Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @berkergn13, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba, tekrar bu konuda bi sorum olacak , USCIS sitesinden kopyaladigim ve kafami karistiran bi madde su sekilde :

"An applicant for naturalization under the general provision[1] must have resided continuously in the United States after his or her lawful permanent resident (LPR) admission for at least 5 years prior to filing the naturalization application and up to the time of naturalization

Simdi ilk gonderide belirtilmis ki 5.yil dolmasina 3 ay kaladan itibaren vatandaslik basvurusunda bulunulabilir ama ben USCIS'de boyle bi madde gormedim hatta yukarida da belirttigim gibi USCIS sitesinde 'at least 5 years prior to filling' deniyo yani bu 90 gun dolduktan sonra basvurabilirsiniz maddesi nerede var ben anlayamadim ?

You may file Form N-400, Application for Naturalization, 90 calendar days before you complete your continuous residence requirement if your eligibility for naturalization is based upon being a:

• Permanent resident for at least 5 years; or
    • Permanent resident for at least 3 years if you are married to a US citizen.

To determine your 90-day early filing date, begin by identifying your 5-year or 3-year date as a lawful permanent resident. For example, if the date on your Permanent Resident Card says “July 4, 2017,” you met the 5-year permanent resident requirement on July 4, 2022.

If you have met all other eligibility requirements, the earliest date you could apply for naturalization would be April 5, 2022, which is 90 days before July 4, 2022.

You may use the USCIS Early Filing Calculator to ensure you file your Form N-400 within the 90-day window. We will deny your form if you file more than 90 days before your anniversary date.

• @berkergn13, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba, tekrar bu konuda bi sorum olacak , USCIS sitesinden kopyaladigim ve kafami karistiran bi madde su sekilde :

"An applicant for naturalization under the general provision[1] must have resided continuously in the United States after his or her lawful permanent resident (LPR) admission for at least 5 years prior to filing the naturalization application and up to the time of naturalization

Simdi ilk gonderide belirtilmis ki 5.yil dolmasina 3 ay kaladan itibaren vatandaslik basvurusunda bulunulabilir ama ben USCIS'de boyle bi madde gormedim hatta yukarida da belirttigim gibi USCIS sitesinde 'at least 5 years prior to filling' deniyo yani bu 90 gun dolduktan sonra basvurabilirsiniz maddesi nerede var ben anlayamadim ?

D. 90-Day Early Filing Provision (INA 334)

An applicant filing under the general naturalization provision may file his or her application up to 90 days before he or she would first meet the required 5-year period of continuous residence as an LPR. Although an applicant may file early according to the 90 day early filing provision, the applicant is not eligible for naturalization until he or she has reached the required five-year period of continuous residence as a lawful permanent resident (LPR).

USCIS calculates the early filing period by counting back 90 days from the day before the applicant would have first satisfied the continuous residence requirement for naturalization. For example, if the applicant would satisfy the five-year continuous residence requirement for the first time on June 10, 2010 USCIS will begin to calculate the 90-day early filing period from June 9, 2010. In such a case, the earliest that the applicant is allowed to file would be March 12, 2010 (90 calendar days earlier).

In cases where an applicant has filed early and the required three month period of residence in a state or service district falls within the required five-year period of continuous residence, jurisdiction for filing will be based on the three-month period immediately preceding the examination on the application.

• @Sharm aradigim buydu tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

Evet Arkadaşlar bugün hikayemin son bölümüne gelmiş bulunmaktayım. Uzun ve zahmetli bir 5 yılı bitirdim. Görüşmemi başarıyla ve rahat biçimde tamamladım. İsim değişikliği nedeniyle hakim önünde yapılacak yemin törenini bekleyeceğim. Bekleyen herkese şimdiden hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@redsat2000 Hayırlı olsun!

• Merhaba arkadaslar, bu nisan ayinda vatandasliga basvuru hakki kazanacagim. Alti yasindaki kizim da green cardli ve o annesi ile benden iki ay sonra geldigi icin nisan ayinda annesi beraber basvuru hakki kazanmis olacak. Sorum su, acaba ben de hazirana kadar bekleyip ben esim kizim ucumuz beraber mi basvursak yoksa ben nisanda n400 formunu doldursam mi ? Ayrica basvuru yaparken kizim icin de ayri uscis hesabi olusturup ona ayri form mu doldurup kaydetmemiz gerekiyor yoksa benim formumdaki dependent kismina bilgilerini yazsam yeterli olur mu? Tesekkurler

• @yenidunya Kisisel fikrim suresi dolanin vakit kaybetmeden basvurmasi yonunde. Cocuklari da ilk basvuran kisiyle birlikte surece dahil edin. Pasaporta birlikte basvurursunuz.

• @yenidunya Çocuklar ABD’de ise anne babadan biri vatandaş olunca hak kazanıyor vatandaşlığa. Onlarda 5 yıllık süre önemli değil. Ayrı bir hesap açmıyorsunuz çocuklar için. Bu konudaki eski iletileri okuyun, cevaplar orada var.

• ⭐⭐⭐⭐

Bugün my USCIS de Hakim önünde yemin günüm belli oldu. Tarih 19 Nisan 2024 . 18 Aralık 2023 de N-400 formum yürürlüğe girdi. Tam 4 ay içinde işlemim tamamlanmış olacak.Bu 4 ay içerisinde İsim değişikliği durumu da mevcut. Ancak re entry permit’im olması nedeniyle biyometrik fotoğraf ve parmak izi randevum olmadı. Yinede işlemler beklediğimden hızlı bitti.

• @redsat2000 hayırlı olsun.sinav tarihiniz ne zaman belli oldu acaba.Ben basvurali 2.5 ay oldu ama haber yok daha.Biometric gerek yok diye yazı gelmisti.Online olarak kontrol ettigimde 5 martta da dosyanız inceleniyor diye guncelleme gördüm.

• ⭐⭐⭐⭐

@turkay, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@redsat2000 hayırlı olsun.sinav tarihiniz ne zaman belli oldu acaba.Ben basvurali 2.5 ay oldu ama haber yok daha.Biometric gerek yok diye yazı gelmisti.Online olarak kontrol ettigimde 5 martta da dosyanız inceleniyor diye guncelleme gördüm.

22 Şubatta sınav tarihim belli oldu .

• ⭐⭐

@redsat2000 Çok tebrik ederim. Hayırlı uğurlu olsun🎉

• Herkese merhabalar esim icin vatandaslik surecine baslamayi dusunuyoruz ama aklimda bir soru var.
    biz 4.5 ay sonra turkiyeye tatile gidicez ve 2 ay kalcaz. biz turkiyedeyken tarih verirlerse bunu erteleyebilir miyiz ya da basvururken bunu soylememiz gerekir mi?
    turkiyeden dondukten sonra baska bir eyalete tasincaz ve anladigim kadariyla tasindiktan 3 ay sonra basvurabiliyoruz o yuzden suanda vakit gelmisken basvurmak istiyoruz. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐

@Serapp, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@redsat2000 Çok tebrik ederim. Hayırlı uğurlu olsun🎉

Çok teşekkür ederim. 😍

• Referenced by  celica celica 

• @redsat2000 hocam ismi ne yapiyorsun merak ettim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@redsat2000 hocam ismi ne yapiyorsun merak ettim 🙂

Noah Ugur Kilinc (Noah U. Kilinc)

• @redsat2000 Selamlar. İste bu yuzden ABD size pasaport verdiginde "bunu kullanin" diyor. Vatandasi onemli, takip ediyor. Turkiye'de can ve mal guvenliginiz sozkonusu olsa bu yargiya mi guvenirsiniz yoksa sizi vatandasi oldugu icin takip edecek bir ABD'ye mi? Zaten bir sekilde secim yapıp burada hayat kurmusssunuz. ABD baska ulkede olduguzu bilmeli basiniza bir sey geldiginde. Bir haftaya kadar naturalization formunu dolduracagim ve ABD pasaportu aldiktan sonra Turk pasaportu kullanmayi dusunmuyorum. Siz bilirsiniz ama bunu bir dusunun isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@greenovski, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@redsat2000 Selamlar. İste bu yuzden ABD size pasaport verdiginde "bunu kullanin" diyor. Vatandasi onemli, takip ediyor. Turkiye'de can ve mal guvenliginiz sozkonusu olsa bu yargiya mi guvenirsiniz yoksa sizi vatandasi oldugu icin takip edecek bir ABD'ye mi? Zaten bir sekilde secim yapıp burada hayat kurmusssunuz. ABD baska ulkede olduguzu bilmeli basiniza bir sey geldiginde. Bir haftaya kadar naturalization formunu dolduracagim ve ABD pasaportu aldiktan sonra Turk pasaportu kullanmayi dusunmuyorum. Siz bilirsiniz ama bunu bir dusunun isterseniz.

@greenovski Sizinle tamamen aynı fikirdeyim. ABD’ sistemine güvenim sonsuz. Tüm giriş çıkışlarım Abd pasaportu ile olacak. Türkiye ‘de yaşayan Abd vatandaşı olarak macerama devam edeceğim. Sadece girişte Türk kimlik ve Abd pasaportu ile girmem gerekiyor. Uzun kalış için . Türkiye’ye uyuma göre kalış yerim ve gelecek yaşamım şekillenecek. Size de şimdiden hayırlı olsun.

• @redsat2000 telephone book u update edeyim hemen.

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@redsat2000 telephone book u update edeyim hemen.

😍😍😍👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |