DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tuba16 Merhaba Figen Hanım
    AOS başvuru için biometrik randevum geldi.Ancak 10 yaşında oğlum için App fee yollamıştım check geri geldi.Pazartesi USCIS arayıp sorucam. Oğlum için başvuru ücreti almıyormu anlamadım. Biometrik için fee almadığı yazıyor da Application fee geri yollamışlar gerek yok diye bilginiz var mı ?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   cebrailoz cebrailoz 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhabalar. Greencard talihlisiyim ama sıra numaram 24k. Hali hazirda abd turist vizem mevcum fakat hic gitmedim. Lütfen bana izlemem gereken yolu tarif edebilirmi birisi. Ds 260 formunu yollamadan önce ne yapmam gerekiyor. Aos icin once abd ye mi gitmeliyim

• @Mehmet-Fatih-Aslan Oncelikle Tebrikler. Evet AOS yapabilmek icin ABD de bulunmaniz gerek . Sira durumuna gore olusacak Basvuru tarihinize yakin bir zamanda giris yapmaniz yeterli olur . Lutfen Forumda AOS basligini okuyunuz , kafanizdaki tum sorularin cevabini bulabilir ve neler yapmaniz gerektigini detaylica ogrenebilirsiniz . Henuz vaktiniz bolca var .. Kolay gelsin

• @tuba16 kendiniz icin $1440 ve 14 yas alti Cocuklar icin $950 lik cek gondermis olmaniz gerek . Bu sekilde mi yaptiniz ?

• @Mehmet-Fatih-Aslan tebrikler Mehmet Bey.
    Yerinizde olsaydım kendime önce büyük bir karaf kahve yapardım.
    Çünkü bu başlıkta hızlı ve dikkatli bir şekilde okumanız gereken 154 sayfa var. Daha önce Adjustment of Status yoluyla Green card süreçlerini başlatmış ve buradan yönetmiş insanlar var. Onların tecrübeleri aydınlatıcı olacaktır. Dilerseniz süreci bir göçmenlik avukatıyla da ilerletebilirsiniz.

Kendiniz devam edecekseniz, DS-260 formunu doldurduktan sonra turist vizenizle Amerika'ya giriş yapın, 90 gün bekleyip aos sürecinizi başlatın. DS-260'ı doldururken mülakat yeri olarak ankarayı seçmelisiniz. Sonrasında yapmanız gerekenler için bu başlık fazlasıyla işinizi görecektir.

• @Alper-Bayram çok çok teşekkür ederim. Her sayfayi okuyacagim. Şuan ds260 doldururken abd seçmeliyim yani.
    Peki şuan Ankara seçersek. Aos hakkimiz yanarmi.

• @Alper-Bayram abd ye 3 ay sonra gidebilecek durumdayim yinede abd mi seçmeliyim ds 260 formunu doldururken.

• DV2024 talihlisi arkadaşımın case numarası 6700'lerde. ve mayısın ilk haftası biterken henüz mülakat alabilmiş değil. sizin numaranız 24 binlerde. her yılın hikayesi farklıdır belki dv2025'de ankara başka türlü bir performans gösterir ancak ben bu durumu riske atmaz direkt olarak aos ile ilerlerdim. DS260'ta Ankara'yı seçmelisiniz.

• Merhabalar sıralama numaram 300 lerde ds260 formunu kendim bi şekilde doldurdum bundan sonraki aşamalar nelerdir bir danışman tutmalımıyım yoksa kendim yapabilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim

• @devrimyilmaz merhaba. ilgili baslik asagida

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1363/employment-based-green-card-is-sponsorlugu-ile-yesil-kart-basvurulari?_=1715014070166

aradiginiz tum sorulara cevap bulabilirsiniz. sorulariniz olursa o basliga yazarsiniz mutlaka cevap gelecektir.

hayirli olsun.

• @Figen Merhaba
    Check 1 Nisan’dan önce yollamıştım çocuk için 750 $. Ben I-485 formu sadece benim için doldurdum oğlumu da oraya eklemiştim. Oğlum için ayrımı I-485 form yollamam gerekiyor? Onu anlamadım, çünkü oğlumun fee geri yolladılar

• @tuba16 tabiki . basvuru yapacaginiz her kisi icin ayri bir I-485 ve dokumanlar olacak . Dosyanizi kendiniz mi hazirladiniz ?

• @Figen Evet oğlum için göndermiştim. Sadece I -485 form bir tane doldurup oğlumu formda yazmıştım. Oğlum için ayrı I485 form doldurmam mı gerekiyordu.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Merhabalar . Green card talihlisi olarak AOS yapacağım .Amerikadayim dil kursu icin başvuruda bulundum 3 ay once fakat su an F1 statü degisikligim henüz sonuçlanmadı . Bu esnada AOS islemlerini yapabilirmiyim?

• Herkese merhabalar,

Kisa bir bilgilendirme vermek istedim az once DV Fee Receipt elime ulasti (Nisan 22'de almislar odemeyi). Dosyami da 1-2 hafta icinde hazirlayip 1 Haziran'da gonderecegim. Umarim hepimiz istedigimize ulasabiliriz.

Sevgiler saygilar.

• @Figen Tamam teşekkürler Figen Hanım , oğlum içinde I-485 yollayıp, tekrar fee yollarım.

• Merhaba,

Adjustment of Status icin Amerika’ya giris tarihinden itibaren beklemek gereken bir surec var mi? Yoksa hemen basvuru yapilabiliyor mu? Bir de Turkiye’deki sira durumunu Temmuz ayina kadar beklemek istiyorum. AOS icin son tarih gecmis olur mu? Eylul'de tamamlanmis olmasi gerekiyor diye okudum uscis.gov'da ama bu evraklarin gonderimi mi yoksa tum surec mi emin olamadim. Su Amerika'dayim ama TR'ye gidip gelmem gerekiyor. Basvuru esnasinda cikamayacagim icin donuste basvurmak ve ayni zamanda Ankara mulakat dagitimi icin biraz daha beklemek istedim. Cevap verenlere simdiden cok tesekkurler!!

• @Yasin-Cavusoglu Merhaba, I-485'e baslarken A-Number'da takildim. Onu Diversity Lottery talihlileri nerede buluyor? Odeme yaptigimizda mi gonderiliyor? Tesekkurler

• @elifpc Tum sureciniz 30 Eylul e kadar sonuclanmis olmasi gerek . Yani Onayiniz gelmis olmali . Ne kadar uzun sure beklerseniz , o kadar gergin ve az kalan sure nedeni ile riskleriniz artacak . Normal sartlarda AOS Dosyalarinin sonuclanmasi ortalamada 3-4 ay kadar suruyor . Bu sure sonlara dogru yaklastikca biraz daha azalmaya basliyor zira USCIS bu Dosyalari sonuclandirabilmek icin gayretini arttiriyor . Fakat bu bir garanti degil . Buna ilaveten gecen sene yasandigi gibi bir kota bitme durumuda yasanacak olursa , isiniz iyice riske girecektir . Simdiden bol Sans dilerim .

• @Figen Cok tesekkurler Figen Hanim! Bir yerde girdikten sonra en az 30 gun beklemeniz onerilir yazdiginizi gordum (yanilmiyorsam), ulkeye giris tarihinden sonra daha hizli basvuru yapmak riskli mi sizce?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |