Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fırat-aydoğmuş kazandiginizda size bir numara veriliyor, profil altinda Euxxxxx diye yazanlar kazanan kisiler fakat bu numarayi aldiginizda hersey bitmiyor. Sizin kazandiginiz numaraya gore elcilige mulakata cagirilacaksiniz. Misal kazanan kisi Euxx001 yani ilk siradan kazandiysa mulakata ilk ay girecegi anlamina geliyor. Numara yukseldikce kotanin dolmasi ve vizeyi alamamak soz konusu olabilir.

• @fırat-aydoğmuş açıklanmış ama şu şekilde daha da açıklık getireyim;
    Toplamda 50.000 vize dağıtılıyor ama 100.000'den fazla insan lotoyu kazanıyor. Bu insanlardan kazananlar dosya numarası 01'den yukarı doğru görüşmeye çağırılıyor ve 50.000 vize hangi dosya numarasında biter ise geriye kalan dosyaların hakkı düşüyor maalesef.

Kazandığınızı belirten yazıda da , lotoyu kazanmanız vize almanızı garantilemiyor şeklinde açıkça belirtiyor. Bu iş vizeyi pasaportta görene kadar bir bilinmezlik...

• @asilcenk Peki sizin durum nedir cenk bey? ne zaman kazandınız hala mülakatımı bekliyorsunuz?

• Düştük yine buraya 🙂 Selamlar dostlar herkese

• Bu sene bayağı başvuran olacak inşallah kesin gideceklere çıkar

• Emekli ve yaşlı olan birisi başvurabilir mi? Acaba üst yaş sınırı nedir? Ve emekli insanlar USA da ne iş yapacaksınız sorusuna nasıl cevap veriyor? Ve boşanmış kızını çocuğu olarak yanında götürebilir mi?

• @fırat-aydoğmuş Amerika vereceği vizeden çok fazla kişiyi kazandırıyor. Kazandığınızı belirten yazının içeriğinde "kazanmış olmanız size bir göçmen vizesi verileceğini garanti edemez" uyarısı var. Eğer 50.000 kişi bekar olsa ve tek başına işlemlere devam etse sorun olmaz. Ama hem kazanan sayısı vizeden fazla hem de talihlilerin bir kısmı ailecek toplamda 2-3-4-5 vizeyi kotadan aldığı için kura numarası yüksek olanlara sıra hiç gelmeyebiliyor. Bu nadir de olsa geçen sene denk geldi. Önceki 2-3 senede "current" denilen tüm kazananların vize alması sonucu vardı. Genellikle ilk 3-4 ay görüşemeye çağrılacakların numaraları ilan edildiğinde durum tahmin edilebilir hale geliyor. Geçen sene 30bin ve üzerinde kura sıra numarası olanlar, 25binlerde vize bittiğinden işlemlere devam edemediler.

• @hosgeldin Bizim görüşme günümüzde 70-80 civarı olan bir çift vardı ve vize onayı alıp güle oynaya çıktılar.

• ⭐⭐

İTÜ uzay mühendisliği bölümünde son sınıf öğrencisiyim. Ülkenin hali malum, liseye başladığım günden beri Amerika'ya yerleşmek istiyorum. Ben de green card'a dördüncü başvurumu yapacağım bu sene.

Tek istediğim huzur ve gelecek. Hayırlısı bakalım.

• @caner amin ben iyileşeceğine gönülden inanıyorum.

• merhabalar bu yıl bende başvurmayı düşünüyorum nasipsiz biri olarak ya nasip diyeceğiz artık.
    ben hollanda doğumluyum yaşadığım yer Türkiye.hollanda üzerinden mi katılım yapmam lazım.birkaç yerde yasaklı ülkelerde doğanlar için anne babanın doğduğu ülke üzerindende başvuru yapılabilir yazısı okudum benim içimde bu durum gecerli olabilirmi ? şans oranı olarak hangi ülke avanatajlı eşim adınada Türkiyeden başvuracağız.
    2019 ve 2020 yılı döviz kurları artışı yüzünden sıkıntılı bir çekiliş yılı olacak gidiş maliyetler arttı bu durum katılım orananı ve kazanıp gitme oranını ne ölçüde etkileyecek kazanıp maddi imkansızlık yüzünden gidememek çok üzücü olur umarım döviz daha fazla artmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hosgeldin DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Emekli ve yaşlı olan birisi başvurabilir mi? Acaba üst yaş sınırı nedir? Ve emekli insanlar USA da ne iş yapacaksınız sorusuna nasıl cevap veriyor? Ve boşanmış kızını çocuğu olarak yanında götürebilir mi?

Ust yas siniri yok.

ABD'de ne yapmayi planliyorsaniz oyle cevap vermelisiniz, eger kendinizi gecindirebilecek kadar geliriniz varsa ya da size yardimci olacak birileri varsa calismak zorunda da degilsiniz aslinda.

Sadece esinizi ve 21 yas altindaki bekar cocuklarinizi beraberinizde goturebilirsiniz, digerleri icin su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birumut DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

merhabalar bu yıl bende başvurmayı düşünüyorum nasipsiz biri olarak ya nasip diyeceğiz artık.
    ben hollanda doğumluyum yaşadığım yer Türkiye.hollanda üzerinden mi katılım yapmam lazım.birkaç yerde yasaklı ülkelerde doğanlar için anne babanın doğduğu ülke üzerindende başvuru yapılabilir yazısı okudum benim içimde bu durum gecerli olabilirmi ? şans oranı olarak hangi ülke avanatajlı eşim adınada Türkiyeden başvuracağız.
    2019 ve 2020 yılı döviz kurları artışı yüzünden sıkıntılı bir çekiliş yılı olacak gidiş maliyetler arttı bu durum katılım orananı ve kazanıp gitme oranını ne ölçüde etkileyecek kazanıp maddi imkansızlık yüzünden gidememek çok üzücü olur umarım döviz daha fazla artmaz.

Hollanda yasakli ulke olmayacak hatirladigim kadariyla, resmi yonergenin aciklanmasini bekleyin. Eger Hollanda uzerinden basvuru yapamazsaniz, dediginiz gibi es ya da anne/baba uzerinden de ulke secebilirsiniz. Bu konuda kafaniz net degilse, resmi yonerge aciklandiktan sonra sorunuzu forumda sorabilirsiniz. Sans olarak Hollanda ve Turkiye arasinda bir fark olmayacak.

• @fırat-aydoğmuş 2018 çekilişinde 36XXX dosya numarası ile kazandık ama 2018 yılında Avrupa bölgesi için dosya numarası 25XXX'de kapandı. ve bunun üzerinde dosya numarası olan kimse vize alamadı. Yani kazandık diye sevinirken hüsran ile yılı bitirdik...

• @heleniki Dualarimiz sizinle umarim en kisa surede iyi haberlerini aliriz.

• @asilcenk Kendimi sizin yerine koyuyorum gercekten acıların en büyüğü inanilmaz bir olay.Umarım bu senede sans size güler gercekten size bir daha çıkmasını
    isterim.

• @sivaslamerica İşin garibi ben amerikadayım öğrenci statüsündeyim. Vizem bitti ama öğrenci statumu uzattım. Acaba benim durumda ne oluyor. Daha çıkmadan bir sey düsünmek saçma ama merak ettim dogrusu.

• @famel çok teşekkür ederim.

• @fırat-aydoğmuş Bugun okudugum bir haberde forumda da var, amerikada universite bitirenlere greencard vermek gibi haber okudum 🙂 tam senlik aslinda yine soylenti oldugunu belirtmek isterim

• @sivaslamerica link paylasır mısınız göremedim? 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

41.3k
Users

4.4k
Topics

427.9k

| | | |