Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

• Merhaba Arkadaşlar,

b1/b2 başvurum vardı. 7 aydır ap deydi bugün asagıdaki maili aldım nedemek oluyor tam olarak?

İdari İşlem Tamamlandı - Administrative Processing Completed
    Gelen Kutusu
    x

Istanbul, NIVAP
    19 Ağu 2019 15:46 (9 saat önce)
    Alıcı:

İDARİ İŞLEM TAMAMLANDI – ADMINISTRATIVE PROCESSING COMPLETED

İdari İşlemin Bitiş Tarihi: 15 ARALIK 2019

Expiration Date: 15-Dec-2019

İdari işleminiz tamamlanmıştır. Pasaportunuzu PTT Kargo ile A.B.D. İstanbul Başkonsolosluğu’na göndermeniz gerekmektedir. Vize başvurunuzun zamanında tamamlanması için yukarıda belirtilen tarihten en az 3 hafta önce göndermeniz tavsiye edilir. Bu sürede gönderilmeyen pasaportlar başvurunuzun gecikmesine ve idari işleminizin yeniden başlatılmasına neden olabilir.

Pasaportunuzu göndermek için lütfen turkey.usvisa-info.com adresinden randevu sistemi hesabınıza giriş yapınız ve Konsolosluk Bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi bağlantısına tıklayınız. Pasaportunuzu göndermek için randevu alırken seçmiş olduğunuz PTT şubesine gidiniz. Pasaportunuzu göndermenizin ardından vize başvurunuzun tamamlanması en az 5-7 iş günü sürecektir.

Göçmen Olmayan Vize Birimi/Konsolosluk Bölümü

Amerikan Başkonsolosluğu, İstanbul

[email protected]

+90-212-335-9000

Your administrative processing is completed. Please send your passport to U.S. Consulate General in İstanbul via Turkish Post (PTT) Cargo. It is highly recommended that you send your passport at least 3 weeks ahead of the above-mentioned expiration date. In case your passport is not received in this period, you application might be delayed and your administrative processing might be restarted.

To return your passport, please sign in to the appointment system at turkey.usvisa-info.com and click on the Consular Section instructed me to send more documents link. Take your passport to the PTT location you selected when you made your appointment. Once you submit your passport to PTT, it will take us at least 5-7 business days to process your visa application.

NIV Unit/Consular Section

American Consulate General, Istanbul

[email protected]

+90-212-335-9000

Official

UNCLASSIFIED

• @doga sari form isim soruşturması icin verildiği söyleniyor. Yesil form verilenlerin islemi kismen daha kisa suruyor diye bazı yorumlar var. Idari isleminiz bittiginde pasaportunuzla birlikte valid I-20 belgesini istiyorlar. Idari isleminiz tamamlandiginda Okulunuzda sizinle ilgilenen birime I-20 belgeniz ile ilgili danismanizi tavsiye ederim. Onlar bu süreçe asina oluyorlar genelde.

• Arkadaşlar, mülakattan sonra AP kalmam ve DS5535 gönderimi ile 9 temmuzda AP başlanmasının ardından bu gün pasaportun istenilmesi ile ilgili maili konsolosluktan aldım. Sıra pasaportu gönderdikten sonra vize basılmasını beklemek. Her kese bol şans diliyorum 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doga, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Arkadaşlar ben de f1 vizesinde ap ye kaldım 20 temmuzdan beri.Mulakatta onaylandığını söylemişlerdi bir sonraki gün gelen mailde ap ye kaldığımı belirten bir maille questionnare soruları gönderildi. üç gün sonra yeşil bir kağıtla pasaportum vizesiz geldi.daha önce ABD hariç birçok ülkeye sıkıntısız gittim geldim bir sıkıntı yasamadim.adli sicil kaydım vs de yok.buradaki iş iznimi de ona göre ayarlamıştım. Acaba mail atsam konsolosluk a problem olur mu? Bir de mülakattan önce zaten araştırma yapılmıyor mu isim vb. Mülakattan sonra böyle bir durum neden olmuş olabilir anlayamadım.

Konsolosluga email atabilirsiniz ama bir yardimi olmayacaktir. Idari islemi konsolosluk degil, ABD'deki NVC yonetiyor. Ilk iletileri okursaniz nedenlerini daha cok anlarsiniz. Herkes idari islem surecinden geciyor, pek cok kisinin idari islem sureci mulakat oncesinde bitiyor ama maalesef bazi arkadaslarin sureci bitmiyor.

Bol sabirli beklemeler dilerim, idari islem sureciniz bitince konsolosluk size ulasacaktir. Pek cok kisinin idari islemi 60 gun icinde sonlaniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ruslan, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells yetise bilmiyenler kac ay beklemisler?yeni uzun sureli ap da kalanlar(6-9 ay) yetise bilmiyen olmusmu? bende 8 aydi

1 yildan uzun surenler var, fakat sonlansa da vizeye basvuru amaci ortadan kalktigi icin dosya dusuyor ve vize red oluyor. Ama turist vizesi ise o durumda sorun olmaz; calisma, ogrenci, cesitlilik vizeleri icin ise problem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doga, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@lyla teşekkürler yanıtın için. Bende internetten epey araştırdım neden olabilir diye bir neden bulamadım.neye göre sarı veya yeşil kağıt veriliyor? Benim dil okulum da başladı ona da yetişemedim.acaba şimdi vizeme onay vermek isteseler yeniden dil okulundan evrak mi istenecek. Tamamen arapsaçına döndü nasıl olacak bilmiyorum. Hiç beklemiyordum böyle birsey.

Evet, eger programa baslayamacaginizi dusunuyorlarsa o durumda yeni bir evrak isterler. Fakat surec sonuclanana kadar sizin yapabileceginiz bir sey yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydeniz gozunuz aydin, surec tamamlanmis; en yakin zamanda pasaportunuzu konsolosluga gonderin ve vizenizi alin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anaraliyev, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Arkadaşlar, mülakattan sonra AP kalmam ve DS5535 gönderimi ile 9 haziranda AP başlanmasının ardından bu gün pasaportun istenilmesi ile ilgili maili konsolosluktan aldım. Sıra pasaportu gönderdikten sonra vize basılmasını beklemek. Her kese bol şans diliyorum 😊

Harika haber, gozunuz aydin 🙂 Vize ulasinca da deneyimlerinizi bekliyoruz...

• @crazycells teşekkürler yanıtın için. Fakat süreç tamamlanmadiysa neden benim mülakatta onaylandı diye beyaz kağıt verdiler onu anlayamıyorum. Bir de gönderilen yeşil kâğıtta en az 4 veya 6 hafta yazıyor acaba sarı kâğıtta da bir tarih belirtiliyor mu bu şekilde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler yanıtın için. Fakat süreç tamamlanmadiysa neden benim mülakatta onaylandı diye beyaz kağıt verdiler onu anlayamıyorum. Bir de gönderilen yeşil kâğıtta en az 4 veya 6 hafta yazıyor acaba sarı kâğıtta da bir tarih belirtiliyor mu bu şekilde?

Konsolos farketmemis buyuk ihtimal, o nedenle vize basabilecegini dusunerek bilgi vermis.

• @doga konsolosluk gorevlisi sozlu olarak onay verdikten sonra sistemin kendi turetebildigi bir ap durumu olabiliyor. Benim görüşmem sirasinda da onaylanmisti vizem fakat ertesi gun adm. processing e girdiğime dair mail gönderdiler. bana gönderilen yeşil formda en az 3 ay sürebilir ibaresi vardi.

• @lyla gönderilen yeşil kâğıt kişiye özel gönderiliyor o zaman. Gerçekten sebebini bilmeden belirsizlik çok zor.

• Merhaba arkadaşlar. Bilgi amaçlı bir daha yazmak istiyorum; 3 temmuz mülakatım oldu, 5 temmuz AP'a kaldığım ve DS5535 doldurup göndermem gerektiğini öğrendim, 6 temmuz gönderdim, 8 temmuz, 9 temmuz, 7 ağustos, 14 ağustos, 20 agustos CEAC Update. 20 ağustos AP bitimi ve pasaport istemeleri ile ilgili mail altım, 22 ağustos Tiflis'de Gürcistanın "PTT"-i olan TNT ile konsolosluğa pasaportumu gönderdim, süpriz bir şekilde bir gün sonra 23 ağustos pasaportumu vizem basılı şekilde aldım, hiç kimseye AP arzulamam ama AP kalmanız halinde böyle bir sonucu bir an önce elde etmenizi diliyorum. Her kese başarılar, Ali Cihan bey başta olmak üzere.

• @anaraliyev tebrik ederim. yeni hayatınızda başarılar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anaraliyev, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merhaba arkadaşlar. Bilgi amaçlı bir daha yazmak istiyorum; 3 temmuz mülakatım oldu, 5 temmuz AP'a kaldığım ve DS5535 doldurup göndermem gerektiğini öğrendim, 6 temmuz gönderdim, 8 temmuz, 9 temmuz, 7 ağustos, 14 ağustos, 20 agustos CEAC Update. 20 ağustos AP bitimi ve pasaport istemeleri ile ilgili mail altım, 22 ağustos Tiflis'de Gürcistanın "PTT"-i olan TNT ile konsolosluğa pasaportumu gönderdim, süpriz bir şekilde bir gün sonra 23 ağustos pasaportumu vizem basılı şekilde aldım, hiç kimseye AP arzulamam ama AP kalmanız halinde böyle bir sonucu bir an önce elde etmenizi diliyorum. Her kese başarılar, Ali Cihan bey başta olmak üzere.

gozunuz aydin tekrardan 🙂 bol sanslar.

• Arkadaşlar AP durumumla ilgili konsolosluğa mail atmayı düşünüyorum sizce türkçe mi göndereyim ingilizce mi?

• Merhaba @crazycells,
    6 ağustosta mülakatımız vardı. Asıl talihli olan eşim vizesini aldı. Bense AP'ye kaldım. Süreç 30 Eylül'e kadar tamamlanmazsa ben vize alamıyor muyum? Görüştüğümüz konsolos çok olumluydu ve "sizin de vizeniz onaylanacak, maili bir kaç gün içerisinde alırsınız" demişti. Sizce konsolosluğa mail atmalı mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar AP durumumla ilgili konsolosluğa mail atmayı düşünüyorum sizce türkçe mi göndereyim ingilizce mi?

ingilizce gonderebilirsiniz. AP surecini email atarak hizlandiramazsiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfkts, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merhaba @crazycells,
    6 ağustosta mülakatımız vardı. Asıl talihli olan eşim vizesini aldı. Bense AP'ye kaldım. Süreç 30 Eylül'e kadar tamamlanmazsa ben vize alamıyor muyum? Görüştüğümüz konsolos çok olumluydu ve "sizin de vizeniz onaylanacak, maili bir kaç gün içerisinde alırsınız" demişti. Sizce konsolosluğa mail atmalı mıyım?

bu durumda evraklarda inceleme yapiliyor diye tahmin ediyorum, o nedenle uzun surmeyecektir.

Isterseniz dosyada bir eksik olup olmadigini sormak icin email atabilirsiniz, ama once kendi email kutunuzu kontrol edin. Cunku konsolosluk bu durumlarda dosyadaki email adresinden size ulasiyor.

• @crazycells teşekkürler cevabınız için. Kendi mailimi de kontrol ediyorum ama henüz bir dönüş yok. Şunu merak ediyorum, 30 eylüle kadar bu konu çözülmezse ben vize alma şansımı kaybetmiş mi oluyorum?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |