DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Map merhabalar. Aradık ancak robot cevaplıyor ve mevcutta sistemde görünen durumu tekrarlıyor ve dosyam fiziki olarak şu an nerede sorusuna cevap vermiyor. Robot dışında bir USCIS personeli ile nasıl iletişime geçeriz bilmiyorum maalesef. Bunun yöntemi konusunda forumdan destek verebilecek bir arkadaş varsa çok seviniriz.

• @Hasan-Bilgin-1 yanıtız için teşekkür ederim,ben de yönlendiren arkadaşlar olursa cevabı bekliyorum.

• @Hasan-Bilgin-1 Bugün federal tatil, Juneteenth. Köleliğin kaldırılışının yıl dönümü. Muhtemelen çalışmıyorlardır.

• Herkese merhabalar,
    Bugün biometric randevusu için evraklarımız geldi; darısı bekleyen herkesin başına 🙂

• @Burak-Elmacı Hayırlı olsun üstadım. Diğer arkadaşlar gibi walk-in yapabilirsiniz, kağıt elinizdeyse randevu tarihinden önce bi gidin yoklayın bakalım, belki alırlar içeri. Bir hafta bile kazansanız şu süreçte gayet iyi olur.

Benim hatam, biyometrik notice kağıdını beklemek oldu, tahmini verilebilecek bir tarihi öngörüp application centera gidip yardım isteyebilirdim. Sonuçta ordaki supervisor bana ulaşamayan notice’i sistemden görüp çıktı aldı. Bende 15 Mart gibi bir tarihte gitseydim, muhtemelen parmak izini ta o zaman verip 1 ay kaybetmemiş olacaktım. Şans işte ve tecrübe.

Önümüzdeki senenin AOSçusu olsam bu başlığı hatim ederdim, sadece benim iletilerim bile unique tecrübeler içeriyor.

• @Burak-Elmacı süper haber, hayırlısı olsun.. İnşallah en kısa sürede GC'yi de alırsınız.

• @erenotti Walk-in kısmına bende katılıyorum ya, belki erkenden işlemi tamamlarlar. (İnşallah yoğun değildirler ve inşallah iyi niyetli çalışanlar vardır.)

• @Redbeard Aynen öyle, tamamen çalışanlarla alakalı bir durum. Irkçı kesinlikle değilim arkadaşlar yanlış anlamayın ama kapıdaki Hintli abiyle 15 dk mücadele ettikten sonra işimi Hispanik başka bir supervisor abi çözdü. Hispanikler memur anlamında gerçekten çok iyiler, pratikler, zekiler, halden anlıyorlar.

• @erenotti teşekkür ederiz. Evet yarın gidip bir şansımızı deneyeceğiz inşallah iyi insanlarla karşılaşırız.

• @Redbeard çok teşekkürler inşallah hepimiz bir an önce GC larımıza kavuşuruz.

• @Redbeard işlemler ne aşamada? Biyometriği vereli baya oldu diye hatırlıyorum, 5 ay olmuştur muhtemelen, avukatın bir şey diyor mu?

Eğer avukat ölü taklidi yaparsa, şu linkten zip kodunu yazarak kongre temsilcine (milletvekili gibi düşün) ulaşmayı deneyebilirsin. Onlar zaten bu tip konuları saha ekiplerine yönlendiriyorlar.

• @erenotti geçen gün yazdığın endişeli mesaj sonrasında, dün tatil olduğu için birşey yapamadık ama bugün USCIS Call Center aradım, "Emma'yı" geçemedik. Daha doğrusu dosya numarazı yazdık parmak iziniz alınmıştır gibisinden bir şey söyledi. Daha sonrasında bir sms aldım. Oradan baktım. Sistemde AOS dosyaları için 34 Ay gibi bir mesaj vardı. Ayrıca dosyaların %80 tamamlandı gibi bir mesaj vardı. Neyse yarım saat önce babam ile USCİS ofisine gittik ama mesaileri sonlanmış. Yarın sabah 08:00 - 08:30 gibi oraya giderek şansımızı bir deneyeceğim. Bu arada avukat USCIS sistemleri üzerinden "USCIS Service Request Confirmation" açtı. Onun süresi dün doldu. Bugün avukatıma bir mail yazdım. Yanıt var mı diye? 2. kez gönderebiliriz demişti. Onu da göndermesini rica ettim. Bu arada Kongre Üyesi konusunu avukatım da önermişti. Kendisinin çok bir şey yapamadığını belirtti. Bakalım yarın şansımı deneyeceğim. Yarın bir gelişme olur ise mutlaka yazarım... Bir gelişme olmaz ise Kongre Üyesi bakıp birde onunla iletişim kurmaya çalışacağım.

Çok sıkıldım ve bunaldım yaaa... Pozitif yada negatif sonuçlansa yeter bana. Bu belirsizlik insanın canını çok sıkıyor. Hadi geçtim elimizin kolumuzun bağlı olmasını, şu kota meselesi olmasa sıkıla sıkıla Eylül sonuna kadar bekleyelim. (Tatil gibi düşünelim.) Sıkıntı kota olması ve her gün o kotanın erimesi ya 😞 Birde bizim AOS sürecini diğer vize türlerine göre değerlendirmemeleri gerekiyor. (öyle 34 aylık - 20 aylık vb. AOS mu olur ya) ama sanırım bu Amerika'nın bazı eyaletlerinde gerçekten proses öyle süper gitmiyor. Ne yazacağımı bilemiyorum... Sinirliyim... Her şeyin hayırlısı...

• @Redbeard Maalesef bu ülke böyle dostum. DV’den AOS yapan dosyaları da aynı potada değerlendiriyorlar, ve kota/mali yıl vs anlattığında ya bilmiyorlar ya da bilmemezlikten geliyorlar.

Field office’e bende gittim, kapıda iki tane izbandut gibi polis oluyor genelde, arabayı park etmenden kapıya gelene kadar elleri silahlarında seni izliyorlar, ve randevusuz kesinlikle içeriye almıyorlar.

Yapay zekadan kongre üyesine nasıl mektup yazılıra baktım, bazı şeyleri çıkardım/ekledim, içerisine kendi bilgilerimi ekledim. Sizde öyle yapın. Başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor çünkü.

Dear Congresswoman …..,
    I hope this email finds you well. I am writing to respectfully request your support in expediting the immigration case concerning the adjustment of status at the United States Citizenship and Immigration Services (USCIS). As a new resident in your district, I am currently navigating the immigration process by myself, and unfortunately, my case has been experiencing delays. The adjustment of status is crucial for me, and any assistance you could provide in expediting this process would be greatly appreciated. Currently, my case is still pending at USCIS …… Field Office. I am DV-2024 Lottery Winner and applied for adjustment of status in the US. My receipt number is MSC…….. I filed my case to USCIS on ……2024, my biometrics are taken on ……2024. Almost .. months passed since I filed my case. DV Process has a timeline until the end of fiscal year 09.30.2024 but also till running out of quota, so most probably earlier it will run out. Therefore, I am afraid that I will lose my right because of the office’s slow check. I am a professional in …… industry and each day I did not work is a cost for me and for our country, because I do not have a work permit yet, in order to not receiving green card and social security number. I understand that your office has the ability to liaise with USCIS on behalf of constituents, and I am hopeful that your intervention could help alleviate the delays in my case. Your support in this matter would not only bring relief to me but also reaffirm my faith in the responsiveness of our government representatives. If there are any additional documents or information that you require from me to assist in this matter, please do not hesitate to let me know. Thank you for your attention to this request. I am grateful for your service to our community and look forward to a favorable resolution.
    Warm regards,
    Name/Family Name
    Mobile Phone
    Email
    Address

• @erenotti Yardımların için çok teşekkür ederim. İngilizcem kötü olduğu için en azından senin gönderdiğin örneği, kendime uyarlayarak, göndereceğim. Bakalım yarın bir sonuç alamaz isem mutlaka Kongre Üyesine mektup göndereceğim.. Onu da nasıl yapacağım bilmiyorum bakalım araştıracağım 🙂 Tekrar çok tşk. Syg.

• @Redbeard Benim mektubu kendine uyarla, gönderdiğim linkten zip kodunu gir, ve senin bölgenden sorumlu kongre üyelerini görürsün. Demokrat olanı seç ve web sitesine tıkla, ordan email seçeneğini görürsün, sonra mektubu yapıştır gitsin.

• @erenotti Tamamdır. Tekrar çok teşekkürler... Bekleyen herkes inşallah GC'sine kavuşur da bu belirsizlik ortadan kalkar...

• @Redbeard
    Yapamam edemem dersen, özelden yaz, cep numaramı vereyim, senin yerine yaparım.

• @erenotti Numaran önceden vardı, çok sağol... Yarın İlk önce kendim deneyeyim. halledemezsem yardım isterim...

• @Redbeard USCIS service request yaptığınızda size bir deadline veriyorlar ama maalesef o deadline’a asla uymuyorlar. Ben tek bir service request için iki üç kez Emma ile iletişime geçmiştim. İlgili USCIS çalışanında bekliyor aksiyon alınmamış diyince aynı requesti canlandırmak ister misiniz dedi evet dedim. O şekilde ittire ittire ilerledik. Siz de canlandırma talebim var diyebilirsiniz belki. Yoksa deadline falan çok sallamıyorlar. Günlerce USCIS telefonla arayacak diye telefon başında beklediğimi bilirim.

• @lavita Çok teşekkürler öneri için... Aklımın bir köşesinde duracak...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |