Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

• @crazycells bu arada ufak bir düzeltme; yukarıdaki tabloda FY2018 idari işleme kalanlar başlığının, FY2019 olarak düzeltilmesi gerekecek sanırım 🙂
    Yardımlarınız ilginiz ve özverili çalışmalarınız için çookkk teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Elinize sağlık @crazycells ve @orhanvegs çok teşekkürler.
    Tabloya işlenmesi bakımından bazı bilgilerim şunlar:
    Dosya Güncelleme tarihi: 10.10.2018
    Mülakat tarihi: 05.10.2018,
    Pasaport: Geri verildi. Evet
    Eksik belge: Yok yada bana şu ana kadar bildirilen bir eksik belge bilgisi yok.
    Sabıka: Çok Şükür o da Yok.

Her vize turunde idari islemlere kalanlar bilgi aldigi, aktardigi ya da soru sordugu icin Diversity Visa (DV) yerine Fiscal Year (FY) diye degistirdim basligi. Bence daha uygun oldu 🙂

Ilk post'un editlenmesini size birakiyorum sayin @roccorocco , direkt degisiklikleri yapabilirsiniz. Bir deneyin editleyebiliyor olmaniz gerekiyor, sag alt taraftaki seceneklerden "edit" secenegini gormeniz lazim.

• @crazycells selam. Admin process kontrol ettiğimde, case numaramın son 2 hafta 3 defa update edildiğimi gördüm. Bu iyiye işaret midir? Yani dosya şu an işlemde ilgileniyorlar diyebilirmiyiz yoksa genel bir update midir? Update edilmesine rağmen process pending uyarısı veriyor.
    Ayırca CEAC sitesinden kontrol etmek istediğimde case numaram sürekli hata veriyor.
    Şu an sadece şu siteden durumumu kontrol edebiliyorum. https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells selam. Admin process kontrol ettiğimde, case numaramın son 2 hafta 3 defa update edildiğimi gördüm. Bu iyiye işaret midir? Yani dosya şu an işlemde ilgileniyorlar diyebilirmiyiz yoksa genel bir update midir? Update edilmesine rağmen process pending uyarısı veriyor.
    Ayırca CEAC sitesinden kontrol etmek istediğimde case numaram sürekli hata veriyor.
    Şu an sadece şu siteden durumumu kontrol edebiliyorum. https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/

Evet, sanirim oyle diyebilirsiniz. Yakinda biter sizin sureciniz.

CEAC sitesini Ocak ayindan sonra kontrol edebilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler. Red olursa talihsiz talihli olarak kendimi notere tasdik ettireceğim :)))

• @roccorocco iv status checkteki guncellemeler haftalik standart olabiliyor. Hemen her hafta bir ya da iki kez guncelleniyor. CEAC 'taki guncellemeler eger siz mail vs. yollamadan gerceklestiyse bir anlam yuklemek mumkun ama iv status check su an icin rutin guncellemeler de olabilir. Ama olmayabilir de 🙂 AP 'nin can sikici yani da tam burasi. Hicbir seyi tam olarak kestirmek mumkun degil. Taa ki pasaportunuz vizeli sekilde basilip elinize gecene kadar...

• @filth_grinder yani bu güncellemeler olağan diyorsunuz.
    case no sorgulamada WEBSİTE UPDATE : 19.10.2018, SPECİAL NOTES: emails was sent applicant 11.10.2018. yazıyor mesela. Galiba dosyam 11.10.2018 de güncelleme olmuş. Website update ise genel bir update olmalı.
    Ne kadar belirsiz bulmaca gibi bir süreç bu 🙂 insanı deli eder bu sistem. Dipsiz kuyu gibi. Sabırdan başka birşeye gerek yok bu süreç için. Öyle görünüyor.

• @roccorocco kuvvetle muhtemel olagan guncellemeler. Sizi cok iyi anliyorum keza ben de tam 3 ay bekledim. Daha uzun bekleyenler de oldu. Ama genelde arkadaslar ortalama 2 ay ve daha kisa surelerde aldilar vizelerini. Umarim sizinkisi de bir an once neticelenecektir.

• Sabıka kaynaklı AP'ye kaldık. Mulakat deneyimlerinde konuyu yazdım.
    https://yesilkartforum.com/forum/post/35268

• @endyilmaz Geçmiş olsun. İnş kısa sürede sonuçlanır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endyilmaz FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Sabıka kaynaklı AP'ye kaldık. Mulakat deneyimlerinde konuyu yazdım.
    https://yesilkartforum.com/forum/post/35268

gecmis olsun, bol sabirli beklemeler.

• Bu sene cok Ap ye kalan oluyor. Hayırlısı inş.

• Elçilik sitesinden kontrol ettiğimde hala Interview Scheduled diyor, site update tarihi ise 6/11/18 yani sanırım dosyanın kapağı bile açılmamış. CEAC den baktığımda ise hatalı case number diyor, hem sıfırlı hem sıfırsız denedim. @roccorocco sizin süreçte böylemi işledi?

• @endyilmaz selam. Ap süreci biraz yavaş ilerliyor maalesef. İlk etapta "interview scheduled" yazması normal. Site update tarihinin güncellenmesi bizim için önemli değil gibi görünüyor. Special notes bölümünde farklı bir uyarı var ise o bizim için önemli olacaktır. Site updated genel bir güncellemenin olduğunu belirtiyor.
    Benim dosya durumum "processing pending" olarak belirtilmiş. Birkaç güne sizin dosyada bu şekilde olabilecektir.
    Ayrıca CEAC'ın sistemi yılbaşından sonra aktifleşiyor. Şu an bakmanız sonuç vermeyecektir. Bol sabırlı beklemeler.

• @endyilmaz ve yanlış hatırlamıyorsam benimle aynı gün mülakata girip AP ye kalan bir arkadaş vardı. Eksik belge nedeniyle olabilir AP. si. Onun vizesi onaylanmış.
    Diğer tecrübelere bakarsak AP süreci şanslıysan en az 2 hafta kısmetliysen 1 ay, ortalama 2 ay, sitede yazan rakama göre 4 ay, maksimum 11 ay sürüyor :))) zaten 11 ay sürerse sürecimiz sonlanıyor 😞 böylede illet birşey bu AP

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endyilmaz ve yanlış hatırlamıyorsam benimle aynı gün mülakata girip AP ye kalan bir arkadaş vardı. Eksik belge nedeniyle olabilir AP. si. Onun vizesi onaylanmış.
    Diğer tecrübelere bakarsak AP süreci şanslıysan en az 2 hafta kısmetliysen 1 ay, ortalama 2 ay, sitede yazan rakama göre 4 ay, maksimum 11 ay sürüyor :))) zaten 11 ay sürerse sürecimiz sonlanıyor 😞 böylede illet birşey bu AP

eksik evrak sureci bu konuda bahsedilen idari islem olmuyor aslinda 🙂 Bu konudaki idari islem, kisinin dosyanin guvenlik taramasina maruz kaldigi bir islem. Eliniz kolunuz bagli bekliyorsunuz bu idari islemler surecinde...

Konsolosluk normalin disinda butun sureclere kisaca "idari islem" diyor, o nedenle ikisini karistirmamak lazim. Eksik evragi olan birinin kaldigi idari islem degil, orada konsolosluk eksik evragi bekliyor ve belgeler tamamlaninca vize alinacak.

• @crazycells selam. Ap ile ilgili lonsolosluğa Türkçe mail yazabiliyormuyuz? Aslında yanıt vermiyolar biliyorum ama merak ettim. Hiçbirşey yapmayarak beklemektense en azından bunu yaptım demek için konsolosluğa yazmak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells selam. Ap ile ilgili lonsolosluğa Türkçe mail yazabiliyormuyuz? Aslında yanıt vermiyolar biliyorum ama merak ettim. Hiçbirşey yapmayarak beklemektense en azından bunu yaptım demek için konsolosluğa yazmak istedim.

evet, suradan yazabilirsiniz:

ama dediginiz gibi surece hicbir etkisi olmayacak, zaten bir guncelleme olunca kendileri size email ile haber veriyorlar.

• @crazycells :)) Turkiyede memurlar dosyaları alıp sümen altına yada tozlu rafa koyarlar ya hani. Sonra akıllarına gelince yada keyifleri isteyince o dosyaya bakarlar Bunlarda öyle yapmıştır diye korkuyorum. :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells :)) Turkiyede memurlar dosyaları alıp sümen altına yada tozlu rafa koyarlar ya hani. Sonra akıllarına gelince yada keyifleri isteyince o dosyaya bakarlar Bunlarda öyle yapmıştır diye korkuyorum. :))

merak etmeyin sayin @roccorocco , bu isler tam olarak oyle olmuyor 🙂 oncelikle bu konunun asil acilma amaci olan idari islemi konsolosluk degil NVC yapiyor. Konsoloslugun yaptigi islemler belgelerin orijinallik kontrolu gibi seyler oluyor ve eger boyle bir sey gerekiyorsa zaten konsolosluk bunu en gec 2 haftaya bitirip dosyanizi kapatiyor. Fakat eger pasaport size geri verildiyse bu cogunlukla dosyaniz uzun sureli idari isleme gidecek demektir, bunun ne kadar surecegi belli olmadigi icin pasaportunuzu geri aliyorsunuz. NVC sizi akladigi zaman konsolosluga bilgiyi gonderiyor ve sistem vize almaniza izin veriyor.

Genelde bu tur yazismalar surecinizi hicbir sekilde hizlandirmiyor, zaten surec oldukca verimli sekilde calisiyor ve verilecek haberi beklemeniz gerekiyor; bugune kadar tek bir arkadasin surecinde bu emaillesmelerin etkili oldugunu gordum, o arkadas da konsolosluga yanlis bir email adresi vermis idi, konsolosluk o email adresine bilgi gonderip geri donus bekliyormus, arkadas konsolosluga ulasinca birkac hafta once o email adresine bilgi gonderildigi soylenmis idi. Bu da cok kisisel bir durum kanimca. Eger yanlis iletisim adresi vermediyseniz, ilk firsatta email alacaksiniz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |