Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    USCIS web sitesinden bana haftaya Ptesi Biometric randevusu verildiğini görüyorum.
    2 hafta önce başvurmuştum.
    Ancak henüz elime mektup gelmedi.
    Haftaya kadar mektup gelmezse web sitesinden aldığım pdf halinin çıktısını kullanabilir miyim ?
    Yoksa illaki orjinal mektup mu olması gerekiyor.

• @NickLeo Kullanabilirsiniz. Cumaya kadar mektupta gelir muhtemelen. Ayni şey gelicek zaten.

• @NickLeo 1-2 hafta suruyor gelmesi.

• merhaba, ABD vatandaşlık surecinde isim degisikligi yaptım. Turkiye biletimi daha once aldigimdan biletlerde farklı bir isim olacak. Bu durumda uçuşta sikinti çıkar mi? Bildigim kadar ile cikislari ABD pasaportu ile yapmamız gerekiyor. bu durumda isim silintisi olabilir gibi geliyor? Daha once ayni durumu yasamıs olan varsa, tavsiyelerinizi beklerim. Tesekkurler

• Continuous Residence hakkinda bir sorum olacak, 5 yil icersinde 2019 yilinda yaklasik 8 ay kadar Turkiye de durdum ve ogrenciligim devam ediyordu, mezuniyet tarihim 2020, diplomam mevcut. Sizce bu durum vatandaslik mulakatinda problem olur mu?

• @recepu, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Continuous Residence hakkinda bir sorum olacak, 5 yil icersinde 2019 yilinda yaklasik 8 ay kadar Turkiye de durdum ve ogrenciligim devam ediyordu, mezuniyet tarihim 2020, diplomam mevcut. Sizce bu durum vatandaslik mulakatinda problem olur mu?

Kurala göre son 5 yıl içerisinde 180 günden fazla ABD dışında bulunmamış olmanız gerekiyor. Ama ikametim devam ediyor diye USCIS’i ikna etme yolu olabiliyor diyenler var. Başvuru yaparsanız ve başvurunuz kabul edilmezse, başvuru ücretiniz yanar. Online başvuru yaparken tarihleri girdiğinizde sistem başvuru yapmanıza izin vermeyebilir. Yurtdışında olduğunuz sürede ABD’de yaşayan aile üyeleriniz olması, kira sözleşmeniz olması, bir ABD şirketi çalışanı olarak yurt dışında görev yapmanız vs. gibi durumlarda istisnalar yapıldığını söyleyenler var. Ya da 2019 da geri dödüğünüz günden itibaren 5 yıl sayıp, prosedüre uygun şekilde başvuru yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@recepu, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Continuous Residence hakkinda bir sorum olacak, 5 yil icersinde 2019 yilinda yaklasik 8 ay kadar Turkiye de durdum ve ogrenciligim devam ediyordu, mezuniyet tarihim 2020, diplomam mevcut. Sizce bu durum vatandaslik mulakatinda problem olur mu?

Sevgili Recep , yazdıklarına göre 180 günü Abd dışında bir defa geçirmişsin. O ana kadar Abd de kaldığın süre sıfırlandı. Ondan sonraki kısımda Abd de kalman gereken 30 ay süreyi tamamladın mı ? Bunun bir hesabını yap. Eğer öyle ise başvuru ile ilgili sıkıntı çıkmaz. Zaten N-400 online doldururken sana bu soruları soracak eligible yani uygun olup olmadığını matematiksel tarihsel olarak hesaplayacak. Yurt dışı süreleri formda sana soruyor. Ve kesin kalış süren hesaplanıyor. Daha dolmadı ise bekle daha sonra submit et .Bu şekilde Paran yanmıyor. Gelelim mülakata bu husus sana Immigration Officer tarafından sorulacak ve bununla ilgili kanıt istenecek ve de aynı şekilde başvuru yaparken bu belgeleri EKLEME’yi sakın unutma . Officer dersine çalışıp geldiği için seni en azından az zorlar !

• @redsat2000 sorun su ki N400 coktan submit ettim 🙂 okuldan mezun olduktan sonra amerika da durdum surekli 30 ay coktan doldu, sistem bu yuzden izin verdi sanirim. Ogrencilik sebebiyle 1 yildan az 6 aydan fazla duruldugunda zarar vermiyor diye okumustum o yuzden submit ettim aslinda da, emin olmak icin size de sormak istedim belki tecrube eden vardir. Kanit olarak amerika da herhangi bir sey yok o siralar ancak diplomamin tarihi 2020.

(https://www.ecfr.gov/current/title-8/chapter-I/subchapter-C/part-316/section-316.5)

Bu arada cevaplar icin cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@recepu Sıkıntı yok . Sen diploma yada çıkış belgeni kanıt olarak sunarsın ve Officer’s açıklarsın. Bir tek sana neden re entry permit almadığını sorabilir. Onun haricinde bir şey olacağını zannetmiyorum. Şimdiden Hayırlı olsun.

• @recepu, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Sn @recepu benzer bir durumu su iletilerde irdelemistik:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/420815
    https://yesilkartforum.com/forum/post/421151

Detay: https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-12-part-d-chapter-3

Vatandaslik surecinizi sorunsuz ve hizli bir sekilde tamamlamanizi dilerim.

• Bu konu basligi altinda ilginc bir haber paylasayim:

• merhabalar, esim icin vatandasliga basvurduk ayni hafta icinde posta geldi ve parmak izi ve biometrik fotografa gerek olmadigini ellerinde oldugunu soylediler. simdi mulakat icin tarih mi bekleyecegiz?

• @Mrs-Cakal Evet.benimde ayni sekilde oldu,biometric istemediklerini soylediler.randevu bekliyorum.15 ocakta alabamadan basvurdum.

• Vatandaslik basvurusu bilgisi 2017 den
    Acaba daha yakin tarihli guncel bir paylaaimvar midir?

• ⭐⭐⭐⭐

@Mrs-Cakal @turkay Benimde aynı şekilde oldu. Re entry permit nedeniyle parmak izi biyometrik fotoğraf istemediler. 2.notice den sonra Mülakat tarihi belli oldu. 3.Notice ile mülakat tarihi arası takriben 3-4 hafta arası.Benim Mülakata kadar süreç 3 ay isim değişikliği nedeniyle tüm süreç 4 ay sürdü. Bulunduğunuz eyaletin servis yerinin yoğunluğuna göre bugünlerde mülakat tarihi belli olur.

• Merhaba, Acaba n400 formu son zamanlarda degismismi? Part 1 kisminda "information about your eligibility" kismi yerine "What is your basis of eligibility" yaziyor bende ayrica "have been a lawfull permanent resident of the usa for at least years" kismi yok "General provision" diye bir bolum var benim duruma bunu isaretledim. Ayrica evlilik durumunu soruyor ama esimin bilgilerini bile dolduracak bir alan yok benim e fill formunda. Izledigim videolarda bu konulara detayli deginiliyor ama benim online hesapta doldurmam gereken kisimlarinda olmamasi bende suphe olusturdu. Tesekkurler

• @yenidunya merhaba,bendede aynisi cikiyor bende general provision diye isaretledim ama daha iyi bilgisi olan bilgilendirirse cok sevinirim tsk

• @redsat2000 mulakattan sonra seramoni takriben ne kadar zamanda belli oluyor. cunku bizim soyle bir durumumuz var ve bu beni acikcasi endiselendiriyor biz tam 4 ay sonra turkiyeye tatile gidicez 2 ay kalicaz ve dondugumuzde hawaii ye tasincaz suanda californiada yasiyoruz. seramoni ile pasaport arasi da 2-3 hafta suruyormus anladigim kadariyla.

• ⭐⭐⭐⭐

@Mrs-Cakal isim değişikliği yoksa 1-2 hafta içinde seramoni oluyor. Eğer değişiklik varsa 2 ay min

• @redsat2000 cok tesekkur ederiim .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.1k
Users

4.4k
Topics

427.0k

| | | |