Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

• This post is deleted!

• Herkese merhaba, cuma günü mail attık pasaportlarımızı istenilen eksik belge ile 19 temmuzda gönderdiğimizi, herhangi bir eksiklik var ise yardımcı olabileceğimizi falan yazdık velhasıl bugun mail ile evrağımızın bir konsolosluk görevlisi tarafından incelenmek üzere beklediğini incelendiğinde mümkün olduğunca hızlı işleme koyacaklarını, pasaport acil lazım ise mail atmamızı yazmışlar, pasaport gerek değil teşekkür ederiz dedik.. bekliyoruz.. 🤷🏻♀😄

• @bsk gorevliye kaldiniz ve sizi halen bekletiyor mu ilginc. Umarim tez elden hallolur sonra da bizimkileri alirlar insallah 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzyldrm, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@bsk gorevliye kaldiniz ve sizi halen bekletiyor mu ilginc. Umarim tez elden hallolur sonra da bizimkileri alirlar insallah 🙏

Konsoloslarin tek gorevi idari isleme kalan belgeleri incelemek degil, ayrica gozden gecirdikleri 10'larca dosya vardir. O nedenle anlayisla beklemek gerekir.

• @lyla haber var mı sizde? F1 vizesiydi değil mi?

• Selamlar herkese iyi akşamlar dilerim.18 temmuz günü turistik vize görüşmesine gittim.bana vizemi onaylamak istediklerini fakat idari işlemden geçmem gerektiği söylenip sarı kağıt ile ap ye kaldıgım söylendi.aynı gün mail geldi ve doldurup aynı gün(18 temmuz) gönderdim.fakat bir bilgi gelmedi ve update tarihi hiç değişmedi sanırım uzayacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alighan, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Selamlar herkese iyi akşamlar dilerim.18 temmuz günü turistik vize görüşmesine gittim.bana vizemi onaylamak istediklerini fakat idari işlemden geçmem gerektiği söylenip sarı kağıt ile ap ye kaldıgım söylendi.aynı gün mail geldi ve doldurup aynı gün(18 temmuz) gönderdim.fakat bir bilgi gelmedi ve update tarihi hiç değişmedi sanırım uzayacak

Bol sabirli beklemeler, maalesef idari islemler cogunlukla 60 gun icinde sonlansa da, daha da uzayabiliyor. Zaten formu doldurup gondermissiniz, su an icin sadece beklemelisiniz.

• @zeynepugural merhaba evet pazartesi gunu mail aldim tamamlandi pasaportunuzu gonderin diye. Carsamba gunu teslim ettim, hala adm. Processing gozukuyor onaylandi demek mi bu emin degilim.

• Merhaba arkadaşlar, 29 Temmuz'da F1 öğrenci vizesi için vize görüşmesine gittim. Oldukça iyi konuştum ve işim hızlı sürdü. Fakat konuştuğum görevli bana sarı bir kağıt verdi. İdari işleme kalmışım. Ertesi gün bana ek bir form doldurmam için bir e-mail attılar. Ben de doldurup onlara attım. Aradan 10 gün geçti ve bana geri dönüş yok. Amerika'daki okulum 3 Eylül' de başlıyor. Sabıkam yok, TOEFL'ı iyi verdim, üniversite notlarım da iyi.
    Sizce bu işlem ne kadar sürer?
    Ben ne yapmalıyım?
    Bu arada iki ismim var ve ilk ismim + soy adım baya yaygın. Ama ikinci ismim yani kullandığım isim nadir bir isim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barturik, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merhaba arkadaşlar, 29 Temmuz'da F1 öğrenci vizesi için vize görüşmesine gittim. Oldukça iyi konuştum ve işim hızlı sürdü. Fakat konuştuğum görevli bana sarı bir kağıt verdi. İdari işleme kalmışım. Ertesi gün bana ek bir form doldurmam için bir e-mail attılar. Ben de doldurup onlara attım. Aradan 10 gün geçti ve bana geri dönüş yok. Amerika'daki okulum 3 Eylül' de başlıyor. Sabıkam yok, TOEFL'ı iyi verdim, üniversite notlarım da iyi.
    Sizce bu işlem ne kadar sürer?
    Ben ne yapmalıyım?
    Bu arada iki ismim var ve ilk ismim + soy adım baya yaygın. Ama ikinci ismim yani kullandığım isim nadir bir isim.

Maalesef yapabileceginiz baska bir sey yok. Sadece beklemeniz gerekiyor.
    Bu durum, maalesef sizin TOEFL sonucunuzla ya da derslerinizle ilgili degil, belli ki sizinle ayni isimde biri kara listede oldugundan idari isleme girmissiniz. Konsolosluk dosyanizi NVC'ye gonderiyor, dolayisiyla kendilerinin de yapabilecegi pek bir sey yok sistem sizi aklamadan. Fakat idari islemlerin cogu 60 gun icinde tamamlaniyor, o nedenle umuyorum ki yakin zamanda olumlu haberi alirsiniz.

• @crazycells cok tesekkur ederim

• iv status checkte 15 gündür need info yazıyor ne zaman değişir bu acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanakin, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

iv status checkte 15 gündür need info yazıyor ne zaman değişir bu acaba

konsoloslugun size verdigi talimatlari takip etmeniz daha dogru olur. Dosyaniz hakkindaki karari konsolos verecek, baktiginiz site degil.

• Merhabalar, bugün https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx
    Şu internet sitesinde case update tarihim bugün 15 Ağustos oldu. Fakat ben 9 Ağustos saat 16:12 gibi bana DS-5535 formunu atan e-mail atan hesaba bir soru sormuştum. Onlar da auto-reply ile konsolosluğumuz bayram tatili sebebi ile 12-14 Ağustos arası kapalıdır, 15 Ağustos'ta tekrar açılacaktır yazdı. Case update'imin değişmesi sadece soru sorduğum için mi ? Yoksa başka bir şey mi oldu ?

• F-1 Non-immigrant vizesi alacağım bu arada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barturik, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merhabalar, bugün https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx
    Şu internet sitesinde case update tarihim bugün 15 Ağustos oldu. Fakat ben 9 Ağustos saat 16:12 gibi bana DS-5535 formunu atan e-mail atan hesaba bir soru sormuştum. Onlar da auto-reply ile konsolosluğumuz bayram tatili sebebi ile 12-14 Ağustos arası kapalıdır, 15 Ağustos'ta tekrar açılacaktır yazdı. Case update'imin değişmesi sadece soru sorduğum için mi ? Yoksa başka bir şey mi oldu ?

Ikisi de olabilir. Genelde soru sorulduktan sonra bilgilerinize erisiyorlarsa, bu bir guncelleme olarak gorunuyor.

• Oğlumun üniversite için vize görüşmesi 1 temmuzdu ...AP ye kaldı F1 vize. İstenilen Ek soruları 2 Temmuzda geri yolladık son güncelleme 1 temmuz gözüküyor hala...bu normal mi? Mail atarak belgelerinizi aldık demişlerdi 2 temmuzda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeynepugural, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Oğlumun üniversite için vize görüşmesi 1 temmuzdu ...AP ye kaldı F1 vize. İstenilen Ek soruları 2 Temmuzda geri yolladık son güncelleme 1 temmuz gözüküyor hala...bu normal mi? Mail atarak belgelerinizi aldık demişlerdi 2 temmuzda

Evet normal. Eger dosyayi NVC'ye gonderdilerse, genelde geri gelene kadar bir daha bakmiyorlar. Cunku baksalar da vize veremezler dosyaniz aklanip gelmeden.

Maalesef beklemek disinda yapilabilecek bir sey yok.

• Merhaba 26 temmuzda istanbulda görüşmem vardı şuan onaylayamıyoruz ama onaylanacak denerek sarı kağıt verdi konsolos hanım. Aynı gün mail geldi formu doldurup dönüş yaptım sonrasında yapacağınız işlem kalmadı diye mail geldi ancak ceac dan sorgulayınca aşağıdaki gibi update tarihim hiç güncellenmemiş olarak görünüyor. Ne anlama geliyor yardım alabilir miyim? İdari işlemim başlamadımı? Ben biran önce sonuçlanmasını beklerken. Administrative Processing
    Application ID or Case Number: AA00XXXXXX
    Case Created: 26-Jul-2019
    Case Last Updated: 26-Jul-2019

• B2 turist vizesi alacağım yazmayı unutmuşum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

158

41.1k
Users

4.4k
Topics

427.3k

| | | |