bu işlemi yapabilir miyim

• Almanyadaki ABD konsolosluga sorabilirsiniz, zarari olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Laçin-Boz merhaba,
    eğer LPR statünüzden vazgeçmek istemiyorsanız bu iletideki işlemi yapmalı ve I-407 formu doldurmalısınız.

https://yesilkartforum.com/forum/post/36819

bu işlemi almanya'daki konsolosluğunuza başvurarak onların göndermesini talep edebilirsiniz.
    bu arada iade ettiğinizde eğer talep ederseniz B1/B2 (turist) vizesi alabilirsiniz.
    eğer alman vatandaşlığınız varsa buna da gerek yok çünkü ESTA'dan yararlanarak vizesiz abd'ye girebilirsiniz.

• @buay, içinde söyledi: Green Card iade etme koşulları

@Bosphorus Ben normal turist vizesi işlemlerimi tamamladım. Görüşmeye gittiğimde green kartımı iade edeceğimi turist vizesi almak istediğimi söyledim. Çok kolay oldu 10 yıllık vize almıştım.

Merhaba, bu islem icin i-407 formunu doldurmadiniz mi acaba?
    Direkt turist vizesine basvurup Istanbul konsoloslugunda mi iade ettiniz green card'i?

Ben de pandemi sonrasi Abd de yasamamaya karra verdim ve turist vizesi almak istiyorum isim dolayisyla gitmem gerekiyor. i-407 yi doldurup gondermem mi gerekiyor yoksa direkt yeni bir ds160 ile devam edip basvuru esnasinda teslim edebiliyor muyum?
    Son mesajlar bu yonde olunca sormak istedim.

Tesekkurler

• ben tam tersi ile ilgili bir başlık bulamadım, green card ımı iptal edip turist vizesine başvurmak istesem nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

• @rigsmaer, içinde söyledi: Green Card iade etme koşulları

ben tam tersi ile ilgili bir başlık bulamadım, green card ımı iptal edip turist vizesine başvurmak istesem nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Sn @rigsmaer

Iletiniz ilgili basliga tasinmistir.
    Yukaridaki paylasimlarda izlemeniz gereken yola dair bilgi bulabilirsiniz.

• @crazycells merhabalar, green card iade etme işleri için başlığı okudum, biraz bilgi sahibi oldum ama sormak istediğim bir iki soru olacak.

1- green cardımız kayıpsa iade süreci nasıl oluyor, direk turist vizesine döndürebiliyor muyuz konsolosluktan randevu alıp?
    2- bu işlem için ücret var mı, bulamadım.
    3- eşim ve iki çocuğum ilk girişlerini yapamadığı için green cardlarını alamadılar ama pasaportlarında göçmen vizeleri basılı. onların vizeleri de otomatik turist vizesine çevrilebilir mi, bunun için bir ücret var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |