Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@belmasarvan, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Herkese yeniden merhaba, Sonunda Senator'un yardımıyla Social security ofisinden beni arayıp 6 gün sonraya randevu verdiler. Hemen akabinde senator ofisinden de yazılı mail geldi. Randevunuz şu tarihte oluşturuldu diye. İşe girince ilk maaşımla ofise mutlaka hediye yollayacağım. Çünkü burada ssn numarası büyük bir nimet. Benim gibi hala bekleyen kimseler varsa bulunduğunuz bölgeye ait senatordan siz de yardım isteyebilirsiniz diye burada paylaşmak istedim. Böyle kurumlardan yardım almak beni gururlandırdı doğrusu kendime güvenim geri geldi. Bizlerden şimdilik bu kadar,görüşmek üzere.

Hayirli olsun. Yilan hikayesine donmus idi durumunuz, olayin cozulmesine sevindim. Hem gecmis olsun, hem de hayirli olsun...

• Merhaba. Ocak 22 itibari ile ofisler normal çalışmaya dönülecek diye bir mesaj okumuştum burada. Böyle bir durum var mı? Halen randevu alarak mı gidiyoruz? Bilgisi olan paylaşabilirse çok memnun olurum

• This post is deleted!

• merhabalar. 17 ocakta houston a giris yaptik 24 unde fee odedim ve green card 22 subatta geldi fakat ssn den ses seda yok. telefonla randevu almak mumkun deil. ne merkez nede lokal kimse telefona bakmiyor. varmi houston icin tavsiyesi olan ?

• @sinobjk benim de tam tersi 🙂 11 ocak ta LA den giriş yaptık, 2 hafta sonra SSN adrese geldi. GC dan hala ses yok.

• @srhnkskn merhaba her başvuran için ayrı ayrı uscis account açmış mıydınız ?

• Merhabalar herkese,
    La Irvine a 3 şubatta giriş yaptık.
    Benim Ssn im 7 şubatta geldi.
    Ama eşimin SSN i hala gelmedi.
    Ssn office aradık. Onlarda 1 ay beklememizi söyledi.1 ay içerisinde geleceğini gelmezse office gelmemizi söyledi.
    Ssa office en erken 14 martta randevu verdi. Applicant formumuz ile beraber 14 martı bekliyoruz.
    1-Beklemekten başka yapacak bir şey var mıdır ?
    2-USCİS account oluşturma ile bu durumun ilgisi var mıdır? (Sadece benim açmamın yeterli olacağını düşünüp kendime hesap oluşturmuştum.)

Teşekkür ederim. ☺️ iyi günler herkese.

• @kemal-toprak evet açtım. Acmalisiniz greencard takibi için. Ama greencard ücretini öderken tek hesap uzerinden hepsini odeyebilirsiniz.

• Merhabalar, Serhan bey,

Bilgi için teşekkür ederim.
    Eşim içinde ayrı olarak Myuscis hesabı açtım.
    Umarım bundan dolayı eşimin SSN de gecikme olmamıştır. Forumda yazılı kalması içinde paylaşıyorum. Herkes için ayrı ayrı MyUscis Account oluşturmalı.

Aşağıdaki sorularım için desteğinizi rica ederim.
    1- MyUscşs hesabında ''Full name ALI KEMAL NMN TOPRAK'' olarak yazılı NMN ibaresi eşimin accountunda da çıktı. Bu durumun düzeltilmesini sağlamalı mıyım ?
    2-Online Account Number a nasıl ulaşabilirim hesap doğrulaması kısmında soruluyor. Fakat şu ana kadar aldığım belgeler içerisinde yerini bulamadım.

Bu vesile ile sizin adınıza Yeşilkart Foruma sonsuz teşekkürler. GC sürecimde baştan beri tek rehberim bu forum oldu. İyiki varsınız.

• @kemal-toprak Merhaba ordaki nmn nin anlamı no middle name. İkinci adınızın olmadığını belirtiyor sanırım.

• Merhabalar ,

ilk adım Ali , İkinci adım Kemal. Sisteme de bu şekilde giriş yapmıştım. Düzeltilmesi için iletişime geçmeme gerek var mıdır acaba ?

Green card'ım 1 ay sonra ulaştı. Orada da Given Name olarak tek satırda geçiyor.

• @kemal-toprak

bende iki isimliyim bu konuda hep double check yapiyorum.

Ikinci adimiz middle name olmuyor. bence online bir inquiry supporta yollayabilirsiniz?

• Herkese merhaba, bende bir deneyim paylaşmak istiyorum. Amerika'ya ilk geldiğimiz de öğrendiğimiz ilk şey Sosyal güvenlik numarasının ne kadar önemli olduğu oldu. Fakat bizim ssn numaralarımız nedense 2,5-3 ay beklememize rağmen gelmedi. En zor durum ise ofise telefonla ulaşamamış olmamız oldu. Ofise gittiğimiz de ise randevusuz kesinlikle bilgi veremeyeceklerini söylediler. Gruptan öğrendiğimiz üzere Senatör'e ricada bulunduk ve bizim adımıza hemen randevu ayarladılar. Randevuya gittik istedikleri forum ve evraklarla birlikte daha sonra ay içinde evimizin postakutusuna gelmiş bulundu ssn kartlarımız. fakat sonra öğrendik ki oğlumuz için de lazımmış. Biz de ssn çalışan kişiler için lazım diye bir düşünce oluşmuş 🙂 Ofiste de oğlumuz yanımızda olduğu için ona da almayacakmısınız diye sormadılar 🙂 Neyse bu bilgiyi de öğrenince dedik eyvahhhh yeniden telefonlar kapı duvar iletiim sıfır ve ne yapacağız. Sonra öğrendik ki yeniden aslında bulunduğumuz ofisin adresine istenilen formu doldurup ve orjinal pasaport ve orjinal green kartları zarfa koyduk iadeli taahütlü ofise yolladık. Usps'in bize verdiği takip numarası ile de takip ettik varış tarihlerini. Sonra Ofis formu alıp içinden kalan belgeleri bize geri yolladı ve mutlu son. Meğersem bu kadar kolaymış. Darısı biizm gibi uzun süre bekleyenlere gelsin.

• @BelmaSarvan Sizin adiniza sevindim! 😃 Uzun bir bekleyis ve stresden sonra nihayet sonuca ulastiniz. Bol sanslar! 🙂

• @MySea Çok tesekkur ederım,gercekten oyle oldu. 4 ay sonra işe başladık ve alnımızın akıyla calısıyoruz 🙂

• Benimde SSN ile ilgili bir sorum olucak umarım bilen biri çıkar ben yaklaşık 17 yıl kadar önce Üniversitede okurken SSN almıştım.O zamanlar çalıştımda TAX ID falanda mevcut eğer GC çıkarsa tekrar yeni SSN talep etmem gerekir mi? Ayrıca numaranın inactiv gibi olması mümkün mü? Şimdi gitsem o numara ile orada çalışabilirmiyim?Yardımınızı rica ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• California, Irvine'dan Merhabalar,

3 Şubatta giriş yaptık. 14 martta SSA office'te başvurumuzu yaptık. Eşimin SSN'i 11 Nisanda 9 hafta sonra elimize ulaştı.

Not: Senetöre ulaştığımızda, SSA konularına federallerin baktığını söyledi. Federaller üzerinden SSN hakkında yardım alabilirsiniz.

• DS260'da SSN seçeneğini işaretlemiş olmama rağmen ABD'ye giriş yaptıktan hemen sonra SSA Office e başvuruda bulunmuştum. SSN bir haftada adresime ulaştı arkadaşlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |